logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ola (---.static.chello.pl)
Data:   2013-09-17 16:05

Witam, jakie jest stanowisko Kościoła i Wasze prywatne odniesienie do Nowenn? Dziś przy wyjściu z Kościoła leżała karteczka, na której była Nowenna do św. Judy Tadeusza. Wzięłam z ciekawości, aby zapoznań się z nią bliżej w domu. Pozostało sceptyczne nastawienie, głównie z powodu tego, że należy codziennie przez 9 dni zostawiać w Kościele 9 karteczek z tą nowenną (od razu skojarzyło mi się z typowym wysyłaniem łańcuszków) no i sam fakt, że należy ją odmawiać 9 razy przez 9 dni (mam rozumieć, że jeśli odmówię 5, 7, czy 8 razy to już ona nie zostanie wysłuchana)? Jest tam też podane, że jeśli się wypełni wszystkie zalecenia na pewno zostanie intencja wysłuchana. Jakoś nie sądzę, aby wysłuchanie modlitwy było uzależnione od tego, czy Ktoś pomodli się w danej intencji 1 raz, czy też 5 bądź 9.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-17 19:35

Lubię nowenny. I Kościół też zachęca do takiej formy modlitwy. Ale nie do takiej, o której piszesz.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ola (---.static.chello.pl)
Data:   2013-09-17 19:50

Nie do takiej, jak pisze.. - jak mam to rozumieć?

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Zofia (---.mielec.mm.pl)
Data:   2013-09-17 20:17

Mnie denerwuje i boli argument podawany na tych karteczkach: "Sprawa w intencji której jest nowenna , zostanie wysłuchana najpózniej w dziewiatym dniu nowenny jeżeli nie wcześniej i jeszcze nigdy nie zdarzyło się by nie została wysłuchana".

Jeszcze nigdy się nie zdarzyło... przepisywane ileś tam razy normalne kłamstwo.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ewa (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2013-09-17 20:25

Przez 9 dni odmawiasz nowennę, codziennie masz modlitwę - tam jest napisane modlitwa na pierwszy dzień, drugi etc., nie ma żadnych łańcuszków, zostawiania kartek w kościele, siedzisz w domu i się modlisz raz dziennie słowami na wyznaczony dzień. Super sprawa, ja już się od 3 lat modlę często, bo mam różne zakręty w życiu i zawsze nawet jak się zagubię wracam do Boga. Zaczęło się jak w fatalnej sytuacji życiowej, byłam zrozpaczona, zmęczona, miałam depresję, wątpliwe było dla mnie istnienie Boga, a jednak dzień w dzień modliłam się tą Nowenną, nie wiem czemu skoro wedle mojego ówczesnego rozumowania Świętych raczej nie powinnam była uznawać, skoro wątpiłam w Boga, a jednak... i stało się wtedy kilka fajnych rzeczy na raz ;-) wszystkie zasługi przypisałam św. Judzie, nie sobie, bo to były naprawdę sprawy 'trudne' do osiągnięcia. Teraz jest ze mną zawsze kiedy potrzebuję go bardziej lub mniej, ale nie zadręczam Go, więc jak nie potrzebuję to daję Mu odpocząć ode mnie ;-) . Myślę, że jak masz problemy to warto. Sw Juda jest od spraw beznadziejnych.

Jeszcze w odpowiedzi do Zofii napiszę, że fakt faktem tak, żeby się nagle stał cud to nie było, nawet zdarzało się w międzyczasie, że było zupełnie na odwrót niż prosiłam w modlitwie, było fatalnie, może nie byłam tym zachwycona (mogło by się nic nie zmieniać lepiej niż żeby było zupełnie odwrotnie) ;-) ale zawzięłam się w modlitwie i zawsze koniec końców (po roku, pół roku) było dobrze. ;-)

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-17 20:46

Nowenny, które Kościół popiera, to modlitwy. Albo trwają dziewięć dni, tygodni, miesięcy, lat (na co wskazuje nazwa), albo są nieustające co tydzień w ten sam dzień. Spotykają się na tej modlitwie parafianie lub czciciele z różnych parafii. Oczywiście można ją także odmówić indywidualnie w domu. Ale - jak każda modlitwa - jest to spotkanie z Bogiem, rozmowa z Bogiem, a nie przepisywanie karteczek.

To o czym piszesz, to takie magiczne podejście do modlitwy, które nie tylko nie ma sensu, ale jest szkodliwe. To raczej zabawa, a nie modlitwa. Trzeba to po prostu wrzucić do kosza za każdym razem, gdy się zobaczy na ławce w kościele. Masz rację, to jest właśnie "łańcuszek" - i tak trzeba to traktować. I dlatego nie trzeba tego przedłużać, bo jest to trochę ośmieszanie modlitwy. I tak dobrze, że już się nie dodaje na końcu ostrzeżeń: jak nie przepiszesz 9 razy, to się przytrafi nieszczęście.

Trzeba to wyrzucić (albo zostawić jedynie treść modlitwy) dla dobra ludzi słabych, którzy w dobrej wierze będą zaśmiecać kolejne kościoły w kolejne dni (każda osoba 9 x 9 kartek? policzysz ile to kartek w ciągu tygodnia, jeśli wszyscy wezmą to na serio?). Człowiekowi dojrzałemu religijnie to nie zaszkodzi. Uśmiechnie się tylko. Ale jeśli ktoś dopiero się nawraca, dopiero zaczyna swoją drogę do Boga - nie umie jeszcze ocenić co naprawdę jest dobre, z gorącym sercem przyjmuje każdą propozycję modlitwy jako dobrą, cenną. Nie jest dobrze, żeby tak wyglądały początki religijnego życia. Dla innych z kolei taki łańcuszek będzie kolejną cegiełką w budowaniu "katolickiej magii". A czegoś takiego po prostu nie ma.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ola (---.static.chello.pl)
Data:   2013-09-17 22:28

Dziękuję - szczególnie Pani Bogumile.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Mirek (81.210.15.---)
Data:   2013-09-18 15:00

Wszystko zostanie wysłuchane przez Pana Boga. Wszystko. O ile to o co prosimy jest zgodne z Jego wolą (On wie co dla nas jest najlepsze, lub dla osoby, osób dla których się modlimy) oraz jeśli nasza modlitwa będzie wytrwała.

Nie zawsze to, o co prosimy jest zgodne z wolą Boga.

Natomiast sama nowenna, czyli systematyczność i wytrwałość w modlitwie jest w pewnym sensie spełnieniem tego warunku wytrwałości i gorliwości.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Danuta (---.internetia.net.pl)
Data:   2015-04-14 14:32

Św. Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski, proszę o stałą opiekę nade mną bym jak najszybciej znalazła pracę, spraw by nasze drogi z Maciejem zeszły się ponownie i byśmy mogli razem żyć i założyć rodzinę.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: malgosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-03-06 11:44

modle sie do sw. Judy i nie bylo sytuacji by mnie nie wysluchal. owszem nie mozna go zadreczac. byla umnie taka sytuacja wiele razy ze wysluchal mnie w piatym, szostym czy dziewiatym dniu. jezeli patron Juda mi pomaga to dlaczego ja nie moge posiecic tych dziewieciu dni tylko Jemu. czy to az taki duzy wysilek. my bierzemy a co dajemy w zamian. Jezus mowi proscie a bedziecie wysluchani.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-18 15:24

Sw. Judo Tadeuszu spraw aby Jarek był mi wierny i wrócil do mnie i naszych córek. Niech nie wiąże się z innymi kobietami tylko niech jest z nami tymi które go kochają i będą przy nim zawsze.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Irena (---.zabrze.vectranet.pl)
Data:   2016-05-25 14:55

Sw. Judo Tadeuszu wstaw się za moją rodziną u Boga, wyproś błagam potrzebne zdrowie dla Cecylii i Ireny a także Dary Ducha Świętego dla kochanej córki Marzeny w trakcie obrony pracy doktoranckiej. Widzę jak się stara, pomimo tylu przeszkód jest stale tą samą kochajacą córką i wnuczką. Błogosław Jej Boże.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Krystyns (---.play-internet.pl)
Data:   2016-05-31 19:07

Św. Judo Tadeuszu wstaw sie za Czarkiem u Boga, wyproś blagam cie uzdrowienie w jego bardzo ciężkiej chorobie. Wyrzuć to, czego nie powinno być w jego organizmie, wylecz niezdrowe i nie prawidłowe komórki, ulecz trzustkę oraz odbuduj i dopełnij wszystkich uszkodzeń. Usuń wszystkie stany zapalne błagam żeby wyzdrowiał. I błogosław go Boże

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ewa (---.play-internet.pl)
Data:   2016-07-31 07:50

Święty Judo proszę o powrót do pracy i aby nie było sprawy sądowej.
Proszę z całego swojego serca.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Jadwiga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-10-18 11:48

Św. Judo Tadeuszu dziękuję za wstawiennictwo do Boga Wszechmogącego i Maryi Przenajświętszej za nami. Proszę nie opuszczaj nas. Opiekuj się rodzinami moich dzieci, proszę dla nich o miłość, żywą wiarę, zdrowie ciała i duszy oraz uwolnienie ze zła wszelkiego. Proszę o cud uzdrowienia dla Julci. Powierzam Ci moje małżeństwo, proszę o uzdrowienie naszych chorych narządów, układu nerwowego, naszych relacji w rodzinie, w kontaktach z bliskimi i wszystkimi spotkanymi braćmi i siostrami w Chrystusie. Proszę bardzo o uzdrowienie Staszka z raka i laski dla jego córek, Dary Ducha Świętego dla Wandzi i jej córek oraz bliskich naszych. Błagam o łaskę przebaczenia i miłosierdzie dla tych którzy cierpią i chorują na ciele i duszy z powodu skutków zła przeszłości i grzechów moich.
Niech będzie uwielbiony Bóg Wszechmogący w Trójcy Jedyny, niech będzie uwielbiona Maryja Przenajświętsza, Matka Syna Bożego Jezusa Chrystusa i nasza Miłosierna Matka.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Jadwiga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-10-19 01:39

Święty Judo Tadeuszu, wstaw się błagam za mną u Boga o rozwiązanie pewnej umowy. Proszę opiekuj się mną oraz bliskimi moimi.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Jadwiga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-10-22 19:40

Odwlekałam decyzję o odmawianiu jakiejkolwiek nowenny. Rozpoczęłam odmawiać pierwszy raz nowennę do Św. Judy Tadeusza i jestem szczęśliwa.
Postanowiłam więcej czasu poświęcać na modlitwę i czytanie Pisma Świętego oraz włączyć się do modlitw odmawianych w kościołach przez wspólnoty, o których pisze Bogumiła z Krakowa.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: adriana (---.play-internet.pl)
Data:   2016-11-10 14:03

Święty Judo, wypros u Boga laske zmiany pracy i kupna mieszkania w przyszłym roku dla mnie i dla mojego syna. Prosze również by nie bylo sprawy sadowej.
Amen.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Małgorzata (---.47.126.142.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-12-04 19:33

Święty Judo Tadeuszu, proszę Cię o zdrowie, wstawiennictwo Twoje u Pana Jezusa w intencji wyjścia przeze mnie z długów, a także o szczęśliwe zakończenie spraw sądowych związanych z moim synem (alimentacyjnych). Bardzo dziękuję za wszystkie wyproszone łaski: mieszkanie, pracę i wiele innych. Wdzięczna Małgorzata.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Basia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-18 13:00

Świety Judo Tadeuszu bardzo proszę o wstawiennictwo w mojej trudnej beznadziejnej sytuacji, wiem że mi pomożesz, proszę o Twoją opiekę.
Nie raz modliłam się Nowenną do Swietego Judy Tadeusza. Wielka jest moc tej modlitwy.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Barbara (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-23 09:02

Święty Judo Tadeuszu pomóż mi. Wysłuchaj moje modlitwy i prośby. Proszę o odzyskanie wiary w nasz związek dla Jarka, aby dostrzegł sens życia, nabrał odwagi, uwolnił się od nałogów. Proszę aby dobrze ułożyły się wszystkie moje sprawy prawne. Tobie Św Judo Tadeuszu zaufalam. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Marta (193.102.145.---)
Data:   2017-11-07 14:21

Swiety Judo Tadeuszu prosze o Twoja pomoc w mojej sprawie. Prosze, zebym zaszla w ciaze bez zabiegow chirurgicznych.
Bog zaplac za otrzymane laski.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: maria (---.skorpio.net.pl)
Data:   2017-11-16 16:34

Judo Tadeuszu, mój najukochańszy Święty, proszę Cię, znowu, zanieś moją prośbę do Pana Boga naszego, pomóż mi pogodzić moje zwaśnione Dzieci. Skrusz ich serca. Mnie to bardzo boli, bo nigdy nie było takiej niezgody. Proszę, proszę, proszę. Wiem, że Pan Bóg mnie wysłucha przez Ciebie, bo ja jestem grzesznym człowiekiem. Ale - jak mówi Pismo - nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, co się źle mają. Dlatego prośbę moją do Ciebie Święty Judo kieruję, byś ją zaniósł przed Tron Boga, a ja Ci będę dziękować po kres mojego życia. Boże, pomóż.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Kasia (---.146.102.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-01-30 22:54

Zachecam do modlitwy nowenna to piekna sprawa.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-13 13:46

Do św. Judy Tadeusza modlę się codziennie od 10 lat, z kilkumiesięczną przerwą, kiedy zwątpiłam, bo moja modlitwa w bardzo trudnej i ważnej sprawie - wydawało się - nie została wysłuchana. Minął kolejny rok, straciłam wszelkie nadzieje, że tamta sprawa się rozwiąże pomyślnie, było mi bardzo przykro, że tak ogromne zaufanie z mojej strony spotkało się z tak wielkim rozczarowaniem. I nie wiadomo skąd stał się cud, po roku, kiedy już się nie modliłam. Wtedy pojawiła się osoba, która skłoniła mnie, by spróbować jeszcze raz powalczyć o tamtą sprawę, o której tak bardzo chciałam zapomnieć, tym razem w nowym, lepszym środowisku. I nieoczekiwanie wszystko potoczyło się dla mnie bardzo korzystnie. Straciłam może kilka lat, ale cóż to jest w obliczu całego życia? To była interwencja Boga. Nigdy sprawy tak bardzo się nie komplikują ani nie układają same, jeśli nie ma w tym co się dzieje wyraźnego Bożego zamysłu. Później modliłam się do św. Judy Tadeusza w chorobie mojego taty - bardzo poważnej. Znów zostałam wysłuchana, tata wrócił do zdrowia. Później w sprawie pracy - tej wymarzonej, o której nawet bałam się myśleć - dostałam ją. To potężne orędownictwo. Nawet jeśli rzeczy nie dzieją się natychmiast - u Boga czas nie liczy się ludzkim sposobem - łaski przychodzą wtedy, kiedy jest na to najlepsza pora. Jeszcze tylko z jedną modlitwą zwracam się do św. Judy Tadeusza, i choć bardzo często brakuje mi sił, wierzę w Jego wsparcie i proszę o cierpliwość, tak bardzo proszę by wytrwać w modlitwie, w której już tracę wszelką nadzieję.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Ewa (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-03-06 09:08

Swiety Tadeuszu Judo moj najukochanszy swiety dopomoz mi w mojej sprawie. Prosze, aby odrosly mi wlosy i zgestnialy. Tobie Sw. Judo Tadeuszu zaufalam juz dawno. Bog zaplac za otrzymane laski.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Misia (---.146.32.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-04-08 00:15

Św Judo odmawiam nowenne w beznadziejnej sprawie, modlę się do ciebie i św Rity, boję się że moje modlitwy nie zostaną wysluchane, że nie jestem godna przebaczenia i że wszystko runie, ratuj, nie pozwól żebym zwątpiła, ratuj jeśli nie dla mnie to dla moich dzieci

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: beta (---.gigainternet.pl)
Data:   2019-09-22 19:19

Modlę się od kilkunastu dni, czy moja modlitwa coś zmienia, nie wiem, jak na razie, a proszę o pomoc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy, coś ciągle mi przeszkadza by się dodatkowo szkolić, a to choroba a to zaś inne osoby, sytuacje komplikacje. Modlę się dalej, wiem że z pustego nikt mi nie naleje, wiem co potrafię co muszę poprawić, ale egzamin sam w sobie to też loteria jak mówią mi w ośrodku szkolenia, jedni zdają za pierwszym a inni za ósmym, ja nie wiem czy tak długo wytrwam ale na razie się nie poddaję i proszę o pomoc św Judę Tadeusza i św Krzysztofa. Jakby co jeszcze JPII, nie zaszkodzi, myślę, że jakby tak każdy z nich pomógł po troszku to coś by z tego było. Całe niebo chyba wie o moim problemie, może w końcu ktoś się zlituje bo będzie mieć mnie już dość. oczywiście to żart. ale modlitwa mnie wzmocniła, bo byłam już depresyjna i nie potrafiłam funkcjonować a tu dzieci a tu dom. Także oby się w modlitwach nie zatracić i nie zapominać o tym że trzeba małym dzieciom dać jeść, to będzie dobrze. ;-)

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-04 21:01

Św. Judo Tadeuszu już mam dość tych trosk i wylanych łez. Moja córeczka jest chora od prawie 3 miesiecy nie wychodzimy ze szpitala. Proszę ratuj ją. Nie pozwól jej odejść jest moim i męża największym skarbem a od urodzenia była tylko 9 dni w domu. Pozwól jej się cieszyć dzieciństwem a nam rodzicom rodzicielstwem. Jest naszym pierwszym wyczekanym i upragnionym dzieckiem. Serce mi się łamie jak muszę patrzec na to jak cierpi. Wstaw się za moją córeczką u Pana Boga. Jesteś bliżej niego może Twojej prośby wysłucha. Uratuj moją córeczkę bardzo proszę.
Amen

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Alicja (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2021-03-18 08:30

Święty Judo Tadeuszu, wstaw się proszę u Pana Boga w naszej sprawie. Nie ma nic ważniejszego dla nas. Obiecuje pamiętać i czcić Cię za okazaną pomoc.

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: m (---.elblag.vectranet.pl)
Data:   2022-01-27 12:37

Święty JUDO PROSZĘ WSTAW SIĘ ZA MNĄ U PANA NASZEGO, o zdrowie dla mamy, córki o szczęście i dobrą pracę o siłę i determinację do pracy i rozwiązanie problemów, które mnie nurtują i są trudne. Amen

 Re: Nowenna do św. Judy Tadeusza.
Autor: Marek (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2023-02-15 09:41

Cudami słynący Święty Tadeuszu Judo pozdrawiam Ciebie i Trójcę Świętą i Maryję. BARDZO PROSZĘ WSTAW SIĘ O WYSŁUCHANIE MOJEJ PROŚBY I NIECH MOJA WNUCZKA WIKTORIA SIĘ ODBLOKUJE I ZACZNIE JESZCZE DZIŚ MÓWIĆ. PROSZĘ CAŁE NIEBO O TEN CUD NA KTÓRY CZEKAMY.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: