logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: is (---.146.13.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-12-14 15:07

jak uświadomić sobie, albo czuć w pełni, że to Ciało Jezusa? Bo mogę mówić, ale boję się, że pod tymi słowami nie ma pełnej w to wiary, choć sama już nie wiem.

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: 77 77 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-12-14 18:12

O wiarę trzeba zawsze prosić Boga.
Bóg nie wymaga od nas cudów, tylko nasze otwarcia na Jego Obecność.

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-12-14 18:57

Wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie wyrażasz poprzez swój szacunek i cześć dla Postaci Eucharystycznych.
Tak więc: dbaj o stan łaski uświęcającej, ilekroć przystępujesz do Stołu Pańskiego, uczęszczaj na adorację Najświętszego Sakramentu w miarę możliwości, nie czyń z Eucharystii przedmiotu żartów i kpin itd.
Gdy byłam młodsza, starałam się wyobrażać sobie, że po przyjęciu Ciała Pańskiego klęczę u nóg Jezusa i rozmawiam z Nim. Wyobrażanie sobie Jego bliskości pomagało mi skupić się na modlitwie po Komunii. To też znak szacunku dla Sakramentu Ołtarza.

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: is (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-12-14 23:04

Tak, tylko boje się, że jest jakiś element niedowiarstwa, że to On jest żywy i obecny, mimo, że to mówię. Ale dziękuję za odpowiedzi :)

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: nikt (31.216.104.---)
Data:   2015-12-15 22:31

Czasem się też nad tym zastanawiam. Nie wiem, nie ma przepisu i gotowego schematu, nie zachowujemy się zawsze tak samo według utartego planu, spotykając się z jakaś osobą ludzką. Za każdym razem reaguje sie inaczej. Nie mówię Ci "bądź sobą", czy "módl się do Ducha Świętego. niech cię poprowadzi", bo to pobożne życzenia cioci Kloci.

Zazwyczaj milczę, jeśli coś w sercu moim jest, to to "używam", jeśli nie, nie silę się. Przynajmniej tak się staram.

To pewien proces, też oczyszczenia z fałszywej pobożności, starania się by zarobić na miłość Boga, przekupić Go słowami - jest wiele kwestii, które tak nasza psychika po grzechu pierworodnym, jak i demon czasem wykorzystują na naszą niekorzyść. Najgorsze to jak się kładzie Prawo (rób tak i tak, czuj to i to, dziękuj itp.), jego ciężar powoduje że człowiek zamiast cieszyć się, ma obawy, lęki, jest zmęczony myśleniem jak się powinno a jak nie oddawać cześć po przyjęciu Komunii, skrupuły, jest wiele rzeczy, które trzeba unikać.

Inna sprawa że chciałoby sie czuć, uświadomić sobie, jakoś dotknąć tego Boga jeszcze dodatkowo. Cóż, czasem i Bóg daje się dotknąć, udziela intymności z Nim, a czasem nie. To też jest proces dojrzewania duchowego i nie przyzwyczajania się tylko do pociech. Nie wiem, nie czytałem św. Jana od Krzyża, ale znam fragment w ktorym on o tym pisze, że wielu chce czuć Jezusa, Jego miłość itd. a Jezus czasem ucieka i nie daje się czuć, bo nie chce przyzwyczajać duszy do tego.

W modlitwie nie ma gotowego podręcznika, człowiek się uczy pomału, z wiekiem, dojrzewa w wierze. Owszem można czytać lektury duchowe, które pomogą, ale Bóg i tak często łamie schematy. Lekturami duchowymi nie można zastąpić swej relacji do Boga, która jest zawsze niepowtarzalna.

Oczywiście czytaj jeśli coś ci przypadkiem wpadnie w ręce - bo przypadków nie ma, jeśli coś wydaje się przypadkiem, to to jest dokładnie Bóg, to jego podpis. Czytaj i odkrywaj Boga.

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: Matto (87.246.199.---)
Data:   2015-12-16 07:48

Jak sobie to uświadomić? Przede wszystkim nie zawierzać zbytnio swoim zmysłom fizycznym, lecz uruchomić zmysł wiary. Pomyślmy logicznie: gdybyśmy podczas Eucharystii mieli do czynienia ze zwykłym chlebem, to jaki byłby sens udawania się do kościoła i czym byłyby wówczas czynności liturgiczne? Czy byłoby wówczas zasadne organizowanie corocznych procesji Bożego Ciała?
W czasie każdej sprawowanej mszy Chrystus daje nam dowód spełnienia swojej obietnicy: jest i będzie z nami obecny, aż do dnia, w którym przeminie ten świat (por. Mt 28,20).
Z Bogiem

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-12-16 10:16

>> jak uświadomić sobie, albo czuć w pełni, że to Ciało Jezusa?
>> Bo mogę mówić, ale boję się, że pod tymi słowami
>> nie ma pełnej w to wiary, choć sama już nie wiem.

Obejrzyj ten film. Zobacz jak nasz Prezydent Rzeczypospolitej uniża się by wywyższyć Hostię.

https://www.youtube.com/watch?v=vm4eNLiexKU

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: Ziuta (---.dsl.bell.ca)
Data:   2015-12-17 17:34

Proponuje obejrzec film: (klik).
Film pokazuje spektakl inspirowany objawieniami Cataliny Rivas z Boliwii, wykonany przez aktorów teatru im. Józefa Węgrzyna w Ełku.

 Re: Jak sobie uświadomić, że to Ciało Jezusa?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-12-17 17:55

Sw. Teresa od Dzieciatka Jezus powiedziała swojej współsiostrze: "NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ jEZUSOWI ŻE GO KOCHASZ, NAWET JESLI WCALE TEGO NIE CZUJESZ"
Św. Augustyn powiedział: "MIŁOŚĆ TO WYBOR DROGI MILOŚCI I WIERNOSC WYBOROWI".
Idąc tropem tych złotych myśli trzeba sobie uświadomić,że nie nasze odczucia - uczucia - emocje sa wskaźnikiem temperatury naszej miłości do Boga. Na miłość wskazuje konsekwencja w czynach, a ma to tym większą wartosć, jesli mamy uczucia przeciwne (np. strasznie nie chce mi się iść do kościoła, ale przemagam moje uczucie i idę na niedzielną Mszę. Oprócz obecności na Mszy mamy zasługę zwycięstwa w duchowej walce.)
Tak więc mów Jezusowi po Komunii (i nie tylko wtedy) wszystko tak, jakby to była "rozmowa z najlepszym Przyjacielem, o którym wiesz, że Cię kocha" (św. Teresa od Jezusa). Mów Mu wszystko-że nie umiesz Go kochać, albo nie potrafisz z Nim rozmawiac. On Cie nauczy - jak matka maleńkie dziecko. Rozmawiajac z Nim w ten sposób zrozumiesz Jego Obecność w Hostii. Nie na zasadzie uczuć, ale relacji.
Jeszcze jeden cytat - bł. Elzbiety od Trójcy św., która w liscie do przyjaciółki napisała: "Usilnie proś Maryję, aby nauczuła Cię w skupieniu adorowac Jezusa"

konkludując:
Proś Maryję o pomoc
rozmawiaj z Jezusem jako najlepszym Przyjacielem
a zrozumienie, świadomośc Jego Obecności przyjdzie jako efekt tych działań.
Takie zrozumienie, świadomość jest darem łaski Bożej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: