logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę do komunii bez spowiedzi?
Autor: Halina (---.dynamic-ww-09.vectranet.pl)
Data:   2017-11-28 22:35

Pracuje w Niemczech i nie mam mozliwosci chodzic do kosciola. Codziennie duzo sie modle, w niedziele slucham mszy przez internet. Miesiac temu bylam u spowiedzi w Polsce. Czy moge przystapic do komuni na swieta bez spowiedzi? Prosze o odpowiedz

 Re: Czy mogę do komunii bez spowiedzi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-11-29 22:02

Skoro chcesz do Komunii (która zwyczajnie jest udzielana podczas Mszy), to czy na pewno nie masz możliwości udziału we mszy św. po niemiecku?

 Re: Czy mogę do komunii bez spowiedzi?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-29 22:19

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą

Tyle wynika z Przykazań Kościelnych. Reszta zależy od tego czy pozostajesz w łasce uświęcającej, czyli bez grzechu ciężkiego. Od tego z czego wynika niemożność bezpośredniego udziału we Mszy Świętej. Grzechy lekkie gładzi spowiedź powszechna.
Jeżeli Twoje sumienie nie daje Ci odpowiedzi a masz utrudniony kontakt z kapłanem w miejscu zamieszkania, zwróć się o pomoc do kapłana w posłudze Pogotowia Duchowego, któremu możesz wyjawić szczegółowo przyczyny trudności. Kapłan pomoże ocenić na ile ważny jest powód opuszczania Mszy Świętej: http://www.pogotowieduchowe.pl/

 Re: Czy mogę do komunii bez spowiedzi?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-11-29 22:39

A dlaczego nie masz możliwości chodzić do kościoła?

 Re: Czy mogę do komunii bez spowiedzi?
Autor: Marek_Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-10 13:03

Podaj miejscowość, znajdziemy Ci najbliższy kościół katolicki.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: