logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Kamil (195.158.247.---)
Data:   2019-02-28 10:28

Witam czy branie leków bez wiedzy lekarza jest grzechem? leki stosuje w celach leczniczych

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-02-28 15:05

Zależy. Jeżeli lekarz pyta, jakie bierzesz leki, a Ty to zatajasz, leczysz się po swojemu i wprowadzasz go w błąd, pozostawiasz go w niewiedzy, to jest to głupota i szkodzenie sobie oraz utrudnianie rozpoznania. Tak, to jest złe.

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-02-28 18:53

A w czym jest problem żeby skonsultować się z lekarzem? Mówisz o liczbie mnogiej - leki. Nie wszystko można pewnie łączyć ze sobą. Długotrwałe stosowanie lekow też może przynieść szkody. Można się skonsultować z farmaceutą w razie czego, o ile to sa leki z legalnego źródła.
Dosyć enigmatycznie skonstruowałeś pytanie.
Używam teraz bez wiedzy lekarza witaminy, i nie czuję żebym popełniała grzech. Natomiast gdybym brała marihuanę leczniczą z nielegalnego źródła twierdząc że to w celach leczniczych, no to sytuacja byłaby inna.

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Kamil (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-02-28 19:34

Sytuacja jest bardzo skomplikowana i ciezko ją wytlumaczyc, mam problemy hormonalne, lekarzy endokrynolodzy w Polsce mają wiedze za przeproszeniem z lat 70. Lekarz u ktorego bylem nawet nie wiedział co to za lek (zaczął googlowac) a to lek na moją przypadłość wiec załatwiłem sobie lek z Grecji gdzie nie trzeba na niego recepty. Biore w minimalnych dawkach sugerowanych, nie przekraczam zalecanych. Lek mi pomaga.

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-02-28 22:04

Na tytułowe.

Branie leków bez wiedzy lekarza stanowi ogromne zagrożenia dla zdrowia i życia, o czym doskonale wiemy.
Powinieneś we własnym sumieniu rozpatrzyć, czy postępujesz właściwie, zgodnie ze wskazówkami lekarza?

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-03-01 14:26

Nie wiesz z jakiego źródła jest ten 'lek' z Grecji. Jesli jest on na recepte w Polsce, to lekarz przypisałby ci go, jakby uznał za konieczne. Jesli nie ma go w ogóle w Polsce, to zastanowiłabym się co do działania leczniczego tego leku i wiarygodnosci z jakiego źródła pochodzi. Poza tym jesli bierzesz leki przepisane plus ten 'swój lek' to mozesz 'zakłamywać' wyniki i wprowadzac lekarza w błąd, nie mowiąc mu całej prawdy. I szkodzisz swojemu zdrowiu, choc byc moze pozornie dobrze sie czujesz. Ale nie wiesz jak po dłuzszym czasie stosowania zadziała na ciebie. Moze byc skutek odwrotny do zamierzonego.

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Kamil (195.158.247.---)
Data:   2019-03-01 15:03

/.../

Formuła forum pomocy to pytanie-odpowiedź.
Do ewentualnej dyskusji zapraszam obok: klik.
moderator

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Wojtek (205.201.55.---)
Data:   2019-03-01 18:48

Prosze Cię, skąd ty możesz wiedzieć jaka lekarz ma wiedze? Zapewniam cię że na pewno większa od ciebie. Bo zapewne swoją wiedzę czerpiesz od dr googla. A jak ci nie pasuje dany lekarz zaczerpnij opinii u innego lekarza i tak do skutku.

 Re: Branie leków bez wiedzy lekarza.
Autor: Zuzanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-03-25 10:30

Myślę, że odkąd święty Jan Boży został świętym, nie jest. Wielu ludzi studiuje skrajne przedmioty, takie jak psychologia, filozofia czy teologia po to, aby nie spędzało Ci to snu z powiek.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: