logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmówić litanię do Matki Bożej?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2017-08-21 19:19

Witam.Zdecydowałam się dzisiaj pójść do spowiedzi uczestniczyłam także w mszy przyjęłam komunię święta lecz mam jeden problem nie potrafię odmówić pokuty było to Litania do Matki Bożej pomóżcie jeśli możecie jak mam to zrobić z góry dziękuję będę wdzieczna

 Re: Jak odmówić litanię do Matki Bożej?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-08-21 20:20

Poszukaj swojej książeczki do nabożeństwa, którą otrzymałaś przy pierwszej Komunii świętej. Litania loretańska jest tam zawarta. Jeśli zaś książeczka chwilowo gdzieś się zawieruszyła, to modlitwa ta dostępna jest na przykład tutaj: http://brewiarz.pl/appendix/modlitwy/loretanska.php3

 Re: Jak odmówić litanię do Matki Bożej?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2017-08-21 20:54

Chodzi mi o to czy mam kleknac i czy mówić kyrie elejson czy Panie zmiluj sie nad nami i czy trzeba to robic w ciszy czy mozna w domu przy otwartych oknach

 Re: Jak odmówić litanię do Matki Bożej?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-08-21 22:02

Masz przeczytać tak jak masz w książeczce wydrukowane lub w internecie na ekraniku. Tam jest napisane. Po każdym wezwaniu do Matki Bożej dodaje się módl się za nami i to se trzeba dopowiedzieć, bo może nie być wydrukowane.
Możesz to przeczytać w dowolnej godnej pozycji (leżenie raczej nie jest godną pozycją do odmawiania pokuty, moim prywatnym zdaniem może być siedzenie, stanie lub klęczenie). Możesz czytać po cichu lub głośno, lub szeptem. Otwarcie lub zamknięcie okiem i drzwi nie ma wpływu na ważność pokuty.
Przy odmawianiu pokuty nie należy jeść, pić, palić, oglądać telewizji, sprawdzać maili, gapić się na fejsbuka ani wykonywać innych czynności niezwiązanych z pokutą. To, co robią za oknem, nie ma wpływu na jakość odprawienia, chyba że hałas ci bardzo przeszkadza, to faktycznie zamknij te okna.

 Re: Jak odmówić litanię do Matki Bożej?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2017-08-21 22:27

Tylko zapytałam dziękuję .

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: