logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam dość, miłość jest ślepa.
Autor: Mariusz (---.centertel.pl)
Data:   2017-11-09 13:42

Dalczego nie zakochują się w nas osoby które chcielbysmy kochać i sie o nie troszczyć, ba nawet wszystko przebaczyc, a zakochuja sie w nas te do których my jako ludzie nic nie czujemy? Prosze o wyczerpujace odpowiedzi, bo to jakas paranoja. Dlaczego nie mozemy byc z tym z którymi tak naprawde bysmy chcieli?

 Re: Mam dość, miłość jest ślepa.
Autor: Franciszka (---.146.176.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-11-17 22:53

Prawdziwa miłość kocha każdego człowieka.
Natomiast ty nie piszesz o miłości, ale o emocjach. Emocje są silnymi bodźcami naszych zachowań. Zakochanie się jest takim uczuciem. Taka jest psyche. Można oczywiście nauczyć się kontrolować swoje emocje. Na emocje innych ludzi nie mamy wpływu.

 Re: Mam dość, miłość jest ślepa.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-18 16:02

Dlaczego? myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czasem osoba w której się zakochujemy może okazać się nie wartą naszej miłości, nawet jeżeli uczucia szaleją i ogromnie nam się podoba. Ostrzeżenie? pytanie czy na pewno tego chcesz? Pan Bóg nieraz przez różne takie sytuacje chce nam coś powiedzieć i nie zawsze możemy być z tymi, których wydaje nam się, że pokochaliśmy. Prawdziwa miłość czy tylko zauroczenie? Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.
A ci, którzy zakochują się w nas, mimo, że nic nie czujemy do nich mają taki sam problem o którym piszesz wcześniej. Może warto zwrócić na nich uwagę, albo nabrać dystansu i nie myśleć o tej miłości chcianej i niechcianej. Miłość przychodzi czasem nagle i to od strony od której zupełnie się nie spodziewamy.

 Re: Mam dość, miłość jest ślepa.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-11-20 18:43

Mariuszu, dlaczego, dlaczego?
Wiesz, są dwa spojrzenia na Twoją sprawę :) Strona psychologiczna która określa nasz tzw. "przymus powtórzeń", który polega na tym, że wybieramy osoby np. podobne do matki, ojca, siostry, brata w ich zachowaniu a nawet wyglądzie. Dlaczego tak? Dlatego że łatwiej nam przylgnąć do takich zachowań bo już je poznaliśmy w domu rodzinnym.

Drugie spojrzenie na sprawę to ewangeliczne, czyli kierujesz się sercem i pytasz Boga, modlisz się o dobrą żonę a nie motylki w brzuchu.

"Dlaczego nie możemy być z tym z którymi tak naprawdę byśmy chcieli?"
Dużo masz w sobie żalu, złości, niecierpliwości. Pomyśl dlaczego tak masz i coś z tym zrób.
Powiem Ci, że mój mąż jest niespokojny, "najpierw czyni a potem myśli". Nawet kiedy chodzi po mieszkaniu czuję jego niepokój. Dużo był poza domem więc jakoś to wytrzymywałam a teraz jest w domu i nawet nie wiesz jakie to jest uciążliwe, poruszam się innymi ścieżkami niż on. Marzę sobie o spokojnym cierpliwym mężu. Jestem jednak żoną takiego a nie innego.
Poradź mi, co mam zrobić? :) Dziękuję z góry.

 Re: Mam dość, miłość jest ślepa.
Autor: xyz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-26 01:24

Sama chciałąbym wiedzieć, też mnie to zastanawia i dobija bardzo często, ale myślę, że ma to coś wspólnego z wolna wola każdego człowieka, nikogo nie można zmusić do wzajemności, nikt z nas tez nie jest zaprogramowany na chęć tworzenia związku z drugą osobą, bardzo wile czynników wpływa na to, dlaczego chcemy być z kimś lub nie, albo czemu z jednym chcemy być bardziej niż z drugim, ma na to wpływ gust, hormony, zranienia, priorytety w zyciu, doświadczenia, rozum itd.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: