logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.
Autor: N (---.23.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-01-07 22:11

Jakiś czas temu dopadły mnie wątpliwości co do miłosierdzia Boga i boję się, że bardzo go tym obrazilam. Wpadłam w jakiś dziwny stan przygnębienia, zaczęłam się nawet bać Boga i potępienia. Chciałam jednak przestać tak się zachowywać i tak myśleć. Przystąpiłam jednak dwa razy w tym tygodniu do komunii i boję się, że była ona swietokradcza. Jednak dopiero niedawno zdałam sobie sprawę z tego, że takie zachowanie mogło być grzechem śmiertelnym. Trochę chaotycznie piszę, ale potrzebuję rady, bo nie wiem jak postąpić. Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.

 Re: Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-01-07 22:21

Stany emocjonalno-psychiczne, które przeżywasz, nazywają się SKRUPUŁY. Koniecznie poszukaj sobie stałego spowiednika, który pomoże Ci uwolnić się od nadmiernego lęku i widzenia wszędzie grzechu w swoim postępowaniu. To nie grzechy są Twoim problemem, lecz sposób postrzegania.

 Re: Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-07 22:42

Moc do rozstrzygnięcia czy popełniałaś grzech, ocenę okoliczności, jeżeli tak to czy lekki czy ciężki ma kapłan w konfesjonale.
Jak postąpić? Przystąpić do spowiedzi, wróci pokój sumienia. Lęk przed Panem Bogiem też nie jest Mu miły. Przecież to Bóg Miłości i Miłosierdzia.
Nie forowiczom oceniać wagę tego co dzieje się w Twoim sumieniu.

 Re: Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-01-07 22:56

Najlepszą radę i pomoc dostaniesz w konfesjonale. Nie bój się. Idź po pomoc.

 Re: Nie chciałam obrazić Pana Boga. Proszę o pomoc.
Autor: N (---.23.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-01-09 21:03

Wszystkim dziękuję serdecznie za rady. Skorzystałam z nich i spowiednik pomógł mi rozwiać moje wątpliwości.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: