logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: Roland (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-05 21:34

Czysta wiara w Jezusa, bez tych wszystkich ludzkich pomysłów, które obrosły katolicyzm.

-----

Jakiego rodzaju pomocy oczekuje Pan od forum pomocy?
moderator

 Re: Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-10-06 02:09

Warto spojrzeć: odnośnie podziału chrześcijan: (klik).

 Re: Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-10-06 10:28

Stan fascynacji protestantyzmem znam z własnego doświadczenia. Dodatkowo nie umiałam odnaleźć się w pobożności Maryjnej. Nie odeszłam z KK dwóch powodów, o których poniżej. Po pierwsze odchodząc z KK człowiek pozbawia się możliwości spotkania z Jezusem w sakramencie pojednania i pewności (!), że wszystkie grzechy przepadły w Jego miłosierdziu. Po drugie nawet "czysta wiara w Jezusa" i pobożne czytanie Pisma Świętego nie jest warte rezygnacji z możliwości dosłownego przyjęcia Jezusa w Komunii Świętej. Wierzysz w Jego realną obecność w tych sakramentach? Zabiegasz o relację z Jezusem czy tylko przeglądasz oferty wyznaniowe?
A tak na marginesie: jeśli szukasz wyznania "bez tych wszystkich ludzkich pomysłów" to z wyznaniami protestanckimi raczej kiepsko trafiłeś ;)
Wczoraj przypadkowo natrafiłam na:
https://www.youtube.com/watch?v=1Zcj8F5wdVM
Pozdrawiam :)

 Re: Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-09 15:16

https://www.youtube.com/watch?v=RNRSRs5kVIs
bardzo polecam Ci obejrzeć ;)

 Re: Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: $?? (---.dab.02.net)
Data:   2017-10-10 04:26

A który konkretnie odłam protestantyzmu? Bo na chwile obecna mamy ich ponad 36 tysięcy i każdy pochodzi bezpośrednio od Boga. Żadnych ludzkich objawień. Możesz zdradzić który odłam cię pociąga?

 Re: Protestantyzm mnie pociaga.
Autor: Tadeusz (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-13 10:48

Różnice są ogromne co do istoty. Pokusa zawsze pociąga. To nie pochodzi od Boga. Zawsze warto sięgać do korzeni:
- (klik).
- (klik).

Jest bardzo wiele materiałów, np. dla intelektualistów droga św. Edyty Stein do wiary katolickiej.
Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: