logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Narzeczony - wątpliwości.
Autor: Zagubiona (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2019-01-10 08:23

Mam narzeczonego, jednak mam dużo wątpliwości, czy jest to odpowiedni kandydat na męża. Opiszę w skrócie, jak to wygląda. Uważam, że to dobry człowiek - pomaga mi, gdy go potrzebuję, nie zdradziłby mnie, jestem jego 'pewna' w tej kwestii, chce mieć rodzinę i dzieci, zapewnić jej byt.
Ale są rzeczy, które bardzo mi przeszkadzają. Jest ich kilka. Pierwsza z nich to nadmierne wydawanie pieniędzy, nieumiejętność oszczędzania, co dla mnie jest kwestią istotną, by mieć jakieś zabezpieczenie, i nie zamierzam tego zmieniać.

Drugą kwestią jest myślę jego egoizm w pewnym stopniu i upartość, przekora. Nie widział na przykład nic złego w tym, że spotkał się (mówiąc mi o tym uprzednio) ze swoją byłą dziewczyną, choć mi to nie pasowało i mu o tym mówiłam. Spotkał się, bo nie widział w tym nic złego. I jestem pewna, że to było tylko spotkanie i nie przekroczył żadnej granicy, ale mimo wszystko moim zdaniem to on źle postąpił. To tylko jeden przykład, ogólnie chodzi o jego upartość.

Trzecia rzecz to lenistwo, on potrafi nigdzie nie wychodzić, tylko siedzieć w domu, oglądać głupie filmiki, grać w gry. Proszę go o naprawę czegoś, to czekam na to bardzo długo, on zawsze ma wytłumaczenie. Tyczy się też to sprzątania, straszny bałaganiarz. Jakieś wyjścia inicjuję zazwyczaj ja, i wtedy bawimy się super.

Czasem czuję, że się z nim męczę, że muszę go 'wychowywać'.
No i na początku był mega dżentelmenem, starał się, a teraz... oczywiście ja nie oczekuję fajerwerków cały czas, ale głupie małe niespodzianki są potrzebne.
Nie wiem, czy chciałabym takiego męża. Chęć założenia rodziny, utrzymywania jej, bycie dobrym, czułym, empatycznym to chyba jednak za mało. ;)
Jakieś rady? Jak to sobie poukładać, przemyśleć?

 Re: Narzeczony - wątpliwości.
Autor: A2 (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2019-01-24 14:14

Jak widzisz nie dorósł. Na siłę go nie wychowasz. Odsuń się od niego, zobacz, czy w ogóle to dla niego ma znaczenie, czy jest z Tobą czy nie. Bo jeżeli ważniejsze są gry, filmiki - to nie czas na rodzinę.

 Re: Narzeczony - wątpliwości.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-24 16:50


Zagubiona,

Skoro masz dużo wątpliwości i czujesz, ze się już "nim męczysz", to nie zawracaj sobie głowy i postaraj się znaleźć swoją prawdziwą 'połówkę". Inaczej, prędzej czy później, związek rozpadnie się z nudów....

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: