logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: anna (---.play-internet.pl)
Data:   2013-06-29 14:01

Co można kupić kapłanowi jako wyraz wdzięczności za kilka lat bycia stałym spowiednikiem? Nie łączyły nas relacje "pozakonfesjonałowe", ale zawsze mogłam na niego liczyć w trudnych momentach. Teraz zostaje przeniesiony do innego miasta, a ja chcę mu podziękować za jego posługę

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: jestjakjest (---.ists.pl)
Data:   2013-06-29 15:45

Moim zdaniem jak najbardziej. Pamiętam jak jakiś ksiądz mówił, że po spowiedzi dostał czekoladę i bardzo go to ucieszyło. Nie jest tak, że się święcie oburzy. To też człowiek. Ale owszem każdy człowiek jest inny. Jeden podejdzie z uśmiechem, żartem a inny powie, że robi to z powołania i nic nie przyjmie.

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-06-29 16:16

Może jakaś ciekawa książka? wiem, że można też "wykupić" tzw. Msze wieczyste, oni wysyłają przeważnie obrazek z informacją o tym fakcie i można go dać temu Księdzu. Ciężko coś kupić, aby trafić w gust, jeśli się kogoś nie zna. Zależy też od wieku Kapłana ;)

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: Małgorzata (---.ostmedia.pl)
Data:   2013-06-29 17:19

Anno, proponuję książkę album i oczywiście zapewnienie o pamieci w modlitwie. To chyba najpiękniejszy dar i ważny także dla kazdego kapłana.

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: kredka (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-06-29 17:43

Największym darem byłoby przyrzeczenie modlitwy.

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2013-06-29 19:26

Uważam, że to świetny pomysł. Zwłaszcza w czasach, gdy księża są na cenzurowanym, gdy ich posługa jest deprecjonowana. Taki gest z Twojej strony będzie dla kapłana sygnałem, że warto się trudzić, że dobry pasterz cenny jest w oczach owiec. Chyba za rzadko dajemy odczuć naszym kapłanom, jak są dla nas ważni, za mało w nas wdzięczności.

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-29 20:29

Jakiś obrazek na ścianę - np. z jego patronem? :-)

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: Ziuta (---.home1.cgocable.net)
Data:   2013-06-30 05:38

http://www.margaretka.org.pl/pl/jak-stworzyc-margaretke.html

 Re: Chcę podziękować spowiednikowi za posługę.
Autor: Asia (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2013-07-10 15:52

Jak podziękować za posługę?
Mój wikary, i zarazem spowiednik co prawda nie został przeniesiony, przynajmniej przez najbliższy rok będę miała okazje z nim współpracować, ale mimo iż jest on jeszcze obecny w mojej parafii, podjęłam za niego "dożywotnią adopcję" - po prostu włączyłam się w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów - i podjęłam za niego codzienną modlitwę. Myślę, że wszystkie te książki, kwiatki i inne rzeczy to tak naprawdę nic w porównaniu do stałej modlitwy za kapłana. Nawet jeśli zostanie przeniesiony na drugi koniec Polski, będzie przezywał różne problemy, to świadomość tego kapłana, że jest ktoś kto codziennie modli się za niego w jego sprawach, będzie dla niego ważniejsza niż te drobne gesty sympatii. Modlitwa jest najpiękniejszym prezentem i najważniejszym zarazem. Polecam:), a o DDAK możesz poczytać na ich stronie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: