logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mam powołanie do życia zakonnego?
Autor: Justyna (18 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-11 10:17

Od kilku lat męczy mnie pytanie do czego powołał mnie Bóg wiem, ze na pierwszym miejscu do świętości. Ale nie wiem którą drogą powinnam kroczyć tą prowadzącą do zakonu czy tą do rodziny. Mam 18 lat, mężczyźni się za mną uganiają, sama też próbuje ładnie wyglądać, chyba chciałabym mieć chłopaka. Ale z drugiej strony zakochana jestem w Bogu. Uwielbiam o nim czytać, oglądać filmy, słuchać wychwalajacej Jego muzyki. Zasze coś ciągnęło mnie do kościoła teraz to sie jeszcze bardziej rozkręciło wybieram mszę święta zamiast spotkania z przyjaciółmi. Sobotnia adoracja. Najgorsze jest to ze jak wyjdę z kościoła czuje pustkę, zaczynam za nim tęsknić i chciałabym wrócić do kościoła. Pytanie którą drogę wybrać, ono ciągle sie pojawia. Jestem złym człowiekiem z jednej strony religijnym ale z drugiej nie potrafię porozumieć sie z rodzicami stąd ciągłe kłótnie, pojawiaja mi sie w glowie zle czasem bluzniercze a czasem wątpiące mysli zwlaszcza w kościele. Nie jestem osobą idealną do życia zakonnego. Jak usłyszeć i zrozumiec wołanie Pana Boga. Czy mam powołanie do zakonu?

 Re: Czy mam powołanie do życia zakonnego?
Autor: fx (---.dyn.optonline.net)
Data:   2019-04-11 14:12

Jedź na rekolekcje powołaniowe do zakonu, porozmawiaj z siostrami, podziel się wątpliwościami.
Ale przede wszystkim ucz się, zdaj maturę, zrób jakieś studia; potem zobaczysz co i jak. Pan Bóg da znak.

 Re: Czy mam powołanie do życia zakonnego?
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-04-11 15:09

A nam skąd wiedzieć, dobra kobieto? ;)

 Re: Czy mam powołanie do życia zakonnego?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-04-11 18:44

Nie ma osób idealnych. W zakonach, seminariach również, więc nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Jesteś jeszcze bardzo młoda i najpierw skończ szkołę, wybierz się na studia, może zapisz się do wspólnoty młodzieżowej. I powoli rozeznawaj swoje powołanie, to poważna decyzja i trzeba dobrze to przemodlić i się zastanowić. Myślę, że pomocna może też być rozmowa z siostrą zakonną, szczera i otwarta, która opowie ci trochę o życiu zakonnym. Oprócz głębokiej miłości do Boga, jest jeszcze to codzienne życie w zakonie i obowiązki i umiejętność życia we wspólnocie sióstr, więc warto o tym też pamiętać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: