logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję że złamię obietnicę.
Autor: Łukasz (---.promax.media.pl)
Data:   2018-08-05 12:31

Witam,

Jakiś rok temu kiedy mieliśmy z moją dziewczyną kryzys, i było blisko rozstania, a ja byłem bardzo smutny obiecałem Maryi że jak sprawi że wszystko będzie dobrze to będę żył z moją dziewczyną w czystości do ślubu to znaczy, obiecałem że nie będziemy uprawiać seksu. Wszystko dobrze się skończyło, minął już właściwie prawie rok jesteśmy szczęśliwi, ale czuję że prędzej czy później złamię tę obietnicę. Czy to będzie ciężki grzech wobec Maryi?

 Re: Czuję że złamię obietnicę.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-08-05 13:54

Jeśli nie wytrwasz we wstrzemięźliwości, będzie to grzech przede wszystkim wobec Boga, bo współżycie pozamałżeńskie jest grzechem, po prostu. Jeśli czujesz, że obecna bliskość popycha Cię do grzechu, usuń się. Nie odchodź od swojej dziewczyny, ale właśnie usuń się na bezpieczną odległość - taką, która nie będzie wywoływać u Ciebie ani u niej pokus. I nie bój się, że odejdzie. Gdyby tak się stało będzie to znak, że tak czy inaczej nic by z tej relacji nie było.

 Re: Czuję że złamię obietnicę.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-08-05 14:12

A Szóste Przykazanie Dekalogu to Łukasz zna? Cudzołóstwo jest grzechem ciężkim, niezależnie od złożonej obietnicy.

 Re: Czuję że złamię obietnicę.
Autor: Z.Z. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-05 14:39

A że to będzie ciężki grzech wobec Boga, to już nie ma dla Ciebie znaczenia?

 Re: Czuję że złamię obietnicę.
Autor: Z.Z. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-05 14:49

Aaaa, przecież Tobie nie chodzi o to czy to grzech, tylko o to, czy wtedy Maryja się nie obrazi i przy kolejnym kryzysie już nie pomoże? Bo Bóg "musi" wybaczyć, a Maryja już nie musi? No to przemyśl to dobrze, bo akurat seks przedmałżeński wprawdzie jest miły, ale do kolejnego kryzysu prowadzić jednak może :)

Piszesz, że jesteś szczęśliwy. Dlaczego chcesz zniszczyć to szczęście?

 Re: Czuję że złamię obietnicę.
Autor: B. (---.184.131.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-08-06 23:49

Ile masz lat? Rok temu mieliście kryzys, a więc chodzicie ze sobą chyba co najmniej 2 lata? Jeżeli kochasz ją a ona kocha Ciebie i jesteście pełnoletni, to może skorzystaj z biblijnej rady?

"Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc."
1 Kor 7,9

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: