logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Nieziemska (---.proflink.pl)
Data:   2018-02-13 19:29

Witajcie,
Mój mąż ma przyjaciółkę, od niedawna. To jego podwładni, z innego miasta, rozwód. W każdej wolnej chwili mąż pisze z nią poprzez popularny komunikator. Zaskakująco często też wyjeżdża do oddziału, w którym ona pracuje. Kiedy pytam, o czym pisze mówi że o pracy. Po pracy, w sobotę, niedzielę, na imprezie rodzinnej, nawet w markecie. Bardzo to ukrywa, ma zakodowane telefon, kiedy podchodzę odwraca go, potrafi godzinę lub więcej przebywać w toalecie i z nią pisać, znika na kilka godzin w swoim pokoju twierdząc że zajmuje się swoim hobby, ale jak tylko przyjdę od razu telefon daje sygnał, że otrzymał wiadomość. Kiedy rozmawiam z nim o tym, pomija milczeniem to co mówię. Przechodzimy kryzys i czuję że ta przyjaźń nie pozwala nam na dobre wrócić do siebie.
Nie wiem czy całą sprawę ignorować i udawać że jej nie ma, czy podjąć jakieś kroki? Nie mam pełnego zaufania do męża, już raz mnie oszukał. Jesteśmy małżeństwem z 13 letnim stażem.
Proszę o mądrą radę.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Monika (---.122.7.51.dyn.plus.net)
Data:   2018-02-16 18:31

Nieziemska, bardzo Ci współczuje. W pracy mamy obowiązki do wykonania, a potem wracamy do domu i mamy swoje życie rodzinne. Według mnie nie ma przyjaźni między żonatym i koleżanka z pracy. Może być przyjaźń rodzin. Zaproś przyjaciólkę męża na obiad. Bardzo Ci współczuje brak szacunku ze strony Twojego męża i głupio robi ta kobieta.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Nieziemska (---.play-internet.pl)
Data:   2018-02-17 07:16

Moniko, dziękuję za odpowiedź.
Ta kobieta mieszka na wybrzeżu, my w centrum Polski, to dość daleko od siebie. Była niedawno sytuacja, że wyprowadzała się i prosiła o pożyczenie np. żelazka, deski do prasowania itp. Powiedziałam mężowi żebyśmy kupili jej te rzeczy, żeby już miała. I kupiliśmy. Nie wiem co robić, czuję się jak piąte koło u wozu...

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Ona (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2018-02-17 12:12

https://www.youtube.com/watch?v=LZRg68C7b6g

Obejrzyj to. I bedziesz wiedziec co robic.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-02-17 18:41

Proponuję kontakt ze wspólnotą Sychar:
strona http://sychar.org/
forum https://www.kryzys.org/
albo poradnią rodzinną lub psychologiem zajmującym się małżeństwami.
Współczuję sytuacji. Nie radzę ignorowania sprawy, to Ty masz być najważniejszą kobietą dla męża. Dobrze, że widzisz kryzys i zaczęłaś szukać pomocy.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-02-17 20:29

Nie wierzę w taką przyjaźń, ukrywanie wiadomości, blokowanie telefonu, chowanie się i rozmawianie po cichu, odwracanie telefonu kiedy ty jesteś blisko. To wszystko jest mocno podejrzane i jest znakiem, że te relacje mogą wykraczać poza zwykłe koleżeńskie stosunki. Mąż po prostu kryje się z tym, bo nie chce, żebyś się dowiedziała co go naprawdę łączy z tą kobietą. Gdyby był uczciwy i przejrzysty, to nie miałby nic do ukrycia. Proponuję porozmawiać z nim i powiedzieć mu co o tym myślisz, szczerze i uczciwie. I tak jak moi poprzednicy poszukać fachowej pomocy, porady.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Nieziemska (---.play-internet.pl)
Data:   2018-02-17 21:06

Ona, obejrzałam cały filmik, sytuacja w 90% podobna do mojej...
Mamy troje dzieci, ja pracuję zawodowo, potem dom. Boję się że nie będę w stanie codziennie odmawiać pięć razy całego różańca. Czy jest modlitwa nieco krótsza, ale równie skuteczna?

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Ona (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2018-02-18 13:17

Link dla Ciebie http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/
Zobacz w zakładce jak odmawiać NP.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Ona (---.pool85-51-159.dynamic.orange.es)
Data:   2018-02-21 14:48

Osobiście nie uznaję przyjaźni damsko-męskich. Nie wiem czy coś takiego istnieje. Jeśli tak, to nie powinno być powodem do ukrywania wiadomości, czy chowania telefonu. Współczuję. Możesz porozmawiać z mężem. Ewentualnie napisać mu mail lub list opisując Twoje uczucia. Powiedzieć mu, że sprawia Ci przykrość. Nie oskarżając go o nic. Nie podsuwając mu pomysłów. Nie mówiąc o zdradzie. Tak jakbyś zupełnie nigdy o takim czymś nie pomyślała. Może mów tylko, że czujesz się zaniedbana przez te wyjazdy, że go potrzebujesz, bo bezgranicznie mu ufasz... itp. Może postarasz się zaaranżować weekendy w taki sposób, aby nie chciał wyjeżdżać z domu? Zamiast sprzątać całą sobotę, może wyskoczycie z dziećmi na sanki, albo do kina. I najważniejsze: zadbaj o siebie. Nawet najbardziej zadbana kobieta może jeszcze bardziej o siebie zadbać. Idź do fryzjera, przeczytaj książkę na którą miałaś od dawna ochotę, kup sobie do jedzenia coś co lubisz. Umów się z koleżanką zostawiając dzieci z mężem. Idź ze spokojem na Gorzkie Żale. Bądź fajną żoną. Mającą swoje życie. Mów mężowi jaka jesteś z nim szczęśliwa, może nie wie. Mów jak się cieszysz gdy macie okazje coś razem zrobić. Pokaż mu, że jesteś super kobietą, a w dodatku zakochaną w nim. Nawet jeśli nie możesz na niego teraz patrzeć. Staraj się unikać kłótni. Doceniaj. Jak jej kupił żelazko, poproś go o lokówkę. Potrzeby żony są ważniejsze niż podwładnej.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-02-21 21:48

"Czy jest modlitwa nieco krótsza, ale równie skuteczna?"
Moim zdaniem nakładanie na kogoś - choćby przez sugestie - wymagających czasowo modlitw jest pomysłem chybionym, zwłaszcza gdy chodzi o osobę o wielu obowiązkach. I nieznaną. Nieziemska, nie powinnaś mieć poczucia, że akurat taka nowenna jest cudownym środkiem na Twoje problemy. Jest albo nie jest, to na pewno nie działa z automatu. Chodzi o to, żebyś się regularnie modliła. Jeśli codziennie odmówisz jedną dziesiątkę różańca, zupełnie wystarczy. Albo i mniej. Nie ma sensu sugerowanie, że jakaś modlitwa na pewno jest skuteczna, a jakaś inna mniej. To grozi spojrzeniem magicznym. Modlitwa to nie jest zaklęcie. "Rozmiar" też nie jest istotny. Jeśli ktoś Ci powie: a gdybyś odmówiła pompejankę, byłoby lepiej - możesz zignorować takie wypowiedzi. Z czystym sumieniem.

 Re: Przyjaźń damska-męska w małżeństwie
Autor: Nieziemska (---.play-internet.pl)
Data:   2018-03-18 18:14

Dziękuję za odpowiedzi, niestety wracamy do tematu...

Udaje mi się modlić codziennie, raz 5 dziesiątek, raz 1 ale się modlę. Było lepiej przez chwilę, ale przyznaję się że pewnej niedzieli skopalam wszystko, bo poprosiłam żeby pokazał mi co pisze z tą dziewczyną... Pokazał mi po czasie, jak już wymazał wszystkie "mocniejsze" kawałki. Przez tydzień nie pisał, wymazał Facebooka i inne komunikatory ale nie na długo... Dziś całą niedzielę siedzi i pisze...
Nie mogę też iść nigdzie z koleżanką i zostawić dzieci z mężem bo mi nie wolno.
Nie mogę się rozwijać w pracy bo wiąże się to z wyjazdami na szkolenia (powiedzmy dwa razy w roku), a mi nie wolno. Zastanawiam się czy tkwienie w takim związku ma jakiś sens.
Z ostatniej kłótni dowiedziałam się że podejmując pracę wiedziałam jaką ma mój mąż i jego praca jest ważniejsza bo on więcej zarabia, a ja mam wychowywać dzieci...
Jestem w rozterce, nie widzę sensu tego związku. Jestem z mężem nieszczęśliwa i w sumie cieszę się jak wyjeżdża...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: