logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Mary (---.play-internet.pl)
Data:   2012-03-06 20:55

Podobno Pan Bóg przekreśla rzeczy minione. OK. Tylko, że nie potrafię się uwolnić od przeszłości, zapomnieć o tym, co zrobiłam źle, wspomnienia ciągle wracają i niszczą mój wewnętrzny spokój. Ciągle żyję przekonaniem, że gdybym czegoś nie zrobiła, albo zrobiła inaczej, teraz byłoby lepiej. Poradźcie co robić, bo jestem na skraju wytrzymania, popadam w coraz większe rozgoryczenie, niemalże depresję, chciałabym cofnąć czas i nic mnie nie cieszy.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-03-16 09:54

Polecam książkę "Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wysiąść z łodzi", autorstwa Johna Ortberga. Uczy ufności Panu Bogu i postawy ryzyka z Bogiem, aby nie mieć poczucia, że coś się zrobiło w życiu źle, albo czego się nie zrobiło.
Czasu nie cofniesz, ale ten, który jest Ci dany możesz w pełni wykorzystać - a Ty się przed tym bronisz. Polecam też spowiedź generalną.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Asia (---.kredytbank.com.pl)
Data:   2012-03-16 11:46

Czasu nie cofniesz. :) Porzuć takie bezsensowne myślowe pustostany. Jesteś tu i teraz, i przyjmij ten stan jako punkt wyjściowy. Zacznij od dziś, tak jakbyś się dziś urodziła i zaczynała wszystko od nowa. Zacznij budować (przestań rozgrzebywać stare gruzowisko).

Dobrym sposobem na pożegnanie ran z przeszłości jest ich rozliczenie, pozostawienie, rozstanie się z nimi w spowiedzi generalnej, którą zaproponowała Yeah. Zacznij działać od dziś. :) Powodzenia. :)

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Michał (---.range109-157.btcentralplus.com)
Data:   2012-03-16 13:39

To proste: przestań udawać Pana Boga.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-16 14:34

Poproś może o modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie wewnętrzne.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Joasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-20 19:46

Nie myśl o przeszłości i nie wracaj do niej, ponieważ możesz nią ranić innych, tych którzy są tu i teraz. Polecam tak jak wszyscy, spowiedź generalną. Powodzenia. :)

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-21 07:38

Podobnie jak poprzednicy mogę powiedzieć, że problem może rozwiązać spowiedź generalna, inaczej spowiedź z całego życia. Ale zależy jeszcze jakie pielęgnujesz w sobie poczucie winy - czy jest ono żalem Judasza czyli karaniem siebie w rozpaczy, czy żalem Piotrowym, które powierza się Zbawicielowi wyznając mu swoją miłość. Ta spowiedź z całego życia może uwolnić od balastu przeszłości, należy oddać minioną przeszłość Bogu, powierzyć ją Jemu i po tej spowiedzi już więcej do niej nie wracać tylko żyć teraźniejszością i z ufnością popatrzyć w przyszłość. Takie są moje wskazówki, by owocnie przeżyć spowiedź generalną. Ale najlepiej jak z księdzem w realu, najlepiej w poradni powiesz mu że chcesz przeżyć taką spowiedź, że masz taki problem, a on pokieruje Tobą co robić, jak ją przeżyć, by rzeczywiście przyniosła oczekiwane owoce.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Mary (---.204.55.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-03-21 21:59

Nie wiem, czy zdobędę się na takie szczere wyznania w cztery oczy. Chciałabym, ale coś mnie blokuje.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Monika (---.pioneer.com.pl)
Data:   2012-03-23 10:41

"Nie wiem, czy zdobędę się na takie szczere wyznania w cztery oczy" - czyli masz odpowiedź na pytanie. Nie było szczerej spowiedzi to i sumienie gryzie.

"w cztery oczy" - dziewczyno spowiadasz się przed Bogiem, a nie przed oczami księdza.

"Chciałabym, ale coś mnie blokuje" - nawet wiem co. To szatan.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Mary (---.205.49.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-03-23 11:42

"("Nie wiem, czy zdobędę się na takie szczere wyznania w cztery oczy") - czyli masz odpowiedź na pytanie. Nie było szczerej spowiedzi, to i sumienie gryzie." - Nie do końca tak jest - miałam trudne dzieciństwo, przez problemy rodzinne robiłam różne głupstwa. Uważam, że to nie do końca moja wina. Poza tym mam księdzu opowiadać o moich prywatnych sprawach? Bo żeby mi wyjaśnił co jest grzechem, a co nie jest to, musiałabym dojść do sedna, zacząć opowiadać ze szczegółami o swoim dzieciństwie itp., a nie chcę tego robić. A nuż trafię na księdza (zresztą wiele razy tak się zdarzało), co będzie tylko moralizował i odejdę od konfesjonału jeszcze bardziej rozbita, niż jestem.

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: Monika (---.pioneer.com.pl)
Data:   2012-03-23 12:21

jak już napisałam, spowiadasz się przed Bogiem, którego nic nie zdziwi, nie przed kapłanem.

"Jak się przygotowujesz w mojej obecności, tak się i spowiadasz przede Mną; kapłanem się tylko zasłaniam. Nigdy nie roztrząsaj, jaki jest ten kapłan, którym się zasłoniłem, i tak się odsłaniaj w spowiedzi, jako przede Mną, a duszę twoją napełnię światłem moim" (św. Siostra Faustyna, Dzienniczek 1725)

Tyle w temacie, nie drąż dalej Mary tylko biegnij czym prędzej do spowiedzi, szkoda twojego czasu i gryzącego wciąż sumienia, :) głowa do góry. :)

 Re: Jak uwolnic się od przeszlości?
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-23 14:05

Wypowiedzenie konfliktu przed drugim człowiekiem działa tak, że zostaje się od niego uwolnionym. To argument psychologiczny, który działa w psychoterapii, a przystępując do sakramentu pokuty jest również ten ludzki element: uwolnienie się od wewnętrznego konfliktu i wyrzutów sumienia. Ale sakrament pokuty to coś więcej, niż psychoterapia i uwolnienie od konfliktu. Swoje grzechy wypowiadamy przed Bogiem w obecności kapłana, i wtedy gdy oskarżamy się z grzechów, serce się uspokaja przed Bogiem. Należy pamiętać, że w sakramencie pokuty, w osobie kapłana działa Jezus, że to przed Nim się spowiadamy. A jeśli jest lęk przed osobą spowiednika, poleciłabym Ci znaleźć takiego, może młodego, kapłana, który prowadzi duszpasterstwo, czy poradnię i jemu powiedzieć o problemie, a on powinien pomóc. Wielki Post to odpowiedni czas na przeżycie takiego sakramentu pokuty, który uwolni od balastu przeszłości i poczucia winy.
Przeczytaj też fragment z Pisma Świętego:
"Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serce. A jeśli nasze serce oskarża nas, to Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko" (1 J 3, 19-20). Warto uczynić ten krok, a wtedy serce uspokoi się przed Nim.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: