logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: T (---.174.221.87.dynamic.jazztel.es)
Data:   2013-01-12 14:55

Czy jest może jakiś święty którego mogę prosić o pomoc (żeby się jednak udało, albo żeby mi przeszło)? Np. św. Józef? Jestem już zrozpaczony tym, że stoję w martwym punkcie i nic. Tylko mnie to oddala od Boga (bo dodatkowo zacząłem Go obwiniać, że jestem w takiej sytuacji i że mnie takim stworzył, że do tego doszło).

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-18 18:35

Sw. Walenty? :-)

Kiedys czytalam, ze Bł. Pier Giorgio Frassati byl zakochany w jakiejs dziewczynie. Wiedzial, ze rodzice nie pozwola mu sie z nia ozenic, dlatego nie dal poznac, ze cos do niej czuje, zeby jej nie zranic. Tak wiec powinien Cie w tej kwestii dobrze zrozumiec :-)

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Nell (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-18 19:51

Zachęcam Cię do posłuchania konferencji ks. Krzysztofa Grzywocza:
www.youtube.com/watch?v=zjOf05Izauo
Dotyczy niezrealizowanego zakochania i tego, jak je przeżywać, żeby nie było destrukcyjne.

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-18 20:16

Zawsze pros Jezusa Chrystusa o uzdrowienie Twojego serca i uczuć. A moją "ulubioną" Świętą od spraw beznadziejnych jest św Rita z Cascii, wielokrotnie mi pomogła w różnych sprawach, także bardzo osobistych.

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2013-01-19 14:36

"Jestem już zrozpaczony tym, że stoję w martwym punkcie i nic" - A modlisz się czy tylko rozpaczasz? Rozpacz może być wynikiem działania złego ducha, który przecież chce twojej zguby. Nie poddawaj się jemu, ale zaufaj Jezusowi Miłosiernemu. Módl się: Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Swego.
"jestem w takiej sytuacji i że mnie takim stworzył, że do tego doszło" - A w ogóle to co to za sytuacja? Nie podajesz konkretów, więc trudno byłoby ustosunkować się. Jednak to nie jest tak, że "takim cię stworzył", żebyś był nieszczęśliwy, bo to - jak już wspomniałam - jest domeną szatana. Natomiast jest wręcz przeciwnie, a mianowicie zostałeś stworzony do szczęścia. Tylko otwórz się na Pana Boga, na działanie Ducha Świętego w tobie. Pomocą w tym jest życie w stanie łaski uświęcającej, nie do przecenienia po prostu. Korzystaj z sakramentu pokuty i pojednania, przyjmuj Komunię świętą kiedy tylko możesz. Módl się na różańcu do Matki Bożej Niepokalanej.

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Anna (---.gl.digi.pl)
Data:   2013-01-20 14:28

Są, są :-) Myślę sobie że "o tych sprawach" można pogadać z nimi:

- bł. Jan Paweł II (oj, był bliski tym sprawom),
- św. Edyta Stein (bodajże była zakochana nieodwzajemnienie, nieszczęśliwie),
- bł. Joanna Beretta-Molla (była mężatką, więc sprawa zakochania jest jej bliska)
- bł. Anna Maria Taigi (też mężatka),
- błogosławieni małżonkowie a zarazem rodzice świętej Teresa z Lisieux (od Dzieciatka Jezus)- bł. Zelia i Ludwik Martin,
- błogosławieni małżonkowie: bł. Maria i Ludwik Quattrocchi.

Duży wybór :-) a jakie piękne świadectwa, historie tych osób :-)

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-20 22:06

Moim skromnym zdaniem najlepiej "uderzać" do "swojego zaprzyjaźnionego" świętego. A jeśli nie masz, może św. o. Pio, bł. Jan Paweł II, św. Joanna Beretta Molla? A może do własnego Anioła Stróża, pewnie czuje się bezrobotny :-)
A tak mi się przypomniało, osobiście nie mam zbyt wielkiego nabożeństwa do Matki Bożej ale co ciekawe to właśnie Ona ostatnio pomaga mi w sprawach damsko-męskich :-)

 Re: Co zrobić w wypadku nieszczęśliwej miłości?
Autor: Kacper (---.ap-media.pl)
Data:   2024-03-23 00:48

Jezus zbawia

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: