logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: Andżela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-04-13 07:36

Szanowni !

Mam ważne pytanie , ale na początek wprowadzę was w temat :

Jestem wychowywana w rodzinie niewierzących ludzi . Jak to się mówi : Moi dziadkowie byli niewierzący , moi rodzice są niewierzący i ja też jestem niewierząca . 2 listopada 2018 roku oświadczyłam rodzicom , że chcę przyjąć religię . Zapytałam się mojej najlepszej przyjaciółki ze szkoły , do jakiej ona należy religii . Ona odpowiedziała : ,,Do jedynej religii świata - Spowiedniczej , bo reszta to sekty" . Czy to prawda , że to jest jedyna religia świata , w sensie taka dobra ? A może to jest sekta , inne religie są prawdziwe . Proszę o pomoc .

Do jakiej religii mam wstąpić ? Pomocy !!!

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: Gosia (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-13 16:37

Nie jestes przekonana w co wierzysz to po co to robisz? Musisz wiedziec czego chcesz. A prawdziwa jest jedna. Jest to chrzescijanstwo. Lecz ty w to nie wierzysz, to po co ci to? Na sile?
Ps o ile to nie troll

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-14 11:32

Obawiam się, że jeżeli napiszę Ci "zostań katoliczką" to Ci raczej nie wystarczy, prawda? ;)
Nie znam "religii spowiedniczej", dopiero drugi raz spotykam się z tą nazwą, więc chyba to kiepsko świadczy o jej nie-sekciarstwie...

Jakiej konkretnie pomocy moglibyśmy Ci udzielić?

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2019-04-15 00:13

Andżela, to trochę nie tak. Religia to grupa osób powiązana wiarą w Boga. Zatem najpierw poznaj Boga, a potem myśl o religii (ja Ci życzę zostania katoliczką).
Jak? Proponuję zacząćod rekolekcji ewangelizacyjnych, np. Filip, REO lub Nowe Życie. Możesz porozmawiać z osobą prowadzącą lekcje religii w szkole lub dowolnym księdzem.

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: @#$% (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2019-04-15 01:33

To zależy. W co nie wierzysz (skoro w coś nie wierzysz to znaczy, że wierzysz że tego nie ma, czyli w coś wierzysz), czyli w co wierzysz? Bo jeśli wstąpienie do religii ma być panaceum na to w co nie wierzysz, to skąd mamy wiedzieć jakie panaceum powinnaś wybrać, skoro nie wiemy, w co wierzysz, że w to nie wierzysz?

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: B. (---.191.85.228.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-04-15 21:27

Chcąc zostać katoliczką (do czego Cię zachęcam), a nie byłaś ochrzczona, musisz zacząć od przyjęcia chrztu. W tym celu zgłaszasz się do księdza w kancelarii najbliższego kościoła i prosisz o chrzest. Ksiądz najpierw skieruje Cię na nauki przed chrztem. Jako osoba dorosła jesteś w dobrej sytuacji - wszystkie Twoje grzechy jakie dotąd popełniłaś zgładzi chrzest. Do spowiedzi będziesz przystępowała dopiero potem, gdy nagrzeszysz po chrzcie :) Niestety, wszyscy jesteśmy grzesznikami…
Chrześcijaństwo to religia miłości Boga i bliźniego, a nawet miłości nieprzyjaciół (!). Nie powinniśmy wroga nienawidzić, lecz troszczyć się, aby zaprzestał czynić zło i uratował duszę. Miłość to nie spełnianie zachcianek, lecz troska o dobro człowieka (np. miłość do pijaka to nie flaszka dla niego, lecz troska o jego wyleczenie, np. poprzez zachęcenie go do chodzenia na grupę AA).
Nawet jeżeli Twoi dziadkowie i rodzice byli niewierzący, to mieszkając w kraju katolickim wiesz wiele (np. na pewno widziałaś procesje Bożego Ciała lub Msze Święte np. w tv podczas wizyt Papieża). O szczegóły możesz pytać podczas nauk przygotowujących do chrztu.
Jezus umarł za nas na krzyżu, ale Zmartwychwstał - to jest sedno. Wnikać w to trzeba całe życie. Okazuje miłosierdzie i przebacza, ale tylko tym, którzy szczerze żałują za zło (grzechy). Przed nami życie wieczne.
Jezus potwierdzał Swoją naukę cudami i znakami. Teraz też są cuda. Radziłabym Ci wpisać w wyszukiwarkę np. słowa „człowiek bez rąk i nóg”.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-04-15 22:13

Do żadnej. Najpierw wiara.

 Re: Jestem niewierząca. Do jakiej religii mam wstąpić?
Autor: m (---.dynamic-ww-03.vectranet.pl)
Data:   2019-04-17 12:25

Myślę, że skoro pytasz na stronie katolickiej to być może Bóg daje Ci takie natchnienie i pragnienie szukania Go i poznawania na drodze, którą idzie Kościół katolicki. Wystarczy byś podjęła taką decyzję.
Decydować o sobie można po ukończeniu 18. roku życia.

Osoby dorosłe nieochrzczone, które chcą to zmienić i podejmują taką decyzję – zgłaszają się do ośrodków dla katechumenów /wyznaczona parafia/, które są w siedzibach diecezji lub powinni się zgłosić do proboszcza w parafii w miejscu zamieszkania.
Katechumenat to droga stawania się chrześcijaninem, czas w którym kandydaci poznają podstawowe prawdy wiary, Pismo Święte, uczą się modlić i uczestniczyć w liturgii, a przede wszystkim poznają wspólnotę Kościoła. Tam przygotowują się do chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Ważne słowa o wierze powiedział abp Grzegorz Ryś :
„Wiara chrześcijańska, to nie jest światopogląd. Wiara chrześcijańska, to nie system moralny. Wiara chrześcijańska, to nie jest kodeks zachowań społecznych. Wiara chrześcijańska od początku do końca jest spotkaniem z Jezusem Chrystusem i to jest Ewangelia - czyli Dobra Nowina. Jest niesłychanym szczęściem w życiu człowieka spotkać Jezusa Chrystusa.”

Polecam :
Chrzest z opóźnieniem
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,217,chrzest-z-opoznieniem.html
Jak wygląda przygotowanie do chrztu dorosłych w Kościele?
https://www.deon.pl/161/art,4420,jak-wyglada-przygotowanie-do-chrztu-doroslych-w-kosciele-foto.html


Odnośnie „religii spowiedniczej” to chyba chodzi o kościół, w którym praktykuje się spowiedź. Takim jest Kościół katolicki.

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: