logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Maja (---.centertel.pl)
Data:   2013-02-01 17:16

Chciałabym Was zapytać czy każdy nadaje się do małżeństwa? Czy są jakieś przesłanki świadczące aby np. nie wybierać małżeństwa tylko zostać samemu. Np. tak jak ja często choruję, nie jestem za bardzo zaradna życiowa np. egzystuje na pensji poniżej minimalnej i nie umiem znaleźć lepszej pracy, za mocno wszystko przeżywam i nie jestem przebojowa.
Chodzi o to, żeby nie unieszczęśliwiać siebie i przyszłego potomstwa.
Mówią, że małżeństwo to ciężka harówka. Może nie dla każdego?

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-01 20:59

Z tego, co opisujesz mogę wywnioskować, że jesteś sama i nikogo nie masz. Ale czy czasami nie chciałabyś z kimś być? Iść z nim przez całe życie? Twoje "wady" nie są moim zdaniem żadnym "przeciwwskazaniem" do małżeństwa. Wręcz przeciwnie. Ludzie łączą się w pary, by pomagać sobie w chorobie i cierpieniu, bez względu na wysokość pensji i cechy charakteru. Twoje lęki i słabości mogą być dla drugiej osoby pomocą na drodze do zbawienie i życiowego spełnienia. Pozdrawiam Cię i życzę odwagi.

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Maja (---.centertel.pl)
Data:   2013-02-01 21:38

Dzięki Klaudia,
Obawy mam m.in. z tego powodu, że jakoś mi sie wydaje, że połowę przysięgi małżeńskiej w zdrowiu i w szczęsciu przysięgają chętniej mężczyzni, a kobieta bardziej w chorobie i w nieszczęsciu. Tak obserwuje pary małżeńskie i jakos to tak widzę.

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Tomuś (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 23:01

Nie znam Cię, ale może dobrze by było skonsultować się z psychologiem. Szukasz w sobie wad, które uniemożliwiałyby Ci zawrzeć związek małżeński, a następnie piszesz o "męskiej i kobiecej połowie przysięgi", co z daleka śmierdzi traumą. Psycholog pomógłby Ci nabrać pewności siebie, co nie tylko mogłoby spowodować, że znajdziesz męża, ale również nabierzesz skłonności do ryzyka w życiu, podjęcia większej liczby działań dla rozwoju osobistego i zawodowego.

Pozdrawiam

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2013-02-02 01:14

Oczywiście, że nie każdy się nadaje do małżeństwa. Ale myślę, że Ty się jak najbardziej nadajesz ;-).

Pozdrawiam

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Daria (---.range86-163.btcentralplus.com)
Data:   2013-02-02 01:21

Malzenstwo to ciezka harowka. To prawda. Ale jesli oboje partnerzy sa dojrzali, to niekoniecznie.

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Maja (---.centertel.pl)
Data:   2013-02-02 08:21

Tomuś, masz rację jest trauma, po środowisku w jakim się wychowałam, dlatego moje pytanie.
Dziękuje Wam za odpowiedzi.

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: inga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-03 00:09

Choć większość ludzi powolana jest do małżeństwa, to jednak nie każdy nadaje sie do małżeństwa. Mogą być różne przyczyny niezdolności do małżeństwa, gdy człowiek zostaje sam. Tej samotnosci nie nalezy sie obawiać, dobrze przeżywana może być bezżennością dla królestwa Niebieskiego.

"Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili, i są niezdatni do małżeństwa których ludzie takimi uczynili, a są tacy bezżenni, którzy dla królestwa Bożego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć niech pojmuje." Mt 19,12

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: xc (---.204.36.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-02-03 08:23

Nie, nie każdy nadaje się na małżona/małżonkę. Są ludzie którzy mają taki "profil psychologiczny", który uniemożliwia wręcz wchodzenie w trwałe relacje, nie każdy jest dojrzały odpowiednio, nie każdy ma odpowiednie zdrowie, nie każdy ma stosowną sytuacje prawną pozwalającą do zawarcia związku prawnie ważnego. I tak dalej.

Małżeństwo to nie jest ciężka praca, choć wymaga pracy. Nie składa się tylko i wyłącznie z pracy, nie praca jest istotą małżeństwa, choć w nim się zawiera. Mnie bardziej odpowiada metafora małeństwa widzianego jako długodystansowego, wspólnego biegu z przeszkodam. Biegu dobrowolnego, trudnego ale na końcu którego czeka meta i wieńce laurowe. Ten bieg można wygrać. Ale i można nie dobiec do mety.

 Re: Czy każdy nadaje się do małżeństwa?
Autor: Mary (---.centertel.pl)
Data:   2013-02-06 15:50

Droga Maju,
Pan Bóg zadecyduje o twojej przyszłej drodze- jeśli oddasz ją w Jego ręce. Bo jest wiele dróg, a nikt nie rodzi się po to aby sie zmarnować, tylko ma wyznaczony cel. Nie mozna mysleć że sie do czegos nie nadajemy, a raczej o tym do czego najbardziej będziemy przydatni;) Wiadomo, że niektórzy myślą stereotypowo i uważają, że są tylko dwa stany do których człowieka powołał Bóg- małżeństwo lub zakon. Stąd tyle rozterek i smutku u ludzi samotnych, którzy tak naprawdę nigdy samotni nie będą- jeśli tylko nie zamkną się z własnej woli w czterech scianach;) Dlatego nie zaprzątaj sobie głowy podobnymi myślami, bo Pan Bóg znajdzie dla ciebie na pewno jakiś cel- w takim stanie w jakim uważa, że jest DLA CIEBIE najlepszy. Wielki przewodnik i mentor wszystkich Chrześcijan - Św. Paweł napisał w 1 Kor 7:
17:
niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał.
7:
Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga.
32-34:
Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: