logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się, że ludzie mnie wyśmieją.
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-12-05 10:44

Witajcie, mam pewien problem. Demotywuje mnie on w wierze... Nie mogę rozpalić mojej wiary, jestem raczej takim przygaszonym chrześcijaninem, nie mogę zrozumieć, jak Ojciec mnie miłuje, żeby dzielić się tym z innymi. Zamartwiałem sie, dlaczego nie potrafie innych zarazić wiarą i miłością i zrozumiałem, że sam mam ich nie za wiele... Udało mi się raz 2 dni być rozpalonym w wierze, jak dużo słuchałem kim jest Bóg, jak mnie kocha, aż pomagałem chętnie ludziom dookoła, uśmiechałem się, byłem pełen życia... Czy to że zmagam się z lekką depresją i nerwicą może mieć na to wpływ? Nie chcę być letni, ale czuję ogromny strach przed ludźmi, boje się, że mnie wyśmieją, mam wahania wiary, nachodzą mnie myśli, czy to wszystko prawda, czy to co mówię ma sens... moja wiara jest słabiutka, boje się, że zawodzę Jezusa na całej linii :(

 Re: Boję się, że ludzie mnie wyśmieją.
Autor: Gosia (---.static.chello.pl)
Data:   2017-12-05 13:28

Mati,
Jezusa nigdy nie zawiedziesz. On i tak Cię kocha, nawet jeśli nie wychodzi Ci tak jak tego chcesz. Porozmawiaj z Nim po prostu o tym. Powiedz Mu otwarcie co Cię boli, z czym sobie nie radzisz i trwaj z Nim w tym. Wierzę, że Pan Ci pomoże. Sama miałam podobny problem. Myślałam zawsze, że muszę być idealna żeby Jemu się podobać. Zaczęłam z Nim o tym rozmawiać i po pewnym czasie moje myślenie zaczęło się zmieniać. Wiele mi wyjaśnił o Sobie i o Swojej miłości. Proś go codziennie o wiarę, miłość i męstwo. Żaden święty od razu nie był herosem ;) Nie my mamy być silni, ale On w nas. Wtedy możemy wszystko, ale tylko z Nim. Jeżeli chcemy sami zdziałać coś to szybciej to porzucimy niż zaczęliśmy, bo jesteśmy tylko słabymi ludźmi. Jedynie On może dać siłę do codziennego zmagania.

Powodzenia ;)
Z Bogiem

 Re: Boję się, że ludzie mnie wyśmieją.
Autor: Marek_Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-10 13:05

Nie myl bycia blisko z Bogiem z "poczuciem bycia blisko z Bogiem" i "rozpaleniem". To różne rzeczy.
Matka Teresa z Kalkuty wyznała, że nie czuła bliskości Boga przez 40 lat.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: