logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem?
Autor: Karol (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data:   2018-10-29 15:19

Szczęść Boże

Co robić? Od dziecka choruję. Nie wiem jak się modlić by żyć szczęśliwie, Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem za grzechy z dzieciństwa? Jak u Niego wyprosić szczęśliwe życie?

 Re: Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-10-31 12:39

Karol, jesteś rozgoryczony, niepogodzony ze swoim życiem. Przez to rozgoryczenie źle, nieprawdziwie postrzegasz Pana Boga.
Bóg jest miłością, Bóg jest dobrocią. Kiedy opuszczają nas ludzie, kiedy dopadają nas trudności, Bóg zawsze pozostaje przy nas.

Chorujesz, ale to nie Pan Bóg zesłał na Ciebie chorobę. Chorujesz od dziecka, może to problem genetyczny, może wpływ ogólnie pojętego skażonego środowiska. Popatrz na ludzi wokół Ciebie, jak są różni. Bogaci i biedni, ładni i brzydcy, wysocy i niscy, mili i gburowaci. Ale są to oceny subiektywne osób postrzegających.
Bogatemu zawsze może być za mało a biedny cieszy się, że ma choćby tyle i nie przedkłada bogactwa bytu nad bogactwo duszy. Ładny może narzekać na niedostrzegalne dla innych mankamenty urody a brzydki może mieć pogodę ducha, radość i wewnętrzne piękno.
Ze zdrowiem może być podobnie.
Nie wiemy, czy ten wyglądający zdrowo nie zmaga się w cichości z bólem, chorobą duszy, dramatami o których nie mówi i stwarza tylko pozór zdrowia. Wiele osób z widoczną chorobą ,kalectwem potrafi cieszyć się każdym dniem, znaleźć swoje miejsce w życiu społecznym i rodzinnym.

Choroba nie jest karą zesłaną przez Boga. Ona się może pojawić w życiu każdego i tak też się dzieje. Tym co napisałam powyżej chciałam Ci uświadomić, że życie każdego człowieka jest inne i w każdym jego stanie można osiągnąć szczęcie. Kwestią jest tylko jak to szczęście postrzegamy.
Jest wiele świadectw osób przykutych do łóżka, które szczęście osiągają ofiarując swoje cierpienie za innych. Są osoby, które poprzez chorobę działają w fundacjach czy stowarzyszeniach dzieląc się z innymi doświadczeniem, wzajemnie wspierając. Są osoby niepełnosprawne uprawiające sport, pracujące. Osoby chore i niepełnosprawne zakładają szczęśliwe rodziny, działają społecznie.

Trudno poradzić Ci konkretnie bo prawie nic o sobie nie napisałeś. Ale możliwości są.

"Jak u Niego wyprosić szczęśliwe życie?"

- Modlić się o przyjęcie i wypełnienie woli Bożej w życiu.
- Nie szarpać się z tym na co obiektywnie, zgodnie z wiedzą medyczną nie masz wpływu.
- Biorąc pod uwagę stan zdrowia i możliwości medyczne szukać dostępnej pomocy.
- Zdefiniować Twoje pojęcie szczęścia i dogłebnie rozważyć, czy nie jest to definicja płytka, widząc np. tylko "mieć" a nie "być"
- Jak dokonasz refleksji nad tym co masz, będziesz się z tego cieszył, szukaj źródeł, które tę radość mogą pomnożyć. Szukaj wśród otaczających Cię ludzi, wśród talentów, którymi obdarzył Cię Pan Bóg, w czasie, którym dysponujesz.

Karol, nie ma żadnej magicznej formułki modlitewnej gwarantującej szczęście, jakkolwiek byśmy to szczęście widzieli. Jesteś w takim a nie innym położeniu i na takie Twoje życie jest Boży plan. A, że nie pokrywa się z Twoim wyobrażeniem o życiu, to módl się o zrozumienie, o światło Ducha Świętego żeby udzielał Ci wskazówek co z takim życiem począć, o siłę w wypełnianiu Bożej woli, bo tej Ci brakuje. Im bardziej będziesz się utwierdzał w pretensjach do Pana Boga tym cierpienie będzie większe, bo do choroby która Cię trapi od dzieciństwa dodchodzi cierpienie duszy. Oskarżanie Pana Boga ma swoje złe źródło.

Jeżeli szukasz słów, to może znajdziesz je w bogactwie Psalmów?

Przeczytaj proszę:
http://mateusz.pl/mt/dp/dp-cab.htm

 Re: Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2018-11-03 00:32

Po długim już życiu nauczyłem się mówić: "Pan Bóg poucza", zamiast: "Pan Bóg karze". Byłem najgorszym śpiewakiem w Seminarium (ze śpiewu piątka z teorii i trzy z dwoma minusami z praktyki) a dziś za to Panu Bogu dziękuję. Trudne do pojęcia? Nie dla mnie po latach. Kiedyś były problemy, nie teraz.

Szczęść Boże

 Re: Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-11-13 22:29

Szczęśliwy to jest człowiek, który jest blisko Boga. Przeczytaj np. Psalm 1.
Troski i cierpienie dotyka każdego. Nie ma życia bez bólu. Naprawdę nie jesteś wyjątkiem. Zobacz chociażby, ile tego typu pytań jest na tym forum.
Módl się o wielką wiarę i miłość do Boga. O inne rzeczy też możesz, ale bez tego fundamentu nie będzie szczęścia.
"Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem za grzechy z dzieciństwa?" Tu widać Twój błędny obraz Boga. Módl się o prawdę i poznawaj Boga w Jego słowie.

 Re: Dlaczego Pan Bóg karze mnie cierpieniem?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-11-14 00:03

O tym, jak rozumieć Bożą karę za grzech - Ojciec Jacek Salij: http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_04.htm

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: