logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dziękczynienie za zło.
Autor: KJ (---.fiberway.pl)
Data:   2019-03-11 13:34

"W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was" 1 Tes 5,18.
Czy nie dziękowanie Bogu za zło, które nas spotyka jest grzechem?

 Re: Dziękczynienie za zło.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-03-11 14:48

Hm. W tym biblijnym fragmencie nie ma przecież nic wprost o dziękowaniu za zło.
W każdym położeniu można jednak szukać czegoś dobrego. Nie jest tam napisane: w każdym złu czy w każdej zbrodni doszukujcie się dobra.
Moim zdaniem MIMO doświadczenia zła, mimo cierpienia można i warto w każdym położeniu szukać dobra, za które można podziękować.

Banalne przykłady: Okradziono mnie, ale żyję.
Bardzo boli po operacji, ale nie tylko żyję, ktoś mnie kocha i mam kogo kochać.
Straciłam tatę, ale mam nadzieję w Panu Bogu. Otrzymałam dar wiary.

Nie umiem przyjąć, że ktoś w imię Boże miaby prawo żądać, abym dziękowała: "cudnie, Panie Boże, że są wojny, że ludzie umierają z głodu, że kolejnych stu utonęło w Morzu Śródziemnym". Toż to skandaliczne, nonsensowne i wręcz bluźniercze, wbrew prawdzie o Bogu, który kocha, chyba widzisz sam(a) nonsens.

 Re: Dziękczynienie za zło.
Autor: KJ (---.fiberway.pl)
Data:   2019-03-14 09:09

Dziękuję za odpowiedź.

 Re: Dziękczynienie za zło.
Autor: Xxx (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2019-03-14 10:20

Każdy krzyż, który niosę, niosę wspólnie z Bogiem. Zawsze warto dziękować za pomoc w niesieniu krzyża. Np. Okradziono mnie, ale Bóg pozwala mi sobie radzić, bez tego, co straciłam, uwolnił mnie od nienawiści do złodzieja i dziękuję Mu z to. W chorobie uczy mnie cierpliwości i współczucia dla innych chorych i dziekuję Mu z to. Straciłam kogoś bliskiego, ale już dziękuję za życie wieczne dla niego.
Poprzez cierpliwe niesienie krzyża stajemy się podobni do Niego i na tej drodze spotykamy Go osobiście. Warto za to dziękować.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: