logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić ze starymi obrazami?
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2019-03-11 19:15

Szczęść Boże,
Posiadam stare obrazy przedstawiające Jezusa. Obrazy te nie były święcone. Przyszedł czas aby się z nimi pożegnać. Czy takie obrazy należy spalić lub postąpić jak z innymi dewocjonaliami?

 Re: Co zrobić ze starymi obrazami?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-03-11 20:56

Znasz się na obrazach? Jakie są stare? Nie spodziewam się Rembrandta, ale skoro mają może kilkadziesiąt lat, może mają wartość da kolekcjonera. Hobbysty. Skansenu (nawet reprodukcje itd.). Może szkoda niszczyć. Zrobiłabym zdjęcia, poszukała ofert typu: starocie, stare obrazy, wszystkie stare przedmioty kupię - i wysłała zdjęcia. Giełda. Antykwariat. Muzeum etnograficzne czy regionalne. Czasem mam wrażenie, że za dużo już straciliśmy jako naród, by tak po prostu palić stare obrazy, bo nie pasują do czegoś...

 Re: Co zrobić ze starymi obrazami?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-03-11 21:37

Na Opolszczyźnie niedawno powstało muzeum sztuki sakralnej, prywatne. W Ligocie Dolnej pod Górą Św. Anny:

www.muzeumligota.pl

Może by przyjęli?

 Re: Co zrobić ze starymi obrazami?
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2019-03-11 21:40

Nie znam się na obrazach, ale mogę z całą pewnością stwierdzić, że mają niewielką wartość. Są dość znanymi reprodukcjami, a ich stan określiłabym jako nie za dobry. Stąd też moja myśl.

 Re: Co zrobić ze starymi obrazami?
Autor: Barbarka (---.wist.com.pl)
Data:   2019-03-12 06:49

Znam osobę która kolekcjonuje stare obrazy, oleodruki i nadaje im drugie życie, ma w domu prywatne muzeum i bywa, że Polacy na emigracji pytają o te stare obrazy żeby dostać choć jeden "bo w domu matki taki wisiał, w Polsce". Mam kilka obrazów po prababci, to nic że takie odpustowe, nieco kiczowate, nadgryzione zębem czasu. Możesz wystawić na OLX że oddasz za darmo albo za pokrycie kosztów wysyłki czy drobną opłatę. Myślę, że znajdą się chętni. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: