logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Oskarżenie Boga?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-02-13 09:08

Witam, chcę zapytać czy jest coś niewłaściwego w sformułowaniu : Gdyby Bóg był wyłącznie miłosierny, a nie również sprawiedliwy dla tych, którzy do końca Go odrzucają- nie byłoby wiecznego potępienia/ piekła, gdyż nie zbawia nikogo na siłę szanują wolną wolę człowieka. Bóg nie skazuje nikogo na piekło, robi to sam człowiek odrzucając Jego miłosierdzie.

Chodzi o to, czy nie ma konkretnie w tym, jakiegoś oskarżenia względem Boga.

 Re: Oskarżenie Boga?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-02-13 18:42

Nie ma tu żadnych oskarżeń, jest tylko przypomnienie, że Bóg zawsze daje człowiekowi to, czego on sam sobie życzy.

 Re: Oskarżenie Boga?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-02-14 04:06

Dziękuję. Chodzi o to, że robię sobie notatki odnośnie zasłyszanych homilii, a ponieważ robię to po upływie pewnego czasu, więc nie są to cytaty, a zapiski tego co zapamiętałam lub wydaje mi się ze zapamiętałam.
W tym przypadku ksiądz powiedział w pewnym momencie, że Bóg jest nie tylko miłosierny, ale sprawiedliwy, bo gdyby był tylko miłosierny to...no właśnie - w tym miejscu moja pamięć "się urywa", ale pamiętam iż wtedy pomyślałam, że słyszałam kiedyś wypowiedź o nadziei, że piekło jest puste. W związku z tym przypuszczam, że ksiądz powiedział coś w stylu, że gdyby Bóg był wyłącznie miłosierny, to nie byłoby piekła, potępienia (lub ewentualnie, że ludzie robili co chcą, mówiąc iż Bóg i tak jest miłosierny, więc...)
Grzebiąc w internecie "skonstruowałam" takie sformułowanie, oczywiście nie chcę wypaczać słów księdza, ale mimo niepamięci chciałam jakoś dokończyć ten wątek, a obawiałam się niechcący popełnić jakąś niestosowność, czy oskarżyć Boga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: