logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Amami (---.satfilm.com.pl)
Data:   2017-10-04 13:26

Witajcie, nie rozumiem, co się ze mną dzieje.

Pamiętam, że kiedy moja babcia potrzebowała modlitwy i modliłam się za nią, to płakałam. Jednak ostatnio dwa razy zdarzyło mi się, że popłakałam się modląc się za kogoś, z kim spędziłam jedynie kilka godzin. I to był płacz, którego nie czułam, że się zbliża, po prostu łzy zaczęły mi same lecieć. Nigdy tak nie miałam a modlę się również za innych i łzy mi nie ciekną... Nie rozumiem, co się ze mną dzieje i dlaczego płaczę modląc się za tą konkretną osobę.

Czy ktoś z was może mi pomóc i wyjaśnić, czym taka reakcja jest spowodowana? Nie rozumiem swojej reakcji, ale wierzę, że możecie mi pomóc zrozumieć.

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-10-05 17:14

Amami, może to kwestia wrażliwości emocjonalnej. Może modlitwa w szczególnej intencji, skojarzenia sytuacji związanych z daną osobą.
Każda modlitwa jest niepowtarzalną rozmową z Panem Bogiem. Emocje są wpisane w nasze myśli i czyny. Łzy w modlitwie mogą radować, mogą boleć, mogą być oznaką oczyszcza sumienia. Mogą być darem albo udręką.
Pozostaw teoretyzowanie, przyjmij że tak po prostu masz jeżeli nie doprowadzają Cię do rozstroju. Możesz też rozważyć podczas spowiedzi z kapłanem, być może wiążą się z jakąś Twoją słabością która ma związek z modlitwą za innych.

Podobne wątki na forum:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&t=304064&a=1
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&t=374850&a=2
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&t=152702&a=1

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-10-06 11:47

"Dlaczego?" Nie wiemy.
Czy spodziewaną przez Ciebie odpowiedzią jest coś w rodzaju daru łez? Jakoś tak ostatnio namnożyły się potrzeby przeżywania emocjonalnego wszystkiego, co ma związek z kontaktem z Bogiem. Też bym chciała, niestety płaczę tylko podczas słuchania niektórych piosenek. Niestety nawet nie religijnych ;)
Pozdrawiam

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Amami (---.satfilm.com.pl)
Data:   2017-10-06 18:19

Nie. Spodziewana odpowiedź to nie dar łez. To nie jest wrażliwość emocjonalna, płakałabym przy każdej modlitwie a zdarza mi się tylko jak się modlę o tę konkretną osobę i jak już wspomniałam, nie czułam, że zbliża się płacz. Po prostu łzy zaczynają same płynąć a dusza odczuwa wielki żal. Nie czuję powiązania emocjonalnego z tą osobą. Tak myślę.... tylko kilka godzin wspólnie było spędzonych. To nie możliwe, by po takim czasie czuć połączenie emocjonalne z kimś! Nawet nie wiem, czemu się za tą osobę modlę. Zaczęłam po tym, jak się dowiedziałam, co to osoba wyczynia. Wiem tylko, że chciałam uzdrowienia duszy dla tej osoby, bo grzech pociągnął grzech i to jeszcze nie zaczął grzech tejże osoby.... ale nie spodziewałam się, że będę AŻ TAK reagować podczas modlitwy.

Myślałam o tej mojej reakcji i przyszło mi na myśl coś jeszcze.

Czy to możliwe, że sam Bóg przeze mnie działa? Czy Bóg mi w jakimś celu wyznaczył (POWIERZYŁ) tą osobę do modlitwy (dlatego się poznaliśmy?)? Czy to możliwe, że Bóg żyjący we mnie płacze za tą osobę?

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-10-06 20:36

"Czy to możliwe..." Bóg raczy wiedzieć, jaką drogę modlitwy i wzrastania w wierze przygotował dla Ciebie.

"Czy to możliwe, że Bóg żyjący we mnie płacze za tą osobę?"

Pan Bóg płacze nad każdą ludzką nędzą.
Wierząc, ufamy że z życiu nie ma przypadków.
Amami, nie ekscytuj się "AŻ TAKĄ" reakcją. Doświadczyłaś, przyjmij i trwaj. Jest to TWOJE doświadczenie modlitwy, dziś takie, jutro może być inne.
W modlitwie nie chodzi o popadanie w samouwielbienie z powodu swojej misji modlitewnej. Modlisz się w intencji danej osoby z miłości bliźniego. Strzeż się łakomstwa duchowego.

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: pawel (---.net365.net.uk)
Data:   2017-10-06 21:32

Poczytaj o darze lez u swiętych: Ignacego z Loyoli i u Katarzyny ze Sieny. Mialem kiedys cos podobnego, tylko podczas mszy sw. Mialem naprawde duze trudnosci z powstrzymaniem sie. Wtedy uznalem to za jakas ingerencje diabla, no bo co innego? Jezeli chcesz pogadac bede sledzil ten watek przez jakis czas. Bog z Toba.

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Amami (---.satfilm.com.pl)
Data:   2017-10-09 11:24

Dziękuję wam za odpowiedzi. Dzięki wam poczytałam o darze łez. Już rozumiem :)

Kalina, to nie ekscytacja tylko byłam bardzo zdziwiona reakcją swoją. To nie jest samouwielbienie tylko zawsze staram się zrozumieć, dlatego tak a nie inaczej reaguję. Dlatego tu napisałam.

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-10-09 16:59

Człowiek często reaguje dziwnie. I odpowiedź na to wcale nie jest prosta.

 Re: Płaczę podczas modlitwy. Dlaczego?
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-10-09 20:47

Jak ten dar jest to trzeba podziekować. I gdy byc może miną twoje łzy w trakcie modlitwy, to żeby nie traktowac tego jako, że 'moja modlitwa nic juz nie da, bo nic sie nie dziej, nie czuje ...' Pamietaj modlitwa ma zawsze sens, nawet na 'sucho', zdawałoby się bez wiary, może taka ma jeszcze większy sens, bo jest zawierzeniem mimo wszystko.
Te łzy to moze taki twoj motywator, do modlitwy, nie wiem, ale cos jest zawsze po coś :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: