logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wyznać grzechy dziewczynie i powtórzyć spowiedź?
Autor: Anonwg (---.eaw.com.pl)
Data:   2018-12-06 13:31

Witam, jestem od dłuższego związku z pewną dziewczyną. Mój problem polega na tym że od pewnego czasu mam ogromne poczucie winy z grzechem z którego spowiadałem się długi czas temu Chodzi o grzech sodomski, a właściwie oglądanie filmów podchodzących pod ten grzech. Filmy te widziałem kilka lat temu, zanim byłem w związku z moją dziewczyną
Mam pytania:
1.Planuję się oświadczyć dziewczynie, czy w takim razie muszę wyznać jej moje przeszle grzechy, wszystkie poważniejsze występki które kiedyś uczyniłem?
2.Podczas spowiedzi mówiłem księdzu że oglądałem filmy podchodzące pod grzech sodomski, jednak teraz wróciło poczucie winy i uczucie że grzech ten nie został mi przebaczony. Czy powinienem znowu wyznać ten grzech na spowiedzi?; Ksiądz podczas spowiedzi nie poruszył tematu tego grzechu, i w związku z tym czuje że mógł mnie źle zrozumieć, mimo że szczerze, z żalem wyznałem ten grzech

 Re: Czy wyznać grzechy dziewczynie i powtórzyć spowiedź?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-12-19 21:32

Ksiądz nie zawsze podejmuje rozmowę o każdym z wyznanych grzechów. Nie ma takiego obowiązku. Uczciwie wyzmane grzechy zostały wybaczone, skoro dostaleś rozgrzeszenie. Nie istnieją. Nie wracamy.

Moim zdaniem nie ma powodu, dla którego należałoby spowiadać się - jak sam piszesz - przed dziewczyną.
No ale jeśli byłbyś np. osobą karaną prawnie, uzależnioną od czegoś, obciążoną długami, alimentami, zobowiązaniami wobec osób, podobnymi problemami - należy powiedzieć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: