logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odkryłam zdradę męża. Być z nim czy odejść?
Autor: Ewa (88.150.144.---)
Data:   2018-08-27 15:21

Jestem żoną od 13 lat, mamy troje dzieci i bagaż doświadczeń. Przez ostatnich kilka lat moje relacje z mężem mocno się zmieniły, wydawało mi się że jesteśmy po kryzysie, byliśmy na urlopie i było wreszcie tak jak powinno. Jednak po powrocie mojego męża do pracy wszystko znowu zaczęło się zmieniać. Przejrzałam jego telefon, bo nie dawała mi spokoju zmiana jego zachowania. Przeczytałam wiadomości o tym że R (jego kochanka) ma mu wybaczyć, wspominał jak się kochali i nalega na spotkania z nią. Jestem zdruzgotana. Nie jestem ideałem, ale nigdy go nie oszukalam, nie zdradziłam, zawsze jest obiad w domu, wyprane, wypracowane, nie zawsze jest wysprzątane. W łóżku jestem otwarta (z obawy przed zdradą) robię wiele rzeczy wbrew sobie. I nie wiem co dalej, być z nim dla dzieci i pieniędzy czy odejść i nie udawać że o niczym nie wiem? Proszę o radę

 Re: Odkryłam zdradę męża. Być z nim czy odejść?
Autor: Sas (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-05 20:01

Obawiam się, że odpowiedzi na forum internetowym nie podpowiedzą Ci jak żyć i co zdecydować. Może trzeba po prostu szczerze na spokojnie porozmawiać i zadecydować wspólnie co dalej, poszukać pomocy u fachowca, pójść wspólnie do poradni, modlić się w intencji tej relacji... Co i tak najpierw sprowadza się do szczerej uczciwej rozmowy.

 Re: Odkryłam zdradę męża. Być z nim czy odejść?
Autor: Biedronka (---.pool90-171-229.dynamic.orange.es)
Data:   2018-09-05 22:32

Wspolczuje. Bardzo wspolczuje. Kazda relacja jest Inna. Ciezko tak doradzic nie znajac Ciebie, meza, Dzieci. Moze wypisz na kartce plusy i minusy wszystkich rozwiazan, poszukaj pomocy psychologa, przemysl czy latwiej wybaczyc, czy sie rozstac. Duzo zalezy od meza. Jesli zostawi kochanke mozna starac sie odbudowac malzenstwo, jesli bedzie ciagnal romans niewiele bedziesz mogla zrobic. Jestem bardziej za wybaczeniem, ale kazdy jest inny i nie zawsze sie tak da..

 Re: Odkryłam zdradę męża. Być z nim czy odejść?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-09-06 00:42

"I nie wiem co dalej, być z nim dla dzieci i pieniędzy czy odejść i nie udawać że o niczym nie wiem?"
Ja tylko o tym udawaniu, że nie wiesz.
A może jest jeszcze trzecie wyjście. Być z nim, ale nie udawać, że nie wiesz.
Nie opowiadam się za żadnym z wyjść, sygnalizuję tylko, że jest więcej rozwiązań niż dwa.

 Re: Odkryłam zdradę męża. Być z nim czy odejść?
Autor: n (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-08 19:47

http://sychar.org
Zobacz. Może tam znajdziesz miejsce gdzie mogą Wam pomóc.

Jak widać kryzys nie przestał trwać. Sam fakt, że robisz wiele rzeczy wbrew sobie (w łóżku?) z lęku, świadczy już o tym, że nie jest dobrze. Jeśli coś robimy wbrew sobie czyli wbrew miłości do samych siebie, nie szanując swoich uczuć, w lęku bez wolności wewnętrznej, to jak można tę miłość drugiemu człowiekowi przekazać? Jeśli coś robisz wbrew sobie bo się boisz czyli nie ufasz to co to tak naprawdę rodzi w Twoim sercu wobec Twojego męża?Jakie to przynosi konsekwencje? Chcesz coś robić żeby ratować ale tak naprawdę robisz coś zupełnie odwrotnego bo na braku ufności, braku prawdy, braku miłości i szacunku do samej siebie nie można niczego zbudować. Niczego. Można tylko ułudę. I zobacz sama jak jest. Chciałaś jedności, bycia razem, bliskości a jest coś zupełnie innego. Nie wiem co masz zrobić, jakie podjąć decyzje ale jedno Ci mogę doradzić. Jedną, świętą prawdę która brzmi: "Prawda was wyzwoli" (J 8,32). Nie lęk, nie kłamstwo, nie udawanie, nie kombinowanie, nie ukrywanie ale prawda. Co to znaczy to wyzwolenie w Twoim wypadku? No na pewno wyzwolenie od kłamstwa. Wyjście z grobu do życia. Wyjście z lęku do miłości samej siebie, do troszczenia się o siebie, a w dalszej kolejności do jeszcze większej miłości wobec innych. Co będzie z Waszym małżeństwem? Nie wiem ale pytaj się Boga co dalej, proś o światło Ducha Świętego i proś o pomoc specjalistów (psycholog).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: