logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki stan chorobowy usprawiedliwia nieobecność na Mszy św.?
Autor: Teodora (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-09-02 14:13

Wczoraj siekla mnie jakas choroba: zapalenie krtani i oslabienie, dzis od rana oslabienie jeszcze wieksze, doszky poczatki kataru, sennosc (niedawno sie obudzilam - wczesniej budzilam sie z przerwami lekko nieprzytomna i zapadalam znow w sen). Mialam cos podobnego w lutym, skonczy sie pewnie na antybiotyku. Temperatury jednak nie mam podwyzszonej. Matka mowi, ze mam sie nie ruszac z domu a najlepiej z lozka. Z nowu nie jest tak, bym jednak nie dala rady wyjsc na godzine do Kosciola, bywalo ze rozchorowywalam sie w podrozy, bralam toboly i szlam dalej.
Mam tu chyba problem z rozeznaniem: jaki stan chorobowy usprawiedliwia pozostanie w domu w niedziele, a jaki jeszcze nie. Moze to brzmi jak naprawde glupie pytanie, ale mam z tym teraz na serio dylemat moralny.

 Re: Jaki stan chorobowy usprawiedliwia nieobecność na Mszy św.?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2018-09-02 23:50

Pewien dominikanin dał mi kiedyś radę, którą sobie bardzo cenię: "jeśli nie wiesz, czego chce od ciebie Bóg, zrób to, co nakazuje drowy rozsądek - bo to też jest dar od Boga a zaniedbywanie go, to jak zakopywanie talentu".
Dlatego też zadaj sobie pytanie - czy zdrowy rozsądek mówi, że lepiej zostać w domu, czy nie?
Możesz wziąć pod uwagę nie tylko swoje samopoczucie, ale też na przykład ewentualną możliwość zarażenia innych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: