logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: m. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-02-10 15:55

Chciałabym prosić, Drogich Forowiczów, żeby podzielili się swoimi sposobami odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nie chodzi mi oczywiście o to, co na jakich paciorkach, lecz raczej o jakąś medytację. O ile na różańcu kolejne tajemnice stanowią temat rozważań itp, o tyle przy odmawianiu Koronki jakoś trudniej mi się skupić. Czy przy odmawianiu koronki rozważacie tajemnice różańcowe? Czy może jakoś skupiacie się na jednej ze względu na małą ilość czasu, jaka przypada na 1 dziesiątkę? Czy może myślicie o jeszcze czym innym? Chciałabym poczytać o waszych doświadczeniach i może znaleźć coś dla siebie.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Arizona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-10 18:42

Mówiąc: "Dla Jego bolesnej męki..." - staram się zawsze mieć przed oczyma duszy obraz Jezusa Ukrzyżowanego.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: ell (79.162.254.---)
Data:   2012-02-10 20:37

"Czy przy odmawianiu koronki rozważacie tajemnice różańcowe?" - Dziwi mnie to pytanie, przecież różaniec i koronka to dwie różna modlitwy. Z Panem Bogiem.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: m. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-02-10 20:45

Mój błąd, zapomniałam napisać, że oczywiście chodzi mi wyłącznie o tajemnice bolesne. Faktycznie dziwnie byłoby rozważać tajemnice radosne na Koronce. Dzięki za zwrócenie uwagi. Mam nadzieję, że tajemnice bolesne na Koronce jednak nie dziwią nikogo. :)

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Arizona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-10 21:34

Akurat mnie dziwią. :( Koronka do Miłosierdzia Bożego to nie tajemnice bolesne różańca. A czy nie możesz po prostu rozważać Bożej miłości i przebaczenia?

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-02-10 21:47

Trzeba odróżnić dwie różne sprawy: rozważania i odmawianie modlitwy. W czasie odmawiania skupiam się na słowach modlitwy. Natomiast wszelkie rozważania, czyli medytacje i kontemplacje to już radziłabym odprawiać osobno.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Tionne (78.8.136.---)
Data:   2012-02-11 11:41

Podczas odmawiania koronki wpatruję się w obraz Jezusa Miłosiernego.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2012-02-11 20:14

Koronka w dokumencie papieskim o różańcu to przyrząd (potocznie "różaniec"), składający się m.in. z koralików. Przyrząd ten ("koronka") służy m.in. jako pomoc techniczna przy odmawianiu modlitw (m.in. modlitwy, która nazywa się "Różaniec" i innej modlitwy, która nazywa się "Koronka do Miłosierdzia Bożego"). Dla osoby która zaczynałaby dopiero życie w Kościele mogłoby to być na początku trochę niejasne. :)

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Monika (---.pioneer.com.pl)
Data:   2012-02-14 15:10

Jeszcze jako dziecko odmawiałam Koronkę do MB z moją Babcią, nie rozumiejąc zupełnie co mówię. :) Dopiero jako dojrzała kobieta przeczytałam Dzienniczek św. s. Faustyny. Od tej pory rozumiem tę modlitwę i wiem jak się nią modlić. Tylko zrozumienie korzeni Koronki pozwoli zrozumieć sens wypowiadanych słów.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: m. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-02-14 18:50

Dziękuję wszystkim za rady, na pewno się przydadzą.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: f. (---.dsl.emhril.sbcglobal.net)
Data:   2012-02-16 03:09

skorzystaj ze strony internetowej: www.faustyna.pl - wszystko wyjaśnione i jak odmawiać, i jak ta modlitwa działa - świadectwa. Ponadto możesz słuchać na żywo modlitwy o godz. 15:00 z Sanktuarium w Łagiewnikach. Oprócz tego możesz skorzystać z archiwom nagrań i posłuchać tej samej koronki z medytacją o każdej godzinie. Ta modlitwa ma różne formy i jedno miłosierdzie.

 Re: Proszę Forowiczów o swoje rozważania Koronki do MB.
Autor: Amelka (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-19 17:59

Uważam, że nawet powinno się podczas Koronki medytować tajemnice bolesne. Dlaczego? Odpowiedź jest w Dzienniczku Siostry Faustyny, w którym opisane są słowa Pana Jezusa, aby w czasie odmawiania tej modlitwy zagłębiać się w Jego mękę i nieskończone Miłosierdzie. Ważną kwestią, co do tej modlitwy, szczególne jest również zaufanie Bogu. Pan Jezus powiedział, że im ktoś więcej zaufa, tym więcej otrzyma.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: