logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2018-08-11 12:23

Czy Krew Pana Jezusa, ta na Hostiach z różnych cudów Eucharystycznych (grupa AB) i ta na Całunie (grupa AB) - to jest to "Krew Zmartwychwstała Pana Jezusa"?

Podobno te Krwie się nie rozkładają, nie niszczeją. Czy może to świadczyć o tym, że jest to "Zmartwychwstała Krew Pana Jezusa" i ma ona "Grupę Zmartwychwstałą AB"? To ostatnie dziwnie brzmi, ale rozumiesz o co mi chodzi. Trudno to ująć.

A może jest to Krew Pana Jezusa (grupy AB), ale nie-Zmartwychwstała, ta z Krzyża, sprzed Zmartwychwstania - ale nie niszczejąca "jakoś" i po prostu jeszcze taka "zwykła"?

Z kolei, jeśli w tych cudach jest ta "Zmartwychwstała Krew Pana Jezusa", to myślę, że jest to rzeczywiście niesamowite. Bo znaczyło by to, że oglądamy materię nie z tego świata, coś niezniszczalnego, nieśmiertelnego, Ciało i Krew Zmartwychwstałe, pokonujące prawa natury.

Czy zatem mamy do czynienia z Krwią tą nadprzyrodzoną, nieśmiertelną, Zmartwychwstałą, która jakoś - jak ta "zwykła" - daje się rozpoznać jako "z grupy AB" - co samo w sobie jest niesamowite, że to co Zmartwychwstałe-Nieśmiertelne da się zbadać przyrządami nauki i opisywalne jest znanymi kategoriami? Czy może jest to jednak "zwykła", ta sprzed Zmartwychwstania Krew Pana Jezusa, Jezusa o jeszcze "wtedy" śmiertelnym Ciele i Krwi, a nie ta Krew i Ciało, które "więcej nie umiera" - Rzymian 6,9b? Tyle, że [jakoś] ta "zwykła Krew", mocą Boga się nie niszczeje?

Nie piszę tego "zwykła" - pisząc w odniesieniu do Krwi śmiertelnego jeszcze wtedy Pana Jezusa (sprzed Zmartwychwstania) - jako że ta "zwykła Krew", to że Pan Jezus to zwykły człowiek, i tak dalej, umniejszając. Rozumiesz o co chodzi. Trudno mi to ująć.

Jak to jest zatem, czy coś o tym wiadomo?

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.net)
Data:   2018-08-15 00:37

Po co Ci takie kombinowanie? Nie to, żebym podważała cuda eucharystyczne, ale o ile mi dobrze wiadomo, Kościół nie nakazuje wiary w te cuda czy w autentyczność Całunu Turyńskiego. To co Kościół mówi na temat Ciała i Krwi Jezusa jest streszczone w Katechizmie Kościoła Katolickiego, numery 1322-1419 (http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-1.htm)

Kanon 1381: "Obecność prawdziwego Ciała Chrystusowego i prawdziwej Krwi w tym sakramencie - jak mówi św. Tomasz - <<można pojąć nie zmysłami, lecz jedynie przez wiarę, która opiera się na autorytecie Bożym>>. Stąd odnośnie do słów św. Łukasza (22, 19): <<To jest Ciało moje, które za was będzie wydane>>, św. Cyryl mówi: <<Nie powątpiewaj, czy to prawda, lecz raczej przyjmij z wiarą słowa Zbawiciela, ponieważ On, który jest Prawdą nie kłamie>>" :

Zbliżam się w pokorze i niskości swej;
Wielbię Twój majestat, skryty w Hostii tej.
Tobie dziś w ofierze serce daję swe;
O, utwierdzaj w wierze, Jezu, dzieci Twe.

Mylą się, o Boże, w Tobie wzrok i smak;
Kto się im poddaje, temu wiary brak;
Ja jedynie wierzyć Twej nauce chcę,
Że w postaci Chleba utaiłeś się.

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: B. (---.184.133.96.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-08-15 12:19

Chyba masz trudność w uświadomieniu sobie, że Pan Jezus i przed i po zmartwychwstaniu był i jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Przypomnij sobie, że przed zmartwychwstaniem miało miejsce przemienienie na górze Tabor. Tam, jeszcze przed śmiercią, Pan Jezus przemienił się i zajaśniał, ujawnił wobec trzech uczniów Swoją Boskość.
Pozdrawiam :)

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2018-08-15 15:41

Napisałem:
"Nie piszę tego "zwykła" - pisząc w odniesieniu do Krwi śmiertelnego jeszcze wtedy Pana Jezusa (sprzed Zmartwychwstania) - jako że ta "zwykła Krew", to że Pan Jezus to zwykły człowiek, i tak dalej, umniejszając. Rozumiesz o co chodzi. Trudno mi to ująć."

I też mam uświadomione, że Pan Jezus przed i po zmartwychwstaniu był i jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem i pamiętam o górze Tabor. Pytam tylko w tym pytaniu, z jaką Krwią mamy do czynienia w cudach Eucharystycznych. Wiadomo, jak wierzymy, w tych Krwiach jest ukryta Osoba Pana Jezusa, Boga, Syna Bożego. Ale czy ta "powłoka" ukrywająca tę Osobę, ta Krew, materia, to czy coś wiadomo, czy jest ona z "tego Zmartwychwstałego budulca". Czy te "Krwie są Zmartwychwstałe/Niezniszczalne"?

Czy może są zbudowane z tej materii "zwykłej", jeszcze NIE-tej, która nie umiera i jest niezniszczalna - tyle że Mocą Boga nie niszczeje ona, i stale naukowcy spostrzegają, że jest to Krew z trwającej agonii z serca?

Więc, czy jest to Krew z Krzyża „zwykła”, ale jakoś Mocą Boga nieniszczejąca (zwykła - choć to nieprecyzyjne słowo), a nie Krew z Ciała Zmartwychwstałego, Krew Zmartwychwstała, pokonująca prawa natury?

Osobiście podejrzewałem że jest to Krew Zmartwychwstała. Bo skoro nie niszczeją te Krwie z tych cudów, to może to znaczy, że jest to Krew Zmartwychwstała. Właśnie Zmartwychwstały Pan Jezus. Bo przecież, czy nie uczy Kościół, że na Eucharystii spożywamy Zmartwychwstałego Pana Jezusa, Jego Ciało i Krew Zmartwychwstałe?

„Konsekrowana hostia i konsekrowane wino nie jest hostią ani winem, lecz Ciałem i Krwią Chrystusa. Przypomina nam tę tajemniczą prawdę określenie: obecność "substancjalna" (por. KKK 1374). Istnieją zatem tylko widoczne dla nas postacie chleba i wina, substancjalnie jednak pod tymi znakami jest obecny cały Jezus Chrystus, Bóg i człowiek zmartwychwstały.” – cytat z tego miejsca: http://www.teologia.pl/m_k/zag06-3a.htm#2

To by wskazywało, że może właśnie oglądamy Zmartwychwstałą/Nieśmiertelną "materię nie z tego świata". Ale no właśnie czy coś o tym wiadomo? Czy ktoś się o tym wypowiadał odnośnie tych cudów, że jest to „Krew Zmartwychwstała”?

My kiedyś też mamy mieć to nowe ciało, niezniszczalne. Na Taborze pokazała się Chwała, Boskość Osoby Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Ja rozumiem w ten sposób, że Osoba to nie to samo co Ciało i Krew, czy Dusza, czy Duch. Ogólnie Osoba zamieszkuje miejsce: Ciało (i Krew) i Duszę i Ducha. My też mamy te trzy miejsca w sobie. Mamy ciało (i krew), duszę i ducha. To jak ten namiot spotkania, co była w nim Arka. Przedsionek, Miejsce Święte, Miejsce Najświętsze - gdzie była Arka.

Nasza osoba po Zmartwychwstaniu ma zamieszkać w nowym "nazwijmy to wehikule", w nowym ciele zmartwychwstałym. Będzie nowe ciało i krew i dusza i duch.

O tym powiązaniu ciała, duszy i ducha ze świątynią, namiotem spotkania starotestamentowym, dowiedziałem się tego miejsca: https://gloria.tv/article/xTS6XZKP74wq1MzyVktUqxLhX

Dlatego czy ktoś się orientuje lub jak myśli, czy coś wiadomo, czy jest na tych Hostiach Krew Zmartwychwstała, czy jeszcze ta sprzed Zmartwychwstania, "zwykła", ale jakoś nie niszczejąca Mocą Boga? Wydawało by się, że raczej jest to Zmartwychwstała Krew, bo w Eucharystii jest Zmartwychwstały Cały Pan Jezus. Ale jest niesamowite, że da się określić grupę Krwi Zmartwychwstałą AB --> jeśli by tak było. No i Apostołowie w Wieczerniku na Ostatniej Wieczerzy, może spożywali też Ciało i Krew z przyszłości, to Zmartwychwstałe, a może ta ich wieczerza różniła się i było to Ciało i Krew [zwykłe] „doczesnego tamtego jeszcze Jezusa sprzed Zmartwychwstania”?

Ciekawe to wszystko.

Osoba, to jak ja rozumiem, jest to tylko/aż świadomość i wolna wola. Osoba, świadomość i wolna wola, nie jest zapisana w kodzie DNA, nie jest zapisana w tej fizyce-chemii, która staje się biologią. W DNA być może są zapisane te miejsca, zapisana jest budowa miejsca zwanego ciałem (zatem budowa ciała jest zapisana w DNA) i zapisana jest być może też konstrukcja duszy i ducha – w DNA. Ale osoba jak ja rozumiem jest stwarzana przez Boga z poczęciem przez rodziców i umieszczana gdzieś w ciele i złączona z ciałem spłodzonym przez rodziców – to tchnienie w nozdrza przez Pana Boga być może to jest umieszczanie tej osoby, świadomości i wolnej woli. Myślę dlatego, że osoby --> wolej woli --> świadomości, nigdy nie uda się człowiekowi stworzyć. Nigdy nie będzie sztucznej inteligencji. Można budować z materii, z DNA, wykorzystując prawa fizyki, biologii, chemii, ale osoby, nieśmiertelnej świadomości i wolnej woli, nie uda się chyba człowiekowi nigdy stworzyć. Osoba stworzona przez Boga jak ja rozumiem jest nieśmiertelna, od momentu zaistnienia, nie przestanie nigdy istnieć. Ciało i Krew starzeją się i umierają. Później jest Sąd. No i osoba człowieka dostanie nowe ciało do Życia Wiecznego lub nowe ciało do śmierci wiecznej. Osoba postępuje według ciała lub według Ducha Świętego.

Takie mam o tym rozumienie, stąd z tego powodu ciekawiło mnie o tych cudach Eucharystycznych – to o co pytałem. Tak naprowadził mnie ten artykuł z gloria.tv co podałem. Widocznie w Starym Testamencie jest ukryty opis (w tych symbolach starotestamentowych), opis wielu rzeczy. Jak z tą Świątynią Bożą, starotestamentową, i miejscami w niej. A jak mówi Nowy Testament:

„Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.” – 1 Kor 3,17b

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-08-15 23:44

Na temat pojęcia osoby namieszane. Poczytaj coś. Są różne rodzaje bytów osobowych.
Nie ma precyzyjnie mówiąc powiązania ciała, duszy i ducha z namiotem spotkania/świątynią. To metafora. Obrazy, które mogą nam pomóc zrozumieć siebie.

"Osoba postępuje według ciała lub według Ducha Świętego." W tym zdaniu (nauczanie Pawła Apostoła) nie chodzi o ciało w sensie fizycznej cielesności, ale termin ten oznacza grzeszną naturę ludzką. Trzeba pamiętać o tym rozróżnieniu.

"Ogólnie Osoba zamieszkuje miejsce: Ciało (i Krew) i Duszę i Ducha" - zdanie pachnie błędem.
Jeśli lubisz różne rozkminy filozoficzne, to klasyk:
http://dlibra.kul.pl/Content/30479/33431__Krapiec--Mieczyslaw-_0000.pdf

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: B. (---.184.133.59.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-08-16 00:13

"czy coś o tym wiadomo?"
Wiadomo tyle, ile napisano w Piśmie Świętym.
Jeżeli chcesz dotrzeć do takich szczegółów jak to, czy Pan Jezus w czasie ostatniej wieczerzy mówił o Swoim Ciele i Swojej Krwi w czasie teraźniejszym (czyli przed zmartwychwstaniem) czy w czasie przyszłym, to nie możesz korzystać z tłumaczeń, lecz powinieneś poznać język oryginalny, w którym zostały napisane Ewangelie i powinieneś przeczytać je w językach oryginalnych. Nawet znawcy języków oryginalnych różnią się w interpretacjach znaczeniowych, wystarczy porównać różne wydania Biblii przetłumaczone przez różnych tłumaczy (np. Biblię Tysiąclecia i Biblię wydaną przez wydawnictwo Edycja św. Pawła).
Dotarcie do sensu danego słowa jest nieraz trudne. Np. polskie słowo "kolejka". Do zrozumienia potrzebny jest kontekst (kolejka przed sklepem, kolejka linowa lub wąskotorowa).

Generalnie - pozwól Panu Bogu mieć Jego tajemnice :)

Ale do badań językowych zachęcam Cię. Starożytny tłumacz Księgi Syracha tak napisał:
"15 Proszę więc
z życzliwością i uwagą
zabierać się do czytania,
a wybaczyć w tych miejscach,
gdzie by się komu wydawać mogło,
20 że mimo naszej usilnej pracy nad tłumaczeniem, nie mogliśmy dobrać odpowiedniego wyrażenia:
albowiem nie mają tej samej mocy
słowa czytane w języku hebrajskim, co przełożone na inną mowę.
Nie tylko ta księga,
ale nawet samo Prawo i Proroctwa,
25 i inne księgi
czytane w swoim języku wykazują niemałą różnicę. (...)"

Pozdrawiam :)

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2018-08-16 13:57

Dzięki za odpowiedzi. Ciekawe to wszystko, i te sprawy tłumaczeń i języka. Poczytam tego pdfa co daliście, a na razie kończę, może po pdfie coś się jeszcze rozjaśni.

Również pozdrawiam,
z Panem Bogiem.

 Re: Krew Zmartwychwstała - Cuda Eucharystyczne i Całun.
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-08-16 14:39

Najważniejsze, że to Krew samego Boga. Jesli mozna tak określić, to ta Krew może ma w sobie całe życie Jezusa. Czyli przed i po zmartwychwstaniu. Przecież dla Boga nie ma żadnych granic, ani ram czasowych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: