logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Sekwencja wielkanocna w Święto Miłosierdzia Bożego?
Autor: Tomek (---.core.ynet.pl)
Data:   2013-04-02 14:12

Czy można śpiewać "sekwencję wielkanocną" przed ewangelią w niedzielę Miłosierdzia Bożego?

 Re: Sekwencja wielkanocna w Święto Miłosierdzia Bożego?
Autor: M. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-04-02 19:32

Sekwencję wielkanocną można śpiewać przez cała oktawę Wielkanocy. Oktawa trwa od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Więcej o Sekwencji wielkanocnej można poczytać na stronie Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów:
www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/71/Anamnesis71-5a%20str.%2098-109.pdf
zwłaszcza str. 3 w połowie, pod nagłówkiem "Dwie sekwencje współczesne".

Dodatkowo opis mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II:
www.liturgia.pl/artykuly/watykan-benedykt-xvi-oglosil-jana-pawla-ii-blogoslawionym.html

"Jako, że niedziela Miłosierdzia Bożego jest ostatnim dniem oktawy Wielkanocy, Ewangelię poprzedziła sekwencja: „Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary, składają jej wierni uwielbień swych dary...”."

I jeszcze dla przykładu rozpiska kalendarza ze strony diecezji sosnowickiej:
www.diecezja.sosnowiec.pl/diecezja/kalendarz-diecezjalny
7 IV - Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
(...) Czytania: Dz 5,12-16; Ap 1,9-11a.12-13.17-19; można śpiewać Sekwencję; J 20,19-31.

oraz strona z brewiarz.pl:
http://brewiarz.pl/iv_13/0704/czyt.php3
gdzie pod drugim czytaniem napisano: "W Oktawie Wielkanocnej można fakultatywnie (wedle uznania) wykonać w tym miejscu Sekwencję Wielkanocną."

Myślę, że wystarczy przykładów i wiesz już, że MOŻNA W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA ŚPIEWAĆ SEKWENCJĘ WIELKANOCNĄ.

 Re: Sekwencja wielkanocna w Święto Miłosierdzia Bożego?
Autor: Tomek (---.core.ynet.pl)
Data:   2013-04-02 22:45

Dziękuje.

Jak usłyszałem ją w niedzielę to aż zdębiałem... czasem sobie myślę: "w niebie będą takie śpiewy"

Zajmuje się bardziej formacją młodych chłopaków, ale o liturgii staram się czytać jak najwięcej, bo jako osoba służąca do mszy muszę znać jej symbolikę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: