logo
Niedziela, 07 czerwca 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Szukam kościoła w Harbinie.
Autor: Ada (111.43.190.---)
Data:   2014-08-31 07:32

Szczęść Boże,
Właśnie przyjechałam na stypendium do Harbinu, spędzę tu najbliższy rok i mam pewien problem, od jakiegoś czasu bezskutecznie próbuje znaleźć w mieście kościół katolicki. Jest tu Katedra, ale ma sprzeczne informacje nie wiem czy jest to kościół podległy papieżowi, czy tzw. patriotyczny, nieuznający zwierzchności Watykanu (do którego ksiądz zabronił mi chodzić). Czy ktoś z Was orientuje się może gdzie znajdę w Harbinie Kościół rzymskokatolicki uznający zwierzchnictwo papieża? I co mam robić jeżeli nie mogę dziś uczestniczyć we Mszy Świętej właśnie z powodu tego że nie wiem gdzie znaleźć (właściwy, nie patriotyczny, uznawany przez Watykan) Kościół? Bardzo proszę o pomoc i o modlitwę
pozdrawiam
Ada

 Re: Szukam kościoła w Harbinie.
Autor: Edith (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-08-31 20:39

Wydaje mi się, że załatwianie tak istotnych kwestii jak "nie wiem, czy przez rok będę mogła uczestniczyć w Eucharystii, co robić" powinno mieć miejsce w realu, a nie w internecie. Sprawa wymaga ustalenia, jak prowadzić życie duchowe, jeśli faktycznie nie będzie dostępu do sakramentów. Żaden anonimowy internauta nie może (nie ma kompetencji) udzielać Ci takich porad.
Sprawa jest bardzo poważna, dlatego zupełnie poważnie radzę znaleźć w realu mądrego księdza, może mającego jakieś doświadczenie pracy na Dalekim Wschodzie, i dokonanie z nim WIĄŻĄCYCH ustaleń na czas stypendium.
Dlaczego podkreślam, że ustalenia powinny być wiążące? Bo samemu trudno, zwłaszcza bez dostępu do życia sakramentalnego, utrzymać się przy Bogu i modlitwie. W tym pomaga dane słowo, jakiś narzucony sobie "rygor", stały rytm modlitwy. Oprócz tego w Kościele już tak jest, że posłuszeństwo, także to spowiednikowi, niesie ze sobą błogosławieństwo.
Widzisz - internet niewiele tu pomoże ;)
Pozdrawiam i życzę dobrego czasu w Chinach.

 Re: Szukam kościoła w Harbinie.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-09-01 14:08

Proponuje kontakt z proboszczem parafii, do ktorej nalezysz na stale, i uzyskanie od niego porady (zobowiazania), co robic w takiej sytuacji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: