logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa a bliska osoba.
Autor: Maciek (---.home.aster.pl)
Data:   2012-05-30 21:10

Mam pytanie, które dręczy mnie nieźle od pewnego czasu. Otóż nie wiem jak mam zachować się w następującej sytuacji: Wracam z pracy po 20:00. Nachodzi mnie myśl, żeby się pomodlić, ale z drugiej strony wiem, że na jednym z komunikatorów czeka na mnie bliska mi osoba. Decyduję się jednak, że po rozmowie z nią się pomodlę, ale przy tym zastanawiam się, czy nie sprawiam przykrości Panu Jezusowi. Nie wiem co o tym myśleć i na wszelkie sposoby nie umiem na to w sercu sobie odpowiedzieć. Proszę o radę.

 Re: Modlitwa a bliska osoba.
Autor: Ewa A. (---.range86-177.btcentralplus.com)
Data:   2012-05-30 21:49

Oddalasz się od Boga, gdy grzeszysz (robisz "przykrość" Bogu). Nie widzę żadnego grzechu w sytuacji, jeśli modlitwa wieczorna odbywa się po jakichś tam rozmowach, a nie przed nimi. :)

 Re: Modlitwa a bliska osoba.
Autor: Skrupulantka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-05-30 21:54

Panu Jezusowi nie zależy na czasie: to nieistotne, czy się pomodlisz o 23:48, czy o 20:00, ani też treść modlitwy nie musi być rygorystyczna, na przykład 2 cząstki różańca, "Skład Apostolski", "Pod Twoją obronę" rano, a wieczorem "Nowenna do Dzieciątka Jezus/Ojca Pio/Siostry Faustyny" etc. Możesz powiedzieć jedno słowo i też będzie dobrze, ważne jest to jak się do Niego zwracasz i czy Mu ufasz, cała reszta to drobiazgi, które tylko my rozkładamy na nieistotne czynniki pierwsze, czyli, cytując naszego kochanego Pana Michała z Anglii - "bredzimy". :) Zostań z Bogiem.

 Re: Modlitwa a bliska osoba.
Autor: ala85 (Bogumiła z Krakowa) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-31 08:53

Jeśli w ogóle jest tu jakiś problem, to zupełnie inny. Czy znajdziesz później czas na modlitwę i czy będziesz jeszcze na tyle "trzeźwy", żeby się pomodlić. Jeśli doświadczenie masz takie, że przegadasz tyle czasu z koleżanką aż padniesz, radziłabym najpierw modlitwę.
Inną sprawą jest to, czy "bliska osoba czeka" oznacza, że umówiłeś się z nią właśnie na tę godzinę. Wtedy szacunek wobec czekającego wymaga, aby się nie spóźniać. To obowiązuje także w internecie - szacunek do człowieka i jego czasu. Pan Bóg będzie miał czas również za godzinę, nie ma się co martwić.
I kolejna rzecz: co to znaczy "się pomodlić"? Jeśli chodzi ci o dłuższą modlitwę (brewiarz, Biblia, różaniec), to rozumiem. Ale, żeby "Panu Bogu nie było przykro", możesz przecież pogadać z Nim krótko. Masz mnóstwo czasu, wchodząc do mieszkania, włączając komputer. Traktuj Boga jako domownika. On jest i można do Niego mówić już "od proga". Dzięki Ci Boże, że skończył się szczęśliwie kolejny dzień i jestem już w domu, i mogę się spotkać z bliską osobą w internecie. Dziękuję Ci, że mam taką osobę, która na mnie czeka i na którą ja czekam. Teraz pogadam z nią, ale jesteśmy umówieni na później, prawda? Przyjdę na pewno, nie zapomnę.
Tylko nie zapomnij, bo Bóg też na ciebie czeka. Na trochę innym komunikatorze.

 Re: Modlitwa a bliska osoba.
Autor: koniczynka (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2012-05-31 08:53

Modlitwa w intencji osób korzystających z internetu lub innych mediów:

Wszechmogący Boże, Ty w najdoskonalszy sposób podjąłeś dialog z ludzkością, dając jej swego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na wszystkie narody, społeczności i osoby komunikujące się ze sobą za pośrednictwem internetu (prasy, radia, telewizji i filmu). Otwórz serca kobiet i mężczyzn różnych ras, religii i kultur, aby korzystając z bogactw techniki, działali w służbie wspólnego dobra i przyczyniali się do tego, żeby życie świata kształtowały pokój i miłość. Prosimy, spraw, aby ich obecność w mediach przynosiła dobre owoce dla nauki i pracy. Niech to, co czynią, przybliża ich do Ciebie i przynosi Ci chwałę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
www.katolik.pl/modlitwa.html?c=22246


Proponuję wydrukować sobie modlitwę przed zalogowaniem się do internetu lub wchodzić na nią jako pierwszą po włączeniu komputera zanim wejdziesz na komunikator. W ten sposób może pozbędziesz się poczucia winy, a jednocześnie do tej rozmowy z bliską osobą zaprosisz Boga.

Modlitwa przed zalogowaniem się do internetu
J.T. Zuhlsdorf tłum. Asja Kozak

Wszechmogący i wieczny Boże,
który stworzyłeś nas na Swój obraz i podobieństwo
i nakazałeś nam poszukiwać dobra, prawdy i piękna,
zwłaszcza w świętej osobie
Twego jednorodzonego Syna, naszego Pana, Jezusa Chrystusa
Ciebie prosimy,
racz sprawić za wstawiennictwem Świętego Izydora,
biskupa i doktora,
abyśmy w naszych podróżach po internecie
kierowali się tylko do stron zgodnych z Twoją wolą
i traktowali wszelkie napotkane dusze,
z miłosierdziem i cierpliwością.
Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.

 Re: Modlitwa a bliska osoba.
Autor: AsiaBB (---.c192.msk.pl)
Data:   2012-05-31 09:41

Nie, Panu Bogu nie będzie przykro. Byłoby Mu przykro, gdybyś nie chciał z Nim rozmawiać wcale. Poza tym chwałę Bogu można oddawać także w ludziach. Większą radość sprawisz Mu, jeśli na przykład wesprzesz dobrym słowem tę bliską osobę, gdy ma jakiś problem albo ucieszysz się razem z nią z jej radości, niż gdy zakomunikujesz jej coś w stylu: "nie przeszkadzaj mi, bo muszę się pomodlić".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: