logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie pomogłem w noszeniu ciężkich siatek.
Autor: Jan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-03-17 20:57

Witam,

Może to dziwne pytanie ale dręczy mnie cały czas.
Nie pomogłem osobie starszej w noszeniu ciężkich siatek z zakupami. Czy to grzech ?
Z góry dziękuje

 Re: Nie pomogłem w noszeniu ciężkich siatek.
Autor: Franciszka (---.180.181.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-03-17 21:46

Myślę, że dręczy cię poczucie winy. To wcale nie jest dziwne, że tak jest. Rozeznajesz we właściwy sposób, że zrobiłeś źle. Co mówi "mały katechizm" o grzechach? Są różne rodzaje grzechów. Warto przypomnieć je sobie. Znajdziesz w necie. Osobiście zakwalifikowałabym twoje postępowanie, tzn. zaniedbanie jako wykroczenie przeciwko miłości bliźniego. Jednak to ty sam powinieneś nazwać. Gdy to nazwiesz, będziesz mógł pójść do spowiedzi i wyjaśnić ze spowiednikiem swoje wątpliwości.

 Re: Nie pomogłem w noszeniu ciężkich siatek.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-03-17 22:33

Mój bratanek jak był malutki to już się zawsze wyrywał do pomagania w wynoszeniu zakupów z samochodu i wnoszenia ich do domu, i zawsze nam wszystkim w tym pomaga, mając dziś 18 na karku - prawdziwy facet.

 Re: Nie pomogłem w noszeniu ciężkich siatek.
Autor: xc (---.31.103.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-03-18 10:03

Trudno powiedzieć, bowiem nie znamy okoliczności sprawy. Czy Pani sobie życzyła sobie pomocy? Przypomina mi się sytuacja z pewnego filmu, w której harcerze próbują pomóc staruszce w przejściu przez ulicę a ona się opiera, bo chce iść w zupełnie innym kierunku.
Kiedyś jako młody człowiek, chciałem pomóc pewnej starszej pani w pociągu i położyłem jej walizkę na półkę. Pociąg gwałtownie zahamował, walizka spadła komuś na głowę, nabiła guza i ja oberwałem za to. Od tej pory, jeśli ktoś w takiej sytuacji wyraźnie nie poprosi mnie o pomoc, nie robię nic.
Jeśli nie może Pan sobie sam poradzić ze sprawą i uważa swoje postępowanie za naruszenie nakazów Boga, proszę wyznać to w trakcie najbliższej spowiedzi.
I tyle.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: