logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się uporać z kłamstwami?
Autor: ooooo (---.230.89.240.rzeszow.mm.pl)
Data:   2014-03-16 16:39

chciałabym zadać Ci pytanie które mnie dziś trapi... czuję się teraz / identyfikuję się jako osoba nawrócona. Zostawiłam jednak za sobą w życiu trochę "brudu". Przeprosiłam osoby z którymi byłam pokłócona, natomiast cały czas martwi mnie jedna rzecz...
jest taki chłopak którego okłamałam, nie utrzymujemy już kontaktu ale wiem, że on cierpi przez to i tęskni za mną... przeprosiłam go za to, że to koniec naszej znajomości ale nie przyznałam się do kłamstwa. Wiem, że teraz cierpi przeze mnie i prosi mnie żebyśmy zostali przyjaciółmi chociaż a ja nie mogę się z nim przyjaźnić bo nie chcę go już dłużej "zwodzić"... stoję teraz w obliczu takiego problemu... bo w tym momencie cierpi z mojej winy człowiek... nie wiem jak rozwiązac tą sytuację. Jak mu się przyznam do tych kłamstw to on się załamie totalnie, lepiej jest dla niego gdyby nie wiedział jednak jak było naprawdę... jest w moim życiu też kilku facetów których zostawiłam posługując się fałszywymi powodami, myślę że jeden z nich na pewno modlił się w tej intencji i modlitwa nie mogła zostać wysłychana bo ten problem w istocie nie istniał, został przeze mnie wymyślony żeby było mi łatwiej go "oddelegować" :-(.

Wiem, że to straszne ja bardzo tego żałuję nie wiem teraz jak z tym wszystkim z tymi kłamstwami się uporać nie mam zupełnie odwagi się przyznać czy może wystarczyć to, że przeproszę Boga za to co zrobiłam.,... wiem, że ludzie czasem mają naprawdę spaprane życie i ze wszystkiego wychodzą ale wszystko by trzeba było jakoś naprawić a ja naprawde nie mam odwagi się przyznać jak było naprawdę szczególnie że dla tej osoby będzie to jeszcze gorsze niż jest teraz :-( :-( :-(

 Re: Jak się uporać z kłamstwami?
Autor: pianka (---.limes.com.pl)
Data:   2014-03-16 19:51

Zastanów się może, czy dzięki poznaniu tych kłamstw temu człowiekowi będzie łatwiej zobaczyć Cię w mniej idealnym świetle i zapomnieć o Tobie. Jeżeli tak, to może warto się zmobilizować. I postaraj się jednak sobie wybaczyć, gdyż czasu nie cofniesz.

 Re: Jak się uporać z kłamstwami?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-03-16 21:16

Chcesz się uporać tylko z kłamstwami, których się już dopuściłaś? Czy chcesz również wykorzenić nawyk posługiwania się kłamstwem? Twój wpis sugeruje, że również tym drugim należałoby się poważnie zająć.

Jeśli myślisz o zadośćuczynieniu, weź pod uwagę jego cel. Prostowanie kłamstw ma sens, jeśli służy dobru bliźniego. Nie ma to być bezmyślnie stosowana zasada dokładająca jedną krzywdę do drugiej.

Czy wiesz o tym, że nie każdy ma prawo do poznania prawdy? Czy bierzesz pod uwagę, że nie musisz się przed każdym chłopakiem dogłębnie tłumaczyć ze wszystkiego? I czy zdajesz sobie sprawę, że związek z osobą uciekającą się do kłamstw nie jest zbyt atrakcyjny na dłuższą metę?

 Re: Jak się uporać z kłamstwami?
Autor: Franciszka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-03-17 15:10

Patrz w przyszłość i żyj tym, co dzieje się teraz. Przeszłość nie należy do człowieka, tylko do Pana Jezusa. To On uzdrawia ludzkie serca, oczyszczając je z grzechów. Kłamstwo należy do nich, więc jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś, to zachęcam do pójścia do spowiedzi. Spowiednika można zapytać, co w tym konkretnym przypadku zrobić. Natomiast, kiedy grzech kłamstwa został ci odpuszczony, tzn. dostałaś rozgrzeszenie, to nie wracaj do przeszłości nawet w myślach. Módl się do Ducha Świętego o Jego dary, o dobre natchnienie, abyś wiedziała, co zrobić.
Zastanów się, co naprawdę czujesz do tego chłopaka, badaj swoje uczucia. Proś Pana Jezusa Miłosiernego o uzdrowienie ich. Módl się: Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Twego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: