logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rodzice żyją w grzechu. Co z ich zbawieniem?
Autor: Krysik (---.range81-154.btcentralplus.com)
Data:   2018-03-08 13:26

Jest pewna kwestia, która nurtuje mnie już od dawna. Chodzi o mojego Tate i jego zbawienie.
Postaram się w punktach nakreślić fakty.
- Moja Mama w młodości zaszła w ciąże z moim Tatą (‘wpadka’). Nie byli wtedy małżeństwem.
- Moja Mama zdecydowała się mnie wychować ‘bez ojca’, zresztą nie chciała mojego Taty zmuszać do czegokolwiek.
- W czasie mojego pierwszego roczku mój Tata wziął ślub kościelny z inną kobietą. Z tego związku ma jedną córkę. Po kilku miesiącach rozwiedli się (chociaż w oczach Pana Boga nadal są małżeństwem...). Nie ma szans na unieważnienie.
- Po rozwodzie mój Tata wrócił do mojej Mamy i mnie. Zostawił tamtą kobietę. Z moją Mamą wziął ślub cywilny 5 lat później.
- Mój Tata, od ponad 20 lat, jest nieprzerwanie w związku cywilnym z moją Mamą. Mają łącznie 5 dzieci, mój Tata 6...
Dodam, że to dla mnie przykre iż on nie chce / bądź nie czuje potrzeby aby mieć relacje z córką z małżeństwa sakramentalnego.
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją kiedykolwiek? Jak wygląda spowiedź, komunia, zbawienie w przypadku takiego człowieka? Co tak naprawdę należy zrobić? Męczy mnie to, bo zdaje sobie sprawe z tego, że mój Tata powinien być z tamtą kobietą...
A moja Mama... Tkwi w tym, bo co ma zrobić? Nigdy nie będzie miała szansy stanąć z moim Tatą przed Bogiem i złożyć przysięgę małżeńską... Moi rodzice wierzą w Boga, mój Tata bardzo ale jednocześnie to takie przykre. Nie wiem nawet do końca jakie jest moje pytanie, chyba zastanawia mnie kwestia ich zbawienia, rozgrzeszenia. W końcu żyją w grzechu, ale nie jestem w stanie też spojrzeć na to obiektywnie, bo mają tyle dzieci, które wychowują w wierze.

 Re: Rodzice żyją w grzechu. Co z ich zbawieniem?
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-08 15:12

Jeśli Twoi rodzice są wierzący, Twój "Tata bardzo", to wie co zrobić aby być zbawionym. I być może to robi bądź próbuje.
Nie grzeb w niczyich grzechach. Nie jesteś w stanie wszystkiego dostrzec. I bardzo dobrze :)

 Re: Rodzice żyją w grzechu. Co z ich zbawieniem?
Autor: Teodora (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-03-08 17:29

Pozostaje Ci modlić się za nich i polecać ich Miłosierdziu Bożemu. Pamiętaj, że On wszystko może i ma plan zbawienia dla każdego.
Poza tym jest jeszcze coś takiego jak Czyściec - w tym ostatnia nadzieja grzeszników.

 Re: Rodzice żyją w grzechu. Co z ich zbawieniem?
Autor: B. (---.184.134.99.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-09 12:39

To co napisałeś wydrukuj i daj do przeczytania Tacie i Mamie. Jeżeli są teraz jakby bezradni, to może skłoni to ich do poszukiwania w Kościele rozwiązań, które wyprostują Ich drogi.
Dobrze, że rozważasz to spokojnie, Módl się za Rodziców.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: