logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Związek ze szwagierką.
Autor: Ryszard (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2018-01-12 11:16

Moja żona którą bardzo kocham jest poważnie chora (rak mózgu) od 1996 roku. W chwili obecnej jest inna, mało kontaktowa, zachowuje się jak małe dziecko. Opiekuję się żoną cały czas - prywatne wizyty domowe lekarzy, staram się maksymalnie. Od jakiegoś czasu zauważyłem może bezinteresowne działania siostry żony w np. wizytach domowych żony, zakupy, bielizna itp. Jestem sam, dzieci poza granicami Kraju. Coś do szwagierki poczułem. Czy prawo Koscioła zabrania blizszego kontaktu ze szwagierką?

 Re: Związek ze szwagierką.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-18 17:56

Ryszard, co masz na myśli pisząc o bliższym kontakcie?
Jeżeli okazywanie serdeczności, wdzięczności to wszystko jest ok. Pisząc jednak "Coś do szwagierki poczułem" wygląda na pytanie o wejście w romans, bliższą zażyłość partnerską, zostanie kochankami, odpowiedź brzmi: VI Nie cudzołóż.
Jeżeli pytasz o przeszkody formalne ze względu na powinowactwo, to szwagierka jest dla Ciebie osobą niespokrewnioną i w przypadku wdowieństwa można zawrzeć małżeństwo sakramentalne.
Skąd zrodziło się takie pytanie? Twoja żona żyje i niezależnie od tego jaki jest jej stan zdrowotny pamiętaj o tym co jej ślubowałeś: "Ja Ryszard biorę Ciebie (imię Panny Młodej) za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."
Mentalna zdrada to też zdrada.
Szukaj sposobów by unikać sytuacji zbliżających was ze szwagierką. Jesteś mężem swojej żony. Może czas, który szwagierka spędza ze swoją siostrą spożytkuj na własne zajęcia, aktywność fizyczną poza domem, która pomoże rozładować napięcie a jednocześnie unikniecie dłuższego wspólnego przebywania.
Pociechy i umocnienia szukaj w Bogu.

 Re: Związek ze szwagierką.
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2018-01-20 13:37

Mam nadzieje ze szwagierka nie ma tego co ty na mysli. Mysle ze dla pewnosci powinienes wyjsc z domu kiedy ona pomaga siostrze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: