logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 4 miesiące czekam na odpowiedź na oświadczyny.
Autor: Łukasz (---.centertel.pl)
Data:   2017-11-10 13:09

Po długim związku (prawie trzy letnim) postanowiłem się oświadczyć. Przyszła "narzeczona" nie odpowiedziała na to pytanie od razu - tzn. "zastanawia się" już 4 miesiąc. Decyzję uzależnia od tego, czy będę chodzić do psychologa na terapię. Znam się z duszpasterstwa w którym mocno akcentowano problemy związane z wychowaniem dzieci i jej skutkami (mam tu na myśli DDA, DDD). Pomimo tego oczekiwania obydwoje na swój sposób chodzimy do swoich psychologów/psychiatrów. Czy ktoś modlił się o decyzję?

 Re: 4 miesiące czekam na odpowiedź na oświadczyny.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-11-21 10:34

Jeśli dziewczyna przez cztery miesiące nie odpowiedziała na oświadczyny, to chyba można przyjąć, że odpowiedź brzmi "nie".

Nie wiem, czy terapia jest Ci potrzebna, czy nie, ale jeśli tak - to warto najpierw dojść do łądu ze sobą, a potem podejmować decyzję o ślubie, a jeśli nie - byłam kiedyś z chłopakiem, który bardzo usilnie wysyłał mnie na terapię twierdząc, ze mam mnóśtwo problemów ze sobą i od tego uzależniał decyzje, czy będziemy dalej razem, czy nie. Może mam więc nieco nieobiektywne spojrzenie na tego typu sprawy, ale efekt jest taki, że ja wyszłam za mąż za innego (i bardzo sie z tego cieszę), a on - o ile mi wiadomo - nadal jest sam.

 Re: 4 miesiące czekam na odpowiedź na oświadczyny.
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-11-23 10:00

Przyjęłabym, że odpowiedź brzmi "nie". Trudno ocenić decyzję dziewczyny - więcej napisała Ci orelka.

 Re: 4 miesiące czekam na odpowiedź na oświadczyny.
Autor: Magda (---.unity-media.net)
Data:   2017-11-23 13:17

Czy chodzisz do psychologa na terapię? Jak zareagowałeś na ten warunek?
O czyją decyzję chcesz się modlić?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: