logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Mistyczne Miasto Boże' a 'Żywot i Męka Pana Jezusa'.
Autor: Dawid (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-02-28 21:15

Szczęść Boże. Mam problem w postaci opisu życia Świętej Anny w jednej i drugiej książce.
W objawieniach Świętej Katarzyny Emmerich Św. Anna zdążyła się nacieszyć widokiem Pana Jezusa a u Św. Marii z Agredy Św. Anna umiera, kiedy Matka Bożą jest jeszcze dziewczynką służącą w Świątyni Jerozolimskiej.
Jest na to jakieś wytłumaczenie?
Pozdrawiam serdecznie.

 Re: 'Mistyczne Miasto Boże' a 'Żywot i Męka Pana Jezusa'.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-02-28 23:42

Jest. Jest wytłumaczenie.
Nie wiemy, jak było. To tylko i aż literatura. Co prawda pobożna. Fundowana na pewnych tradycjach. Nie zaś obiektywny podręcznik historii św. Rodziny. Nie potwierdzony historycznie, weryfikowalny biogram. Ot, obraz, który może coś przybliża, działa na pobożne uczucia.
I katolik nie ma żadnego obowiązku wierzyć w jedno albo drugie ujęcie z objawień prywatnych. To nie jest nam potrzebne do zbawienia.

Podobnie można pytać, dlaczego łaskami słynące wizerunki Matki Bożej się różnią co do typu Jej urody. Bo ktoś to tak a nie inaczej zrozumiał, wyobraził sobie, owszem, może z Bożego daru...

PS Wg mojej wiedzy Maria z Agredy nie jest świętą.
Bł. Anna Katarzyna Emmerich też nie, tak pro forma. Wyczytałam również (nie ręczę), że pozycja „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa” nie została wzięta pod uwagę podczas procesu beatyfikacyjnego siostry Katarzyny, były bowiem wątpliwości do do wiarygodności tekstu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: