logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy powinnam poprosić o kierownictwo duchowe?
Autor: Ktc (83.137.2.---)
Data:   2013-06-30 20:14

Mam ogromną potrzebę, żeby ktoś poprowadził mnie chociaż przez kilka miesięcy. Byłam na kilku spotkanich-rozmowach z kapłanem. Moje pytanie, czy powinnam zapytać się czy zostanie moim kierownikiem, czy zostawić tak jak jest czyli umawiam się z nim co jakiś czas. Mam pewne obawy, że jak się zapytam to mi odmówi, a tak to zawsze mogę się do niego zwrócić. Proszę doradzcie mi co robić?

 Re: Czy powinnam poprosić o kierownictwo duchowe?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-01 14:17

Czym są te "spotkania-rozmowy z kapłanem"? Myślę, że nie są to rozmowy towarzyskie, ale duchowe. Zatem masz już "kierownictwo duchowe", o które pytasz.

 Re: Czy powinnam poprosić o kierownictwo duchowe?
Autor: Ktc (83.137.2.---)
Data:   2013-07-02 12:58

Oczywiście tematem naszych rozmów są sprawy duchowe. Jednak czytam na forach, że jednak powinno się zapytać o kierownictwo, dlatego mam taki mętlik w głowie i się waham.

 Re: Czy powinnam poprosić o kierownictwo duchowe?
Autor: Marta (---.197.166.20.threembb.co.uk)
Data:   2013-07-02 22:23

Nie pytałam. Za młodu chodziłam do jednego księdza do spowiedzi, bo on był ten bardziej "sensowny" w mojej parafii. On bardzo szybko mnie zaczął kojarzyć i zapamiętywać moje sprawy i tak został kierownikiem. Bez wielkich deklaracji.
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli "poprowadził przez kilka miesięcy". Jeśli poprosisz o kierownictwo, to ksiądz też może zapytać, czego konkretnie oczekujesz i jak to ma wyglądać Twoim zdaniem. W moim przypadku to kierownictwo bynajmniej nie było prowadzeniem za rączkę, ani mówieniem "zrób to czy tamto". Były rady, z których korzystałam, albo i nie ;)
Skoro Twój rozmówca jest księdzem, to moim zdaniem warto to kierownictwo przenieść do konfesjonału. W ten sposób on ma pełniejszy ogląd sprawy, a i Duch Święty zawsze pomaga. W zwykłej rozmowie nie zawsze, bo to jednak nie sakrament.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: