logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Karol (---.147.34.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-12-29 20:03

Witam.
Przygotowywujemy sie do ślubu, cały czas współżyjemy i dziewczyna ma z tego powodu wyrzuty. Chce jej w tym pomóc i znaleść metodę która zwolni ją z tego grzechu.
Najlepszym rozwiązaniem będzie przysięga przed Bogiem już teraz żeby nie czekać na tą całą papierologie kościoła.
Skoro cała idea ślubu zamyka się w wypowiedzeniu przysięgi przez młodą pare, a ksiądz im tylko błogosławi, to można stwierdzić że taka mała cicha ceremonia przed ślubem "właściwym" jest ważna u Boga.
Kościół może i potrzebuje jakiś zaświadczeń, i masy innych dokumentów ale Bóg nie. Tak więc dla Boga będziemy małżeństwem i współżycie nie będzie grzechem.
Pomóżcie mi tylko znaleść księdza który się z tym zgodzi i pomoże nam tą przysięge złożyć.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: fx (---.dyn.optonline.net)
Data:   2018-12-29 20:30

Ślub to nie jest "uprawomocnienie" współżycia seksualnego.
Nie, taka mała cicha ceremonia nie jest ważna przed Bogiem.
I to nie jest "papierologia kościoła", tylko coś, co ma chronić niepoważnych i nieprzygotowanych ludzi, choćby takich jak Ty, przed nieopatrznym i może nawet nieważnym zawarciem sakramentu małżeństwa.
Dłuuuuga droga przed Tobą do dojrzałości. Powinniście zrobić sobie naprawdę dobry kurs przedmałżeński, nie weekendowy, ale co najmniej kilkumiesięczny, żeby naprawdę dobrze wiedzieć w co wejdziecie zawierając sakramentalne małżeństwo. Bo jeśli taki kurs tylko "odwalicie" i szybko szybko się pobierzecie, to nie daj Boże, ale może być tak, że za kilka lat będziecie wnioskować o stwierdzenie nieważności małżeństwa; bo nie wiedzieliśmy. To się teraz dowiedzcie, czy rzeczywiście chcecie.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2018-12-29 20:31

Oj Karol Karol... Czy Ty nie jesteś w stanie zaprzestać współżycia i zapanować nad popędem do czasu zawarcia małżeństwa? Pomóc dziewczynie możesz w jeden sposób: do czasu zawarcia małżeństwa podejmując czystość. I naprawdę, papierologia do zawarcia małżeństwa w Kościele nie zajmuje dużo czasu: około 3 miesięcy. Ja w tyle zrobiłam wszystkie kursy przedmałżeńskie, nauki, dostarczyłam zaświadczenia z USC itp. Zaczęłam w maju, a początkiem sierpnia byłam już mężatką. Ślub był cichy, skromny, z przyjęciem w domu, z najbliższą rodziną. I z całym szacunkiem, przysięgę złożysz, ale oficjalnie w kościele, każdy ksiądz się na to zgodzi, w obecności świadków i zaproszonych gości. I nie pisz, że Bóg nie potrzebuje zaświadczen i papierków, oczywiście że nie potrzebuje, ale Kościół działa na mocy władzy udzielonej przez Pana Jezusa "cokolwiek zwiążecie na ziemi będzie związane w niebie". Albo przysięga małżeńska w kościele w obecności świadków w tym księdza, z zachowaniem obowiązujących zasad albo imitacja małżeństwa czyli nierząd, nawet z jakaś "przysięgą". Osobiście zachęcam do podjęcia czystości przedmałżeńskiej, bądź Karol mężczyzną i panuj nad sobą w miarę możliwości, bo nie tylko dziewczyna ma grzech, ale ty także. Jeśli mieszkacie razem, to tutaj dochodzi także ewentualny grzech zgorszenia. Powodzenia w podjęciu decyzji o czystości.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-12-29 21:20

Karolu, z postu, który napisałeś, wynika, że chcesz podeptać całe nauczanie Kościoła na temat małżeństwa, zaś ślub traktujesz jedynie jako udzielenie przez tenże "zezwolenia" na współżycie. I jeszcze prosisz piszących na forum, aby pomogli znaleźć księdza, który powagą całej wspólnoty wierzących pobłogosławi taki zamiar, nie robiąc przy tym problemów. To, co powiem, mówię całkiem poważnie: najpierw dorośnij, albo przestań szukać uciechy kosztem innych, którzy będą próbowali Ci pomóc, a potem dopiero zastanów się, czy małżeństwo to dobry wybór. Jeśli tak, zawrzyj je, mając świadomość, że współżycie małżeńskie to otwarcie się na przyjęcie potomstwa, o które później trzeba dbać i je wychować. Co nie zawsze wiąże się z samymi tylko uciechami. Słownik języka polskiego nazywa to odpowiedzialnością.
Wiesz, jak często mówi się w dzisiejszych czasach na osoby podobne Tobie? Trolle.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Maja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-12-29 21:50

Załamałam się, jak można być tak wyrachowanym? Myślisz, że to wystarczy? A gdzie miłość? Błagam Cię przeczytaj Hymn o miłości z 1 Listu do Koryntian, rozdział 13. cyt.:
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje
Miłość jest cierpliwa... nie szuka swego... wszystko znosi... Tzw. papierologię, otoczkę i przygotowania do ślubu też. Cóż ta chwila znaczy wobec tego co chcesz ślubować przed księdzem. Tak przed księdzem, bo Boga to Ty nie szukasz do tego ślubu.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-12-29 22:41

Pomóc dziewczynie można bardzo łatwo, za darmo i bez papierków oraz zaświadczeń. Od zaraz. Gwarantuję. Pan Bóg, śmiem powiedzieć, nie zaprotestuje.
Jak? nawet bez księdza. Zaprzestań współżycia. Kropka.

(ps Węszę trolling i inne prowokacje, ale cóż, niech stracę).

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: andrzej (78.10.209.---)
Data:   2018-12-29 23:19

Drogi młody człowieku.
Twoja metoda uwolnienia narzeczonej od grzechu jest co najmniej pokrętna. Przypomina mi stwierdzenie alkoholika, które kiedyś tam słyszałem "jeśli wódka w pracy szkodzi porzuć pracę". Zachowujesz się jak uzależniony seksoholik.
Jeśli rzeczywiście chcesz jej pomóc i zwolnić ją z grzechu niech wróci do stanu łaski poprzez sakramenty. Najpierw mocne postanowienie poprawy, potem szczera spowiedź. To jest właściwa droga.
A odnośnie papierologii to ona jest niezbędna, bo pewnie nie byłbyś zadowolony jeśli po ślubie okazałoby się, że twoja luba ma już na przykład męża czy tym podobne przypadki. Te przepisy są po to by cię chronić a księdza obligują do konkretnego zachowania.
Jeśli chcesz żyć w fikcji i tylko oszukać swoją dziewczynę, że jest już po ślubie i w związku z tym możesz jej używać jak przedmiotu do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych to jesteś w swoim sposobie myślenia i postępowaniu na drodze, która ku temu prowadzi.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-12-30 00:01

Czyli rozumiem, że chcecie wziąć ślub jak najszybciej, bez wesela, z księdzem i dwoma świadkami, a w przyszłości odnowienie ślubu z weselem i gośćmi? I to tylko dlatego, że współżyjecie przed ślubem a narzeczonej z tym źle? Serio? Byłam w Waszej sytuacji. Też czułam się z tym bardzo źle. Poprosiłam mojego narzeczonego, abyśmy przystąpili do spowiedzi i zaczekali z następnym razem do ślubu. Wytrwaliśmy w tym postanowieniu przez 1,5 roku, do ślubu. Zawarcie ślubu nie rozwiąże być może waszego problemu. Co z kwestią planowania rodziny? To poważne dylematy, które mogą być trudnością przez wiele lat małżeństwa. Może być tak, że nie wytrwacie w czystości odnośnie szóstego przykazania i co wtedy? Problem będzie istniał nadal. Jeśli szukasz mądrego księdza lub doradcy w tej kwestii, napisz w jakiej miejscowości szukasz, to może ktoś wam coś podpowie.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2018-12-30 00:08

Myśle, że brakuje Ci wielu zaświadczeń. Zacznijcie od nawrócenia i dobrego kursu dla narzeczonych, bo na razie budujecie dom na piasku, a nie na skale.

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Kitty (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-12-30 00:40

Pssssst... ale po slubie też będzie możliwy grzech - w postaci antykoncepcji. Ponieważ zapewne z takiej korzystacie. Nie jest tak?

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-01-01 23:41

Szczerze, życzliwie radzę: postaraj się znaleźć najpierw Boga. Ksiądz do ślubu sam się znajdzie ;)

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: ola (---.rev.ndi.net.pl)
Data:   2019-01-12 12:32

Karol, po pierwsze dorośnij dziecko. (Nie każdy, kto skończył 18 lat i ma dowód osobisty dorósł do pewnych spraw).
Po drugie: to co chcesz zawrzeć na pewno nie jest sakramentem małżeństwa.
Po trzecie: po ślubie też będą okresy, kiedy będziecie musieli powstrzymać się od współżycia. I co wtedy? Będziesz szukał kochanki, bo ty musisz?
I jak już inni radzili - przestać współżyć z dziewczyną. Tak jej pomożesz najlepiej.

I naprawdę radzę dorosnąć do pewnych spraw i decyzji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: