logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to jest światło Ducha Świętego?
Autor: K (---.fiberway.pl)
Data:   2018-12-28 19:24

Jakiś czas temu modliłam się o nie, o pomoc w znalezieniu rozwiązania pewnej bardzo trudnej sprawy, ale nic się nie stało, jest coraz gorzej. Nie wiem czego oczekiwać, czego się spodziewać. Podobnie jest podczas rachunku sumienia.

 Re: Co to jest światło Ducha Świętego?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-12-28 21:30

Każde z określeń, które przychodzą mi na myśl, jest jakoś niedoskonałe.
Dla mnie światło Ducha Świętego to pewien dar na konkretną chwilę, pewna jasność myślenia. Czasem pomysł, natchnienie. Inspiracja. Porządek pamięci. Umiejętność oceny i / lub wyboru. Ułatwienie decyzji. 
To nie jest coś zewnętrznego (okoliczności, wypadki), ale rodzaj uzdolnienia dla danej osoby danego na daną chwilę, w zwiazku z potrzebą.

Chodzi o sytuację, w której mój umysł (pamięć, sposób poszukiwania rozwiązań, umiejętności intelektu) zawodzi. I proszę wtedy o pomoc, o wsparcie od Pana Boga. Tak, to się potwierdza także przy rachunku sumienia, gdy bywa, że nie potrafię ogarnąć pamięcią jakiegoś czasu, nie mam jasności, coś się zaciera, jest chaos. Znam takie uczucie: nie bardzo pamiętam, bo jestem zbyt rozproszona, pod wplywem silnych emocji itp. Światło od Pana Boga porządkuje myśl. Prosząc o nie, spodziewam się właśnie uładzenia i pomocy w sferze myśli, które poradzą sobie także z uczuciami.

 Re: Co to jest światło Ducha Świętego?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2018-12-29 14:20

Pomocne w rozeznaniu będzie patrzenie przez pryzmat miłości do siebie i innych. Od Ducha Świętego pochodzi miłość szeroko pojmowana, a nie odwet, zło. To oczywista wskazówka, ale często takie rzeczy umykają. To, że czasem jest źle i gorzej to może byc próba, także wiary i zawierzenia Bogu. Trzeba wtedy wierzyć na oślep. Ale i dostrzegać pozytywne strony sprawy, bo zło lubi przesłaniać całkowicie dobro. I oto chodzi diabłu, żeby żyć w rozpaczy i zapomnieć o Bogu. Czasem jest tak że cos musi się rozwalić, żeby na tym gruzowisku mozna było budować nowe z Bogiem i na Jego chwałę.

 Re: Co to jest światło Ducha Świętego?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2019-01-01 21:15

Duch Święty także umacnia i prowadzi. Wobec czego trudne sytuacje jeśli nie mają w tym czasie, jak byśmy chcieli, rozwiązania, mogą dzięki temu kształtować nasze postawy i mieć wszechstronniejsze oddziaływanie na nasze otoczenie. Często tego nie dostrzegamy będąc skupionym na tym, co nas dotyka.
Skoro mamy siłę żyć w takich "nierozwiązanych" trudnościach, to z reguły nie jest to zasługą naszych ludzkich umiejętności a jest dzięki łasce.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: