logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Lęk przed otwarciem się przed osobą duchowną.
Autor: Naty (---.tvteletronik.pl)
Data:   2014-01-14 10:30

Borykam się z dwoma problemami i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać.
W wieku nastoletnim miała "pewne" kłopoty związane z osobą duchowną. Wina leżała po jego stronie. Od razu chce zaznaczyć, że to nie były problemy natury fizycznej. Zauważyłam, że w życiu dorosłym mam problemy z kontaktem, rozmową z osobami duchownymi. Najbardziej przeszkadza mi to w rozmowach z osobą, która może nie jest nazwana moim kierownikiem duchowym, ale ja go poniekąd w ten sposób traktuje. Mam ogromny lęk przed pełnym otwarciem się przed nim. Przed spotkaniem mam w głowie tyle spraw do omówienia, a jak jestem na rozmowie, to zaczynając, gdzieś się blokuje, nie potrafię powiedzieć wszystkiego wprost, tak jakbym się czegoś obawiała. Moje pytanie, czy powinnam porozmawiać nt temat z księdzem, o moich obawach, o problemach z przeszłości tyczących się innego księdza? Czy ten brak otwartości może być wynikiem tych doświadczeń?

 Re: Lęk przed otwarciem się przed osobą duchowną.
Autor: Marysia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-01-21 16:10

Uwazam, ze powinmas o tym z nim porozmawiac. Mysle tez, ze ten brak otwartosci wynika wlasnie z sytuacji ktora miala miejsce kiedys. To bardzo prawdopodobne. Porozmawiaj o tym z zaufanym ksiedzem - powiedz mu o wszystkich obawach i lekach - moze wtedy zaczniesz patrzec na to wszystko z innej strony - nie kazdy ksiadz jest taki sam jak tamten z 'kiedys' :)) ale przed spotkaniem pomodl sie do Boga o otwartosc w rozmowie. Powodzenia :)

 Re: Lęk przed otwarciem się przed osobą duchowną.
Autor: new (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-01-27 22:16

A masz potrzebę całkowicie się otworzyć czy tylko uważasz, że tak trzeba? Nie masz obowiązku mówić o wszystkim. Mówienie o sobie generalnie nie jest łatwe. Nie dziwię się Twoim blokadom.

 Re: Lęk przed otwarciem się przed osobą duchowną.
Autor: Naty (---.toya.net.pl)
Data:   2014-01-28 15:59

Nie do końca mam ochotę aż tak bardzo się otwierać. Nie jest w stanie mi pomóc, ponieważ nie potrafię powiedzieć wszystkiego. I trudno doradzać, jeśli nie ma się wglądu w całą sytuację. Następnie rodzi to pewne nieporozumienia. Wychodzi, że albo muszę się jakoś przełamać, znależć przyczynę albo zrezygnować.

 Re: Lęk przed otwarciem się przed osobą duchowną.
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-28 18:52

No, czasem trzeba czasu. To chyba trudne dla każdego, a zwłaszcza dla osoby, która czuje, że potrzebuje pomocy. To zrozumiałe. Też tak mam dlatego stało się to szczególnym miejscem mojej modlitwy. Przeżywając takie problemy, częściej adoruję Boga, aby otworzyło się to, co bolesne i potrzebuje Jego Miłości i uzdrowienia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: