logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy obrazek Jezusa można umieścić w okładce telefonu?
Autor: Ola (82.139.156.---)
Data:   2019-04-09 14:01

Mam takie pytanie.
Chciałabym mieć wizerunek Pana Jezusa na co dzień przy sobie i dlatego zastanawiam się, czy mogłabym umieścić za przezroczystej okładce telefonu obrazek z Nim? Mam wątpliwości czy to nie jest nieodpowiednie.
Będę wdzięczna za pomoc.

 Re: Czy obrazek Jezusa można umieścić w okładce telefonu?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2019-04-11 17:01

Możesz. I to dobry pomysł. Tylko nie zdziw się, jak ktoś inny to zobaczy, i będzie drwił.

 Re: Czy obrazek Jezusa można umieścić w okładce telefonu?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-04-11 20:33

Nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie. Kwestia szacunku. A może i kwestia smaku.

 Re: Czy obrazek Jezusa można umieścić w okładce telefonu?
Autor: Iwona (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-12 22:16

A nie lepiej w sercu Go umieścić? Wtedy będzie najbliżej :)

 Re: Czy obrazek Jezusa można umieścić w okładce telefonu?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2019-04-14 20:58

Możesz włożyć obrazek za okładkę telefonu, jeśli masz taką potrzebę. Ja sobie na tapecie telefonu ustawiam grafikę, np którąś z tych: (klik).

Tapetę widuję częściej niż tył telefonu :) A i to, co jest na tapecie jest nieco bardziej prywatne, niż tył telefonu.
Drwiny? Pewnie będą, ale to pół biedy, gorzej jak kogoś zgorszysz lub urazisz obrazkiem na telefonie. Jak widać z powyższych odpowiedzi, dla niektórych może to wyglądać na brak szacunku/smaku, dla innych jest dobrym pomysłem. Ja osobiście podzielam zdanie Hanny, chociaż krzyż na tapecie mi akurat pasuje. Ale z drugiej strony zdaję sobie też sprawę, że o gustach się nie dyskutuje, każdy ma swój i ta kwestia obrazka też w sumie jest kwestią prywatnego wyboru.
Mnie również swego czasu raziło, że ludzie pochodzenia afrykańskiego i karaibskiego np noszą różańce owinięte na nadgarstkach, albo co gorsza mają całe szaty z góry na dół z nadrukami Jezusa i Matki Boskiej. No cóż, taka kultura. Może w niektórych przypadkach te obrazy pełnią bardziej rolę amuletów, ale nie mnie wyrokować i już się nie obruszam - przywykłam, albo nabrałam szacunku do cudzych wyborów :)
Także musisz sobie rozważyć, czy np Twój telefon widuje Twoja babcia? Może uważa, że smartfony to szatański wynalazek i będzie zgorszona, że tam jest "święty" obrazek? Albo jeśli masz znajomych, na których widok obrazka byłby powodem do drwin z Boga, to lepiej odpuść, nie ma sensu nikogo drażnić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: