logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 ateizm poszukujacy... czy jes on dopuszczalny w katolicyzmie
Autor: mart (---.legnica.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-11-27 16:06

mam pytanie.. ostatnim wieczorem wysluchalam w radiu audycji o ateizmie ... jestem ciekawa czy to co uslyszlam jest prawda... (powinno byc powiewaz wypowiadala sie osoba ducchowna na ten temat.. .ale chce sie upewnic) CZY ATEIZM POSZUKUJACY JEST DOZWOLONY (TOLEROWANY) PRZEZ KOSCIOL KATOLICKI.. ??? sprawa absolutnie nie dotyczy mnie osobicie.. poprostu zwykla ludzka ciekawosc.....
z gory dziekuje za odpowiedz.....

 Re: ateizm poszukujacy... czy jes on dopuszczalny w katolicyzmie
Autor: Marcin (---.tnn.lublin.pl)
Data:   2001-11-29 13:04

Co to znaczy "dozwolony"?
Katolicyzm to jest przyjecie pewnych "prawd wiary" i "praktyk religijnych" oraz potrzeby ciaglego doskonalenia sie w milosci, ktorej jedynym zrodlem jest Bog a jej wzorem Syn Bozy.

No wiec w tym sensie ateizm, nawet poszukujacy jest po prostu poza katolicyzmem, jest wewnatrz katolicyzmu "zabroniony".

Co to znaczy "ateim poszukujacy"?
Kazdy, kto szuka Boga, jak i ten, ktory trwa w zatwardzialosci serca, jak i ten kto otwarcie przeciwstawai sie Chrystusowi czy wyrzadza nam krzywde czeka na nasza milosc, nasze przebaczenie, pouczenie, modlitwe, milosierdzie, dobry przyklad.
Na kazdego takiego czlowieka, az do jego smierci czeka Chrystus.
Czy mozemy w tej sytuacji zniechecac synow martotrawnych do powrotu do Ojca, utrudniac im droge wymawiajac im ich grzechy, niewiernosc?

Tak wiec biorac pod uwage cala umownosc i niedoskonalosc przytoczonego przez Ciebie sformulowania - jest ono zgodne z prawda.

Pozdrawiam +

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: