logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: Angelika (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-05 04:35

Wiem, że pytanie może wydawać się naiwne, ale jestem ciekawa- np. jak ateiście rujnuje się życie a on nie prosi Boga o pomoc to czy mimo wszystko jakieś Boże działanie jest tam obecne czy jest ono tylko wtedy gdy się modlimy?

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-01-05 15:28

Nie wierzę w świat, który sam o własnych siłach się wciąż stwarza i utrzymuje się w istnieniu. A nawet rozwija.
Oczywiście, że Boże działanie jest obecne. Bez względu na światopogląd. Gdyby go (działania Boga) nie było, to świat dawno by się rozsypał. Zdolność życia, oddychania, patrzenia, myślenia, uczuć mamy przecież od Pana Boga. Bóg daje życie i każdą milisekundę także ateiście lub wyznawcy dowolnego Potwora Spagetti.
Życie rujnuje się i wierzącym w jedynego Boga, i niewierzącym.
Do zdrowia wracają i wierzący, i niewierzący.
Umierają i wierzący, i niewierzący.

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-01-05 16:01

To jest coś, co mógłby stwierdzić sam "zainteresowany" ateista, bo z zewnątrz ciężko się wypowiadać na ten temat. Wiadomo jednak, że z żadnego człowieka Bóg nie rezygnuje - aż do chwili jego śmierci sprawa zbawienia pozostaje otwarta.

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: zdun (---.play-internet.pl)
Data:   2019-01-05 16:43

Działa, pociesza, pomaga, ale też poprzez fakty poucza, zmusza do refleksji. Mówi Pismo św. że /.../

> Powołując się na Biblię należy podać źródło cytatu: księgę, rozdział i wiersz. moderator

Sam byłem świadkiem jak Bóg poprzez klientkę pocieszał jedną koleżankę z pracy, niewierząca. Ona o mało się nie popłakała, żaląc się klientce na swoje cierpienia i trudy. I oczywiście ona nie miała pojęcia że to Bóg, bo to już jest kwestia wiary. Ale dla mnie to było oczywiste, to się po prostu czuło.

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: B. (---.191.97.17.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-01-05 20:11

Ateizm nie jest stanem nieodwracalnym :)
Znam ateistów, którzy nawrócili się do Boga.

"Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale WSZYSTKICH doprowadzić do nawrócenia."
2 List Piotra 3:9

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: @#$% (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2019-01-05 22:32

Pytanie nielogiczne. Pytanie poprawne logicznie: Czy Bóg istnieje? Zgodnie z zasadami logiki - tak. (Natomiast jest to kwestia wiary, tyle że nie sprzecznej z wiedzą - ten świat istnieje, takie jest nasze doświadczenie)

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: A2 (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2019-01-05 22:32

Pan Bóg zawsze działa. Brak naszej modlitwy się nie pozbawia Go "mocy".

 Re: Czy Bóg działa w życiu ateistów?
Autor: Annika (185.13.106.---)
Data:   2019-01-08 02:01

Zakładam, że Pan Bóg może działać zawsze i wszędzie. Jednak z drugiej strony, kilku znanych mi prywatnie ateistów popełniło straszne rzeczy.
Modląc się, uczestnicząc aktywnie w życiu Kościoła doznaję pełni łask, niekiedy cudów. Wtedy czuję: jak dobrze jest być członkiem Kościoła. Wiem też, że mam udział w Prawdzie.
Matka Boża z Medjugorje los ateistów składa w nasze dłonie przynaglając do odmawiania różańca. Mówi też w objawieniach, że wiele rzeczy nie jest w stanie bez nas, tzn. bez naszego wysiłku, modlitwy zrobić. Podobnie w Fatimie: módlcie się, czyńcie pokutę i dobrowolne umartwienie (wyrzeczenie), z czego tylko możecie go uczynić, bo wiele dusz idzie na zatracenie.
Z innych źródeł: Pan Bóg jest bardzo obrażany (w wielu przypadkach przez grzechy), łaska potrzebna wielu grzesznikom zależy więc od wysiłków wielu dusz dobrej woli, które czyniłyby pokutę i wynagradzałyby za grzechy popełnione przez tych zatracających się w grzechach grzeszników.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: