logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy na wszystkie sytuacje wytłumaczeniem jest Bóg?
Autor: Monika (już 17l.) (---.piaseczno.robbo.pl)
Data:   2014-04-10 15:13

Jeśli nie Bóg to co/kto? Czy każde uzdrowienie, uwolnienie to działanie Boga? Czy na przykład sytuacja, która ostatnia mi się przydarzyła, w sumie banalna, ale dziwna:
Byłam zmęczona, miał być ostateczny termin napisania sprawdzianu, ale nie nauczyłam się, pomodliłam się, żeby Bóg mi jakoś pomógł, wymyślił coś. Miało przyjść kilkanaście osób, przyszły dwie (w tym ja) i postanowiłyśmy poprosić pana o jeszcze jeden termin i zgodził się. Czy to działanie Boga czy jakiś przypadek, których podobno nie ma?
Czy zawsze jak o coś się modlę, a to się stanie to zasługa Boga?

 Re: Czy na wszystkie sytuacje wytłumaczeniem jest Bóg?
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-04-10 18:44

Zasługą Boga są te szczęśliwe rozwiązania tych wydarzeń w naszym życiu, którym sami nie dalibyśmy rady z powodu braku wiedzy, umiejętności, czy innych czynników. Oczywiście, na sukces składa się również nasza własna praca - Bóg nie chce przecież, abyśmy byli leniwi i zniechęceni do działania. Ale kiedy jesteśmy przekonani, że wszystko jest już stracone, a nagle pojawia się jakaś nowa droga ku rozwiązaniu trapiącego nas problemu - to właśnie Bóg. On działa dyskretnie i bez narzucania się człowiekowi, ale za to zawsze bardzo skutecznie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: