logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chce kochać ale nie potrafi?
Autor: Wiktoria (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-12-27 23:16

Moją miłość poznałam w Boże Narodzenie, będąc jeszcze w związku z innym. Ale natychmiast się zakochałam i nie mogłam myśleć już o nikim innym tylko o panu A (21 l.), zerwałam z panem B (bardzo go przy tym raniąc). Będąc z Panem A czułam się taka szczęśliwa, przekonywał mnie o swojej miłości na każdym kroku wszystko co chciałam to miałam. Był przy mnie w ciężkich dla mnie chwilach gdy zachorowała moja mama był dla mnie jedyną ostoją i promykiem szczęścia w moim pełnym zmartwień życiu ,tak strasznie się cieszyłam że Bóg zesłał mi kogoś takiego. Az tu nagle po 11 miesiącach on mi mówi że chciałby mnie kochać ale nie potrafi. Nie mogę tego zrozumieć :( zbytnio się nie kłóciliśmy, chodziliśmy razem do kościoła. Na początku współżyliśmy lecz później stwierdził że ma po tym wyrzuty sumienia i chce związać się ze mną bardziej emocjonalnie i żyć w czystości. Nie wiem co się stało :( Chcę by się opamiętał i do mnie wrócił ,z drugiej strony boję się żyć w zgubnej nadziei. Chciałabym wiedzieć czy można wymodlić sobie miłość drugiej osoby, jeśli ona mówi
że to już nie ma sensu i zrywa. I czy to możliwe tak nagle z dnia na dzień przestać kochać,czy on się zagubił, czy od początku mówiąc mi to wszystko i będąc ze mną dzień w dzień kłamał.Czy on potrzebuje odpoczynku. To nie możliwe żeby to skończyło się tak szybko. Czy to kara za to że wcześniej zraniłam chłopaka B.

 Re: Chce kochać ale nie potrafi?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2016-01-08 19:12

Aż wierzyć się nie chce gdy się czyta niektóre posty...
Św Ludwik z Granady w "Przewodniku grzeszników" pisze, że Bóg jak chce kogoś ukarać to pozwala temu człowiekowi popełnić grzech. Zobaczmy na grzechy świata, obmowy, nierządy, bluźnierstwa, przekleństwa, przysięganie w Imię Pańskie... Ten cały potop nieprawości to nic innego jak wylew sprawiedliwości nieba. Niepodważalną rzeczą jest, że największym dobrodziejstwem, jakim Bóg może obdarzyć duszę, jest jej zachowanie od grzechu. Tym największą karą, jaką może na nią zesłać, jest to, że daje jej upaść w grzech. W Eklezjastyku czytamy, "Od miłosiernych wszystko to (złe) będzie oddalono i w grzechach walać się nie będą" (Ekkli 23, 16). Najsurowszą karą grzechu jest także to, że staje się źródłem grzechu. Zobaczmy co Psalmista pisze o sprawcach Bogobójstwa: "Przydajże nieprawość ku nieprawości ich (Boże), a niech nie wchodzą do sprawiedliwości Twojej" (Ps 48,28). A jaki będzie skutek tej kary? "Niechaj będą wymazani z ksiąg żyjących, a niech ze sprawiedliwymi nie będą wpisani" (Ps 48,29) >>Rozdział XXVII, Przeciwko tym, którzy trwają w grzechu ufając w milosierdzie Boże<<

Czytając te słowa, które spisałem z książki ty się jeszcze śmiesz pytać o karę od Boga?
Jeżeli jesteś w stanie grzechu pozostajesz pod brzemieniem sprawiedliwości, które nad tobą zawisło. Zobacz co święty Augustyn ma do powiedzenia w tej sprawie: "Byłem pogrążony w otchłani nieprawości, pobudziłem gniew Twój przeciwko sobie, a nie domyślałem się tego. Byłem ogłuszony krzykiem kajdan swojej nieśmiertelności, a ta nieświadomość Twego gniewu i mojej zbrodni była karą mojej pychy."

Jeżeli mówisz "kocham" a ranisz, wtedy nie kochasz a pragniesz spełnić swe egoistyczne pragnienia. Jeżeli mówisz "kocham" a zezwalasz na to, by dusza popełniła grzech ciężki i sama go popełniasz nie żałując tego - nie kochasz. Nie dziw się wtedy, że jest jak jest.

 Re: Chce kochać ale nie potrafi?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2016-01-11 21:03

Nie to nie kara ze zostawilas chlopaka B. To są konsekwencje wyborów wolnych ludzi. Moze po 11 miesiącach opadły pierwsze emocje i wydaje mu sie że to byla miłość. A miłość to własnie tak jak on powiedział - 'że chciałby mnie kochać'. Czyli ze chce dobrze, a czy bedzie potrafił i chciał, to juz tez jego wolna decyzja.
Wymodlic mozna miłość, ale nie koncentrując się na jednej osobie. Lecz prosząc o łaskę zrozumienia czy to ten, ewentualnie o miłosc kogos innego. Warto tez korzystac z sakramentów św. by byc w blizszej zażyłości z Bogiem.

 Re: Chce kochać ale nie potrafi?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-01-12 00:30

"Chcę by się opamiętał i do mnie wrócił".
Nie można wykluczyć, że zerwanie jest właśnie skutkiem opamiętania.

"I czy to możliwe tak nagle z dnia na dzień przestać kochać,czy on się zagubił, czy od początku mówiąc mi to wszystko i będąc ze mną dzień w dzień kłamał".
Możliwe, że nie kłamał. Wcześniej mógł źle pojmować miłość.

"Chce kochać ale nie potrafi?"
Tak, nawet po 11 miesiącach związku (z pozoru udanego) można dojść do wniosku, że nie jest się w stanie ofiarować komuś miłości na całe życie. Będąc w relacji z kimś, poznajemy lepiej i drugiego człowieka, i siebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: