logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy nosząc krzyżyk mogę palić papierosy?
Autor: Aleksandra (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2018-10-29 18:57

Czy jak mam łańcuszek krzyżyk na sobie to mogę palić papierosy?

 Re: Czy nosząc krzyżyk mogę palić papierosy?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-07 22:56

Aleksandro,

Oj, to fatalny nałóg. Rujnujesz sobie zdrowie na własne życzenie. Poza tym wszystko cuchnie dymem papierosowym: i odzież, i ciało. Na zębach tworzy się taki żółty brzydki nalot. podobnie na palcach. Nie mówiąc już o nieprzyjemnym oddechu - fetorku z jamy ustnej. Brrr. Zamiast świeżością będziesz niebawem pachnieć popielniczką. :) Łańcuszek z krzyżykiem oczywiście noś na sobie, ale papierochy wywal precz i nie będziesz miała wtedy żadnych rozterek typu: można, czy nie można palić? Rujnując sobie zdrowie wszelkimi używkami grzeszymy przeciwko Piątemu Przykazaniu 'Nie zabijaj'. A to się Panu Bogu bardzo nie podoba. Dbajmy o zdrowie, które od Niego otrzymaliśmy - jest ono bezcenne.

 Re: Czy nosząc krzyżyk mogę palić papierosy?
Autor: refleksja (---.eaw.com.pl)
Data:   2018-11-08 17:56

Tym bardziej noś - żeby dawał Ci siłę do zerwania z nałogiem.
Zły chciałby Cię pozbawić ochrony i mocy krzyża w walce. A prawda jest taka, że bez Boga nic nie możemy uczynić (por. J 15,5). Tym bardziej wobec czegoś tak zniewalającego jak nałóg, potrzebna jest Moc spoza nas. Bóg pomaga ku dobremu.

 Re: Czy nosząc krzyżyk mogę palić papierosy?
Autor: B. (---.191.93.55.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-11-09 22:44

"Tym bardziej noś - żeby dawał Ci siłę do zerwania z nałogiem.
Zły chciałby Cię pozbawić ochrony i mocy krzyża w walce."

Koleżance wyrwano torebkę z różańcem. Złodzieje zrywają kobietom z szyi złote łańcuszki. Medalik czy krzyżyk nie chroni nas - chroni nas Bóg. Medalik i krzyżyk to znak naszej wiary w Chrystusa, nasze świadectwo, tak to rozumiem :)

Jeżeli noszę krzyżyk i palę papierosy, to daję świadectwo, że jestem osobą wierzącą, ale daję jednocześnie świadectwo słabości (wiem że nie powinnam palić bo szkodzę sobie i innym, ale mimo to palę). Poproś Boga, żeby odjął od Ciebie ten nałóg (też paliłam).
Pozdrawiam.

 Re: Czy nosząc krzyżyk mogę palić papierosy?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-11-10 12:07

Nie powinnaś palić papierosów. Bez znaczenia, czy z krzyżykiem, czy bez.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: