logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: EmGie (81.210.15.---)
Data:   2013-04-06 22:12

Jezus zmartwychwstał!
witam
Czy Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej. Tzn ktoś przychodzi na tą msze i modlitwę, by ofiarować swoją obecność dla nieobecnej.
W adoracji kapłan staje z Najświętszym Sakramentem przed każdym przybyłym i tu właśnie mam wątpliwość

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: Miras (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-07 19:15

Proponuję najzwyklejszą Mszę Świętą najlepiej w parafialnym kościele i tam w szczególności w Eucharystii szukać uzdrowienia. Równie szczególnie miła Bogu jest tzw. modlitwa w skrytości, tj. osobista, np. wieczorna, sam na sam.
Praktyki i sposób w jaki oczekuje się uzdrowienia na Mszach z modlitwami o uzdrowieniem są łakomstwem na uzdrowienia na cuda, czy na objawienia. Na tych mszach wierni poddają się uwielbieniu, które doprowadza niektóre osoby do transu, mówienia niezrozumiałą mową, niektórzy wierni upadają na plecy pod wpływem nieuprawnionego błogosławieństwa z nałożeniem rąk bezpośrednio na głowę, ludzie ulegają proroczym sugestiom, wierzą i przyjmują to na ślepo, ufając przewrotnemu kapłanowi spodziewając się uzdrowienia. Są święcie przekonani, że obcują z Duchem Świętym, potem nieomylnie twierdzą, że zostali uzdrowieni i są na pewnej drodze do świętości. Jednak pozory mylą i jeżeli przyjmują te praktyki świadomie dopuszczają się obrazy Pana Boga, wystawiają Go na próbę, prorokują w jego imieniu i twierdzą, że Pan Bóg uzdrawia a tak do końca nie jest. Bóg uzdrawia kogo chcę i kiedy chcę. Bóg nie jest Bogiem zamieszania a Bogiem pokoju, dlatego należy odrzucać te podejrzane obrzędy, które wprowadzają zamęt w Kościele Katolickim a co przywędrowało do nas za pośrednictwem grup charyzmatycznych z kościoła protestanckiego - zielonoświątkowego.

Św. Jan od Krzyża przestrzega: „Gorszą jest rzeczą, której nie można tolerować, jest to, że niektóre osoby pragną odczuć w sobie jakiś skutek i objaw spełnienia swej prośby. Pragną otrzymać jakiś znak, że modlitwa ich i towarzyszące jej ceremonie zostały przyjęte. Jest to niczym innym jak tylko kuszeniem i obrażaniem Pana Boga. Zabobony te takie wywołują gniew Boga, iż pozwala szatanowi, ażeby im dawał odczuć i usłyszeć pewne rzeczy, zupełnie zresztą tym duszom niepożyteczne, a tym samym wprowadzał je w błąd. Dusze bowiem, powodujące się takimi zabobonami, na taka zasługują karę. Usiłują bowiem otrzymać przez swoje modlitwy to, czego pragną, chociażby to było nawet sprzeczne z wolą Bożą. Nie mając zaś pełnej ufności w Bogu, nie odnoszą z tego wszystkiego prawdziwej, duchowej korzyści.”.

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: EmGie (81.210.15.---)
Data:   2013-04-07 20:03

Mirasie (imienniku zresztą) :)
na mszy, na której byłem nie było nadzwyczajnych zachowań ludzi, co najwyżej łzy wzruszenia, ale jak tu nie uronić łzy jak się czuje obecność Pana Jezusa.
Oczywiście msza oraz modlitwa były wyjątkowe pod względem skupienia, celebrowane przez kapłana, egzorcystę, od którego emanował pokój i spokój.
Nie mów tak, że to obrzęd niepotrzebny i na siłę zapożyczony skądś tam.
Wszystko, co zbliża do Pana Jezusa jest dobre.
A zapożyczenia nie są złe, gdy służą Bogu.

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-04-07 20:16

Myślę, że można, a nawet jest to niekiedy 'naturalny odruch', żeby przedstawić Jezusowi swoją prośbę za bliźniego w potrzebie, np. choroba, uwolnienie z nałogu itp. I nieważne czy ksiądz podchodzi do każdego z monstrancją, czy kogoś pominie, bo Bóg i tak wie komu uzdrowienie w danej chwili jest najbardziej potrzebne.

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: B. (---.pl)
Data:   2013-04-07 21:45

Uzdrawiał osobiście Jezus, ale potem uzdrawiał też i na prośbę Apostołów. Cuda były ewidentne, ludzie zbiegali się tłumnie.
Wiele znaków i cudów działo się przez ręce Apostołów wśród ludu. (por. Dz 5,12) "Także z miast sąsiednich zbiegało się mnóstwo ludu do Jerozolimy, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia." Dz. 5,16
Wierzmy, że i dzisiaj Jezus uzdrawia, bo dlaczego miałby tego nie czynić? Arcybiskup warszawsko-praski, Henryk Hoser, zaprasza na 6 lipca do Warszawy, na stadion. Można obejrzeć na YouTube kilka filmików o zaproszonym z Afryki na ten dzień kapłanie, który ma poprowadzić ten dzień skupienia. http://www.jezusnastadionie.pl/

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-04-08 12:41

Setnik z Kafarnaum (Łk 7, 1-10)

1 Gdy Jezus dokończył wszystkich tych mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum.

2 Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci.

3 Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę.

4 Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: «Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył - mówili -

5 miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę».

6 Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój.

7 I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.

8 Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: "Idź!" - a idzie; drugiemu: "Chodź!" - a przychodzi; a mojemu słudze: "Zrób to!" - a robi».

9 Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu».

10 A gdy wysłani wrócili do domu zastali sługę zdrowego.

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: Miras (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-08 15:05

Przede wszystkim mówię o takiej mszy z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie i jej podobnych jak poniżej w wykonaniu O. Daniela z Czatachowy:
www.youtube.com/watch?v=hwOWPUmKIN4

Na mszach, gdzie mamy do czynienia z niezrozumiałą mową, czy śpiewem (zbitka sylab), gdzie występują upadki na plecy, sugestie, że uzdrowiono na mszy kogoś z raka, kogoś innego z trzustki, czy z nadciśnienia, czy kręgosłupa - to jest poprostu głupkowanie, parodia naśladowania Pana Jezusa Chrystusa wczasach kiedy chodził po ziemii, jest to wystawianie Pana Boga na próbę bo Bóg uzdrawia kogo chcę i kiedy chcę.
Nakładanie bezpośrednio na głowę rąk wiernemu jest nieuprawione i jest zarezerwowane wyłącznie dla biskupa w sakramencie święceń kapłańskich i oznacza wlanie Ducha Świętego. Wykorzystywanie tegoż Sakramentu i nazywaniem go formą błogosławieństwa jest nadużyciem i wdarło się do Kościoła Katolickiego ze zwyczajów sekciarskich małpujących tym samym wspominany Sakrament. Świadome przyjmowanie tych praktyk jest bardzo ciężkim grzechem, tj, bałwochwalstwem. Wierny żyje w przeświadczeniu, że wielbi Pana a w rzeczywistości tak nie jest lub czyni to daremnie o czym mówi Pismo Święte. Tak więc Bóg jest obrażany naszym łakomstwem na dary duchowe, na chęć cudownego uzdrowienia, przeświadczenia i samozadowolenia o nieomylnej świętości, czy pewnym zbawieniu. Taki przejaw świadczy o pysze, który jest kolejnym grzechem ciężkim.

Kolejny link. Będąc już na stronie kliknąć na ostatnią pozycje pt. "Wylanie Ducha Świętego" i posłuchać jak duchowny w Kościele Katolickim uczy tak zwanego "daru mówienia językami". O. Daniel twierdzi, że jest to dar Boży i świadczy o działaniu Ducha Świętego. Można też usłyszeć jego samozadowolenie z ilości wiernych, którzy przybywają z całej Polski na jego Mszę z modlitwami o uzdrowienie.

http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2013/03/20/msza-o-uwolnienie-i-uzdrowienie-z-o-danielem/

Badać i rozeznawać - bądź odpowiedzialnym chrześcijaninem. Nie przyjmuj na ślepo fałszywych darów duchowych, sugestii kapłanów wykorzystujących do zjednania sławy i zbijania fortuny Imienia i Ciała Pana Jezusa Chrystusa. Stań w obronie Wiary w Prawdzie i Tradycji Kościoła katolickiego.

Reasumując proszę się modlić i prosić i dziękować w znaczeniu Eucharystii i modlitwy w skrytości a za pośrednictwem uczynków miłosierdzia zbawiać się.

 Re: Czy Msza o uzdrowienie może być dla osoby nieobecnej?
Autor: starababa (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-04-09 15:39

"Nakładanie bezpośrednio na głowę rąk wiernemu jest nieuprawione i jest zarezerwowane wyłącznie dla biskupa w sakramencie święceń kapłańskich i oznacza wlanie Ducha Świętego. "
Proszę o podanie źródła takiej zasady. Czyżby mój Kościół zabraniał mi dotykania głowy innych osób, które nie mają nic przeciwko temu?
Z resztą polemizować nie będę (ale uważam, że te słowa obrażają Jezusa), ale dziwię się, że taka wypowiedź tu przeszła. Jeżeli ktoś ma coś przeciwko komuś (tu kapłanowi), to wiadomo, jakie są procedury.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: