logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przez moje nawrócenie czuje się nieszczęśliwa.
Autor: Karol (212.191.80.---)
Data:   2017-11-08 19:50

Pomóżcie, bo brakuje mi już siły..
Jestem z dziewczyną słabo praktykującą. Uważa, że zachowanie czystości do ślubu to głupota mowiac, że chce się czuć kobieta a nie po to żeby mieć raz w miesiacu okres. Doszła do wniosku ze przez moje nawrócenie czuje się nieszczęśliwa w związku. Ostatnim czasem zbliżyłem się do Boga mocno inaczej mówiąc zakochałem się w Nim w jego milosci i dobroci. Zaufałem jemu tak jak syn ufa Ojcu. Z każdym dniem rozkoszuję się w Nim. Moja dziewczyna tego nie rozumie wmawiajac mi, że to obsesja i że nie można się rozkoszować w Bogu. Staram się jej tłumaczyć to co przeżywam oraz pokazywać jej lepsza drogę poprzez rozmowę, cytaty z Pisma Świętego swoim zachowaniem. Lecz ona twierdzi, że ją to demoralizuje i że ją pouczam mówiąc co jest zle a co dobre. A mi zależy na jej dobru tylko i wyłącznie. Bardzo ja kocham, akceptuję i szanuje lecz nie możemy się dogadać coś. Najbardziej mnie boli, że w złym widzi dobro (np masturbacja czy czystośc). Czy różnica poglądów może wyjść na dobre? Jak to wszystko z sobą pogodzić?

 Re: Przez moje nawrócenie czuje się nieszczęśliwa.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-17 17:41

Rozstańcie się, bo rozbieżności poglądów i celów życiowych między wami są zbyt fundamentalne, żebyście mogli działać jako związek, nie mówiąc o małżeństwie. Unieszczęśliwiacie się nawzajem. Lepiej niech każde z Was poszuka osoby, która jest mu/jej bliższa światopoglądowo i wyznaniowo.

 Re: Przez moje nawrócenie czuje się nieszczęśliwa.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-17 20:14

Nawracanie ma pewne etapy, między innymi taki kiedy z miłości do Boga fruwamy nad ziemią, kiedy mamy pragnienie nawracania wszystkich. Z czasem przechodzimy do wiary bardziej dojrzałej. Pan Bóg może wprowadzić w mrok, jako kolejne doświadczenie, próbę wierności. Ty w swoim zachwycie Panem Bogiem chciałbyś by dziewczyna dzieliła radość wiary z Tobą.
Jest ona mocno pogubiona w systemie wartości. Kobiecość zależna od podjęcia współżycia w wolnym związku to upokarzające spojrzenie na kobiecość.
"Lecz ona twierdzi, że ją to DEMORALIZUJE"
Przy okazji odeślij koleżankę do SJP

Jak to wszystko ze sobą pogodzić?
Wydaje się trudne ale może? Spróbuj troszkę ograniczyć cytaty biblijne a poprzestań na świadectwie życia. Dla kogoś, kto jest odległy od wiary Słowo jest czczym, niezrozumiałym tekstem. Może budzić przekorę w zachowaniu czy rozmowie. Przekonuj ją niezachwianą postawą.
Napisałeś, że jest słabo praktykująca czyli jakiś kontakt z Kościołem ma.
Może w rozmowie odnieść się do Dekalogu i nie narzucając własnej interpretacji wysłuchaj jak ona widzi przykazania. Jeżeli w ogóle zechce podjąć taką rozmowę możesz ją nakierować.
Może dojrzeje. Nie tylko w kwestii wiary ale w szeroko pojętej dojrzałości emocjonalnej i psychicznej.
Jeżeli jednak dalej będzie przekonywać Cię do spełnienia jej 'kobiecości" to daj sobie spokój z kontynuowaniem tej znajomości.
Wiara to fundament życia, bacz byś w jej towarzystwie nie upadł.

 Re: Przez moje nawrócenie czuje się nieszczęśliwa.
Autor: xyz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-26 01:29

Trwaj przy Panu Bogu, cokolwiek się stanie, może Twoja dziewczyna się nawróci, widząc Twoja wiare i wierność Panu Bogu, a może się zdarzyć, że sie rozstaniecie, wtedy wiedz, że po prostu to nie była osoba dla Ciebie, może zrozumie to po czasie dopiero, ale najważniejsze byś miał silną relację z Panem Bogiem, świat potrzebuje takich ludzi z taka postawa jak Twoja, czystych i wiernych, piękna postawa, z modlitwą

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: