logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zbliżyć się do Miłosierdzia Bożego
Autor: Grzegorz (---.net.lannet.org)
Data:   2015-07-22 15:13

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zgłębiam informacje na temat Miłosierdzia Bożego, w książce przeczytałem, że Pan Jezus mówił, aby zbliżać się i czerpać z Jego Miłosierdzia, bo przez miłosierdzie można otrzymać zbawienie, nie żebym coś przekręcał, to tyko moje spostrzeżenia. Jak mogę zbliżyć się i czerpać z Miłosierdzia Bożego? Liczę na wyrozumiałość i odpowiedzi. Z Panem Bogiem :)

 Re: Zbliżyć się do Miłosierdzia Bożego
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-22 16:04

Na pewno przez Sakramenty, a już w szczególności Eucharystii i Pokuty :)

 Re: Zbliżyć się do Miłosierdzia Bożego
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2015-07-22 16:09

Po pierwsze modlitwa:

Cytat z "Dzienniczka" nr 146

(69) Modlitwa. Dusza zbroi się przez modlitwę do walki wszelakiej. W jakimkolwiek dusza jest stanie, powinna się modlić. Musi się modlić dusza czysta i piękna, bo inaczej utraciłaby swą piękność; modlić się musi dusza dążąca do tej czystości, bo inaczej nie doszłaby do niej; modlić się musi dusza dopiero co nawrócona, bo inaczej upadłaby z powrotem; modlić się musi dusza grzeszna, pogrążona w grzechach, aby mogła powstać. I nie ma duszy, która by nie była obowiązana do modlitwy, bo wszelka łaska spływa przez modlitwę.

Po drugie Spowiedź:

Cytat z "Dzienniczka" nr 1602

Dziś powiedział mi Pan: Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja krew i woda, która wyszła z serca Mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w Moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie Mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych.

Po trzecie Komunia święta:

19 XI [1937]. Dziś po Komunii świętej powiedział mi Jezus, jak bardzo pragnie przychodzić do serc ludzkich. - Pragnę jednoczyć się z duszami ludzkimi; rozkoszą Moją jest łączyć się z duszami. Wiedz o tym, córko Moja, [że] kiedy przychodzę w Komunii świętej do serca ludzkiego, mam ręce pełne łask wszelkich i pragnę je oddać duszy, ale dusze nawet nie zwracają uwagi na Mnie, pozostawiają Mnie samego, a zajmują się czym innym. O, jak Mi smutno, że dusze nie poznały Miłości. Obchodzą się ze Mną jak z czymś martwym.

Reszta przyjdzie sama. Sam od siebie nic już dodać nie mogę. Te cytaty odpowiadają na wszystkie Twoje pytania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: